За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 373
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 661
А, то е ясно, че на нашето море ще стане белята. Във водата няма да го топя. Четох някакви препоръки от лекар, че трябва да се планира по-дълъг престой, за да може да се адаптира бебето. Например първите 2-3 дни да не се ходи на плажа, а само разходки из курорта, за да свикне с въздуха първо и след това на плаж на сянка. Така ли сте правили?

Faumea, какъв сенник имаш предвид, тези, които са от плат и покриват цялата количка ли?

Ами, аз не го водех в количката на плажа. Взела съм едно преносимо "легълце" (то е съвсем никакво - една подложка отдолу със сенник и комарник, които се закопчават с цип отгоре). Та него слагах върху шезлонга под чадъра. Но и сенник за количка бих ползвала ако го държах в количката.

Аз не съм го адаптирала особено. В 7:30 сутрин отивахме на плажа и там го кърмих, в 11:00 се прибирахме. Някои от дните и след 18:00 го изкарвахме за по още час. Но в разгара на август в Гърция беше доста горещо. Сега септември се надявам да е по-приятно и повече време да го задържим на плаж.

# 31
  • Мнения: 35 069
Ние водихме синът ни на море като стана на 10 месеца. Сутрин към 9 отивахме на плажа. В 11 заспиваше и после към 16 и нещо в басейна до 18.
Слава богу нямаше никакви проблеми. Ние да хване вирус, нито да слънчаса.

# 32
  • Мнения: 166
Някой ползвал ли е кашите на Milupa и как по точно ги разтваряте,  защото по описанието на кутията изобщо не ми се получи, стана като вода

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Всички инстантни каши стават като вода, ако престоят приготвени повече от 30-40 минути.

# 34
  • Мнения: 166
Всички инстантни каши стават като вода, ако престоят приготвени повече от 30-40 минути.

Не моята изобщо не стана като каша , не съм чакала 30-40 минути

# 35
  • София
  • Мнения: 2 666
Кашите ги правя на око.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Всички инстантни каши стават като вода, ако престоят приготвени повече от 30-40 минути.

Не моята изобщо не стана като каша , не съм чакала 30-40 минути
Може нещо да са променили. Sad
Аз следвах инструкциите, когато захранвах дъщеря ми и винаги се получаваше. Доста каши на Милупа и Тьопфер изяде и никога не е имало проблем.

# 37
  • Мнения: 166
Благодаря ви.  И аз май на око ще си ги правя другия път 😄

# 38
  • София
  • Мнения: 39 722
Кашите ги правех на око. Единствено Слънчо не стана както трябва.

За морето... Водих синът ми на 2м на гости в Бургас. Топнах му краката в морето Simple Smile Нищо не разбра от море.
На следващото лято бяхме за 10 дена. Проходи на Бургаската гара Simple Smile Морето му хареса. Ходехме с количката на плаж в сутрешните и следобедните часове.

# 39
  • Мнения: 236
Давате ли капки Био Гая и как ги давате и кога?? А вигантола как го давате.

# 40
  • София
  • Мнения: 661
Какви обезболяващи са съвместими с кърменето? Също така, ако искам да взема по-силно обезболяващо - аулин например - колко часа след това да пропусна кърмене. 10 часа дали са достатъчни?

# 41
  • Германия
  • Мнения: 3 400
За обезболяващи аз знам само за парацетамол и ибупрофен

# 42
  • Мнения: X
Какви обезболяващи са съвместими с кърменето? Също така, ако искам да взема по-силно обезболяващо - аулин например - колко часа след това да пропусна кърмене. 10 часа дали са достатъчни?

Само парацетамол е чист вариант, а мисля, че в болницата ни предлагаха и аспирин, но не съм сигурна.

Давате ли капки Био Гая и как ги давате и кога?? А вигантола как го давате.

Педиатърът не ви ли е обяснил, 5 капки био гайа на ден преди хранене, вигантол на мен ми казаха по две капки сутрин, но някои казват, че две са много.

# 43
  • Мнения: 892
Какви обезболяващи са съвместими с кърменето? Също така, ако искам да взема по-силно обезболяващо - аулин например - колко часа след това да пропусна кърмене. 10 часа дали са достатъчни?
Наскоро имах адско главоболие, нещо като мигрена, сложих си свещичка профенид, парацетамолът не ми помогна. Аспирин е противопоказен, за аулина не знам. Най-добре звънни на консултант по кърмене, те ползват бази данни за медикаментите. Наскоро ме ужили пчела и проявих алергична реакция, звъннах и ми обясниха каква инжекция мога да сложа, какво преминава в кърмата, след колко време да кърмя, всичко..много съм доволна. Телефонът беше на Ла Лече Лига.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 515
Момичета, как узнахте кръвната група на бебето си?

Общи условия

Активация на акаунт