Сладкишчета с шоколад и плодове

  • 969
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 106
Вкусни и ефектни пастички   



                                                                                                                                                            Продукти :

250 гр. заквасена сметана
250 гр. захар
1 ванилия
4 яйца
1 с.л. настъргана лимонова кора
300 гр. брашно
2 ч.л. бакпулвер
100 гр. шоколад
пудра захар+лимонов сок за глазурата
плодове по избор
100 мл. течна сладка сметана

Приготвяне :

Разбиваме заквасената сметана със захарта, ванилията, яйцата и лимоновите корички. добавяме брашното, пресято с бакпулвера, слагаме натрошения шоколад и разбъркваме добре. Сипваме сместа в намазвена и набрашнета тавичка и печем в предварително нагрято до 200 гр. фурна.
разбъркваме пудрата захар с лимоновия сок и намазваме опечения сладкиш още топъл. Оставяме да изстине върху решетка и глазурата да засъхне (бързо става). Сладкиша се нарязва на ромбове (аз го нарязах на кръгчета с помощта на чашка). Разбива се течната сметана и с нея се украсяват пастичките. Отгоре се нареждат плодове по желание, може да се наръси със шоколадови пръчици или да се полее със разтопен шоколад.

# 1
  • Мнения: 237
Поздравления Зори smile3501 Сигурна съм ,че са вкусни и ефектни и ако ми са малко по- наблизо , не бих им простила eat

# 2
  • София
  • Мнения: 2 374
Айййй, каква красота !!!  newsm74  Само да ми паднат ще ги излапам всичките.

Поздравления и благодаря за рецептата  Flowers Bouquet, сигурна съм, че тя ще стане една от любимите ми рецепти.

# 3
  • Мнения: 2 657
Браво smile3501
Казвай кога пак ще ги правиш,та да ти мина на гости smile3503

# 4
  • Мнения: 7 106
Казвай кога пак ще ги правиш,та да ти мина на гости smile3503

Аз да знам че ще дойдеш, цяло агне ще сложа да се пече, ама  Hug.

# 5
  • Мнения: 286
Поздравления!Ще ги пробвам задължително!!!

Общи условия

Активация на акаунт