Необходим минимум в дома

  • 2 020
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 425
Здравейте,
От известно време обмислям какво има нужда да има налично в дом, който:
1. Е нов, в него до сега няма нищо, и него го е нямало до скоро. Има двор.
2. Ще се живее общо около 3 месеца в годината
3. Намира се на 20 км. от град. В селото има два магазина с най-най-най базови неща, няма бензиностанция
4. Би могъл да попадне в графа ваканционен имот, но и в графа селски си е точно
За сега е това:
Аптечка
Кислородна вода, риванол, спирт, браунол, памук, лепенки, стерилни марли, парацетамол, нещо за изгаряне и за след комари
активен въглен
Ножица, бинт
Апарат за кръвно
Допълнено от приятек: И други лекарства, които ползвате. В нас има авирон рапид, инфлуцид, исла медик, парацетамол, нурофен и общо взето е това
Ериус за алергии
Б12, б9, Д, Омега 3 мастни
Пинсета, нокторезачка, пила, увеличително огледало
Игли козметични различни размери 5-10 бр.
Конец за зъби
Салицилов спирт
Клечки за уши
Смекта
New skin
Ибупрофен
Аспирин и аспирин протект




Майсторски
Швейцарско ножче
Отвертки комплект
Клещи
Изолирбанд
Хартиено тиксо
Найлон
Шестограми
Ключове, бурми и гайки
Метална фуния
Гафер
Чук
Фазомер
Метална туба 10 л. за бензин
Рулетка


Градина
Тример с корда
Гребло, метла, лопата, права лопата, кирка
Удължител контакт много метри 2 броя
Кофа,
Лейка


Домакинство
Препарат за отпушване на тръби
За ламинат
За плочки
За стъкла и уред са стъкла
Метла, лопата, кофа
За чинии
Мокри кърпи за мебели
Много пликове за боклук
Машинки и пълнители срещу комари
Спирали стещу комари
Кафеварка
Клечки за зъби
Паста за зъби
Фолио, алуминиево фолио, хартия за печене, пликове за печене
Метеостанция
Котешка тоалетна 3-4 пакета
Фунии
Кофа с парцал
Кантар
Кухненска везна
Тоалетна хартия и домакинска хартия
Ютия и дъска
Прахосмукачка с воден филтър
Raid срешу мухи, оси, мравки



Кухнята
Качамак
Брашно
Ориз
Боб
Леща
Сушени моркови, праз и т.н. за подправки
Подправки в бурканчета
Чай
Кафе
Овесени ядки, ядки елда и др видове
Вино
Храна за котка суха в малки пакети с голям срок
Голямо количество вода



Приемам идеи за махане/добавяне на неща в списъка.
Също така е ясно, че така написан, ще излезе доста скъп. Тоест, няма как да се попълни наведнъж, ще трябва да се започне от по-наложителните неща, т.е. във всяка графа ще трябва да ги преподредя по степен на важност. Сега са хаотично сложени на принципа - за каквото сме се сетили, сме добавяли.
Моля за помощ - мнения и коментари, добавяния, преподреждане.
Благодаря!







# 1
  • Мнения: 9 868
Тези работи в кухнята да не завъдят мишки. Ако не живеете там постоянно?

Шампоан, сапун, прах за пране, четка за зъби, чехли за мотаене по двора, хавлии за баня и ръце.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 425
Това за мишките и мухъла и аз си го мислех.
Добавям тоалетни блокчета.
Хавлиите, оралните и душовите са вече приготвени.
Чехли за двора не се бях сетила изобщо!

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 20:05 от get_real

# 3
  • Мнения: 9 868
Ако имате деца - някакви дрехи, които ще прежалите -“ за мърляне”:-)

# 4
  • Мнения: 375
Има ли канализация - питам заради тръбите, ако сте на септична яма, която е вътре в двора (а не извън него) не бих ползвала препарати за отпушване на тръби. Ние ходим в селски имот и ямата е вътре в двора, в близост до мястото, на което се правим на градинари - не ползвам нищо, само гореща вода след като ползвам мивката (занесла съм си кана за бързо награняване на вода).
Стигнала съм до извода, че освен чай (който майка ми събира) и чесън, лук, друго да не оставям (особено, ако не ходите често), защото се завъждат мушички. Плъхове не се завъждат, ако няма дупки някъде по пода или стените.
Към лекарствата бих добавила по една банка Физиологичен разтвор и Глюкоза, Вит. С - ампули и таблети;
Задължително свещи (от тези домакинските), кибрит, запалка, разпалки;
Белина - дезинфекцира, гони змиите,
Мокри кърпи
Задължително оцет (загася бързо огъня в печката - и не само; против комари и всякакви сърбежи действа безотказноЧ

От нещата за градината на нас често ни трябват:
Разредител; сяра (за змии), препарат против кърлежи (от агроаптеката), шише с бензин; газ за горене; трион, торби за смет.

Плюс това с времето ще си набавиш неща, които ти трябват - ние вече три години ходим и съм се оборудвала до степен, че в селото ми е по удобно, отколкото в града Wink

иииии книжка, кръстословици, хамак - в крайна сметка ще се почива, няма да се гърбим  Joy

# 5
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 198
в тая къща няма ли да ядете бре  newsm78   hahaha
поне по една чиния, паница , лъжица и вилица няма ли да са необходими ? фурна, котлон, печка ...?

# 6
  • Мнения: 369
Лампа на газ, печка за отопление на газ , газов котлон - подготовка при спиране на тока

# 7
  • София
  • Мнения: 2 425
Е, това е ясно, кухненсконоборудване не съм писала, защото е вече налично. Вкл. миална, нутрибулет, миксер, тигани и т.н.



в тая къща няма ли да ядете бре  newsm78   hahaha
поне по една чиния, паница , лъжица и вилица няма ли да са необходими ? фурна, котлон, печка ...?


Безкрайно благодаря за този пост на бенчолино, адски полезен! Подпалки и кибрити има заради камината, но за септичната яма не съм много наясно и ще трябва внимателно да премисля!
Има ли канализация - питам заради тръбите, ако сте на септична яма, която е вътре в двора (а не извън него) не бих ползвала препарати за отпушване на тръби. Ние ходим в селски имот и ямата е вътре в двора, в близост до мястото, на което се правим на градинари - не ползвам нищо, само гореща вода след като ползвам мивката (занесла съм си кана за бързо награняване на вода).
Стигнала съм до извода, че освен чай (който майка ми събира) и чесън, лук, друго да не оставям (особено, ако не ходите често), защото се завъждат мушички. Плъхове не се завъждат, ако няма дупки някъде по пода или стените.
Към лекарствата бих добавила по една банка Физиологичен разтвор и Глюкоза, Вит. С - ампули и таблети;
Задължително свещи (от тези домакинските), кибрит, запалка, разпалки;
Белина - дезинфекцира, гони змиите,
Мокри кърпи
Задължително оцет (загася бързо огъня в печката - и не само; против комари и всякакви сърбежи действа безотказноЧ

От нещата за градината на нас често ни трябват:
Разредител; сяра (за змии), препарат против кърлежи (от агроаптеката), шише с бензин; газ за горене; трион, торби за смет.

Плюс това с времето ще си набавиш неща, които ти трябват - ние вече три години ходим и съм се оборудвала до степен, че в селото ми е по удобно, отколкото в града Wink

иииии книжка, кръстословици, хамак - в крайна сметка ще се почива, няма да се гърбим  Joy

Румка, за сега деца няма налични, надявам се да се появят. Има стая за дете, дай Боже! Пък тогава, каквато съм по списъците и въпросите, не ми се мисли колко теми ще пусна.
От газ ме е страх, защото не я познавам, ще обмислям!
Благодаря Ви!

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Нашата къща в планината също се използва не повече от 3 месеца в годината.
На първо място-никога не оставяме там храна.Абсолютно нищо,за да не влизат животни-мишки,белки..Алкохол-да,1-2 бутилки.Храна си носим и като си тръгваме изхвърляме и почистваме.


Там съм оставила свещи,кибрит,фенерче и батерии.Защото се е случвало след буря да спрат тока.
Спирали са и водата,затова имам винаги пластмасови чашки, чинии и прибори за еднократна употреба.
Резервни батерии за дистанционните на телевизорите и климатика.
За градината-освен всичко изброено от авторката имаме градински маркуч за поливане.
Инструменти-брадва,тесла.





# 9
  • Мнения: 25 600
Храна за кучета ми липсва на мен, както и кучешка къщичка.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 13 187
Олио, сода за хляб - имат голяма годност, а и стават при ударено и изгаряния.

# 11
  • Мнения: 1 546
Свински опашки, хоби тиксо, леген, въдица, завивки, термометър, ръждопреобразувател и разредител за бои, четки, 4-5 метални скоби, голяма пластмасова касетка, оборудване за външно огнище, въже, тел 2-3 вида, видии.

# 12
  • Мнения: 1 476
Одеала, чаршафи, възглавници, калъфки, щипки за пране, въжета за пране.

# 13
  • Мнения: 2 062
И аз предлагам да махнеш храната, освен ако не искаш да купуваш допълнително отрова и капани Laughing . Всъщност аз бих добавила машинка срещу гризачи.

Също така към аптечката може да добавиш физиологичен разтвор, алергозан, пластири, лекарство против разстройство и термофор (грейка).
За домакинството - електрическа кана, пликове или формички за лед, микрофибърни кърпи за почистване, кухненски гъби и тел, препарати за баня и кухня, сапун, обезмаслител, домакински ръкавици.

За градината - градинска ножица, трион, ръкавици. Ако ходите през зимата - ледоразбивач и лопата за сняг.

Също така - пожарогасител и стълба. 

Общи условия

Активация на акаунт