За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 326
  • 754
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 673
Старата тема

Като се въвежда жълтък как се даваше? Един ден месо, а на следващия жълтък ли беше? Въведох заешко и сега мисля за жълтък. И друго да питам започнах на обяд да давам каша със зеленчук, защото само зеленчук яде няколко лъжички и после реве за мляко. Следобяд може ли да давам пак каша с плод или по добре плодово. Не че и тях ги яде много.

Скоро ще ставаме на 4 месеца. От няколко дни много трудно се храним - изяждаме по 70 мл. Когато давам шишето с мляко бебе Върти си главата и се смее, бута с език бибата, мисли че е игра. Забравя, че се храни, спира ядене и почва да дърдори оживено на бебешки и прави физиономии.
В паника съм, и без това вървим дребнички. Мислех на 5 часа да е интервала за хранене, но мм гневно реагира, че ще държа бебето гладно.
А когато е ппез 4,5-5 часа наистина всичко си изяжда набързо, без да се разсейва.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 681
Благодаря за темата!
След жълтък ли въведохте глутена? И с какво започнахте?

# 2
  • Мнения: 2 361
Запис и от мен!
Предвид сезона мога ли да въведа диня и пъпеш?Бебо е на 6.5 месеца.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 607
Благодаря за темата.
Аз въведох всички сезонни плодлве накуп,без паузи.

# 4
  • Мнения: 13 071
Герда, хем детето върви дребно, хем го храниш през голям интервал, не те разбирам. На 4 месеца 5 часова пауза е голяма.

Благодаря за темата! 🌺

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Благодаря за темата!
Герда, не оставяй детето гладно, ти не изяждаш на всяко хранене еднакво количество храна, не очаквай и от детето това. Прегладай си Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 004
Благодаря за темата! Flowers Cherry Blossom
Герда,и моят има такива периоди с храненето още от преди да започнем захранване.И според мен 5 часа е голям интервал.Моят е на 11м. и също не е едро бебе.Храни се по малко,но на често.През 2-3 часа го храня.Той сам си показва като е гладен.
Относно глутена.Аз захраних директно с пшенична каша на Топфер.Първо въведох месото,после жълтъка,след това глутена и накрая млечните.

# 7
  • Мнения: 35 057
Аз горе долу по едно и също време въведох глутен и жълтък

# 8
  • София
  • Мнения: 661
Герда, от няколко седмици и с нашето (което май е колкото вашето) е голяма борба с храненето. Той е на кърма, но пуска гърдата, бори се, пищи, смее се... От друга страна наддава добре. И той има една около пет часова пауза сутрин. Нощем пък има около 10 часа непрекъснат сън. Иначе през останалото време на около 3 часа се храни.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Според вас колко е удачно днес да започна да давам пробиотик дете на 3+ години след като утре пътуваме към морето?
И какво бихте препоръчали? Предпочитам да не са прахчета, понеже не детето не обича овкусени напитки. Ползвали сме само Линекс бебе.

# 10
  • Мнения: 478
Според вас колко е удачно днес да започна да давам пробиотик дете на 3+ години след като утре пътуваме към морето?
И какво бихте препоръчали? Предпочитам да не са прахчета, понеже не детето не обича овкусени напитки. Ползвали сме само Линекс бебе.
По-добре според мен да започнеш да му даваш, отколкото изобщо да не даваш, бе мисля че е късно. И аз съм давала Линекс бебе по едно саше в млякото направо.

# 11
  • Мнения: 293
Според вас колко е удачно днес да започна да давам пробиотик дете на 3+ години след като утре пътуваме към морето?
И какво бихте препоръчали? Предпочитам да не са прахчета, понеже не детето не обича овкусени напитки. Ползвали сме само Линекс бебе.
Наистина по-добре да даваш,отколкото изобщо да не даваш. Ако детенцето може да дъвче,може да даваш Биогайа таблетки с вкус на ягода х 1 табл дневно. Друг вариант е Линекс гастро,отваряш капсулата и я изсипваш в мляко,сокче или нещо друго,което пие. Става за деца над 2 год Simple Smile

# 12
  • Мнения: 35 057
Аз започнах да давам седмица преди морето. В аптеката ми препоръчаха Про комбо бебе

# 13
  • Мнения: X
Благодаря за темата! Виждам, че сте на тема море, та да ви питам ще е проблем ли да отидем на море през октомври със 7-месечно бебе, някъде по на юг ще идем в Гърция или Турция. Някой имал ли е лош късмет, да хване бебето вирус или нещо подобно? Едната му баба много ми се скара като разбра какво планираме и каза, че е още малък и по-добре да идем другата година. Било трудно да се приспособи, заради разликата във въздуха, много вируси и т.н. И се притесних дали да не отложим.


П.п. И друго да ви питам, човек със стомашен вирус колко време след като се излекува може да е в близост до бебето? Има ли период, в който човека да се чувства добре, но все още да е заразен?

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 20:39 от Анонимен

# 14
  • Германия
  • Мнения: 3 380
Ние пътувахме през половин Европа с 4-месечно бебе, бяхме и на море в Хърватска за 4-5 дни. Поне при нас не е имало абсолютно никакви проблеми

Общи условия

Активация на акаунт