Диета от 800-900 калории дневно

  • 25 992
  • 88
  •   2
Отговори
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Иска ми се да споделя с вас опита ми със свалянето на килограмите. Моят метод, не е нов разбира се, да броя калориите за деня. И то приблизително, без да е прекалено стриктно.
Та, може да се яде почти всичко, но калориите на ден да не надвишават 900. Тоест това определя количеството на храната. Важно е да се яде от основните видове храна- хляб, мляко, месо, зеленчуци и бобови. Ограничена е захарта, маслото/маргарина, ориза, сиренето, олиото, майонеза и сметана. Не са забранени, но поради високото съдържание на калории са силно намалени. Основно се набляга на ястия от зеленчуци, кисело мляко, плодове.
Месото да е около 100 гр на порция. Хляба -една много тънка филийка, която да дава не повече от 100 калории на ден. Млякото аз го приемам под формата на таратор около 1-1,5 л на ден. Да се избягва пърженото. Много зелена салата и изобщо слата, но без олио/зехтин. Солта би било чудесно да се намали.
И така, целта е да се хапва от всичко, но в рамките на 800-900 калории. Като допълнение се взимат таблетки за топене на мазнините, които са с натурални съставки, обикновено зелен чай, зелено кафе и от сорта за засилване на метаболизма. Те подтискат усещането за глад и липса на глюкоза в организма, чрез съдържанието им на кофеин от чая и кафето.
Резултата е сваляне на около 1кг на седмица, което е и лимита за здравословно отслабване. При по-младите хора може и да е повече свалянето на килограмите, но при мен вече е позабавен метаболизма.
Не се чувства глад тъй като се яде 5 пъти на ден. Междинните хранения са от плодове. Като цяло се набляга на протеините и фибрите. Поради факта, че може да се яде от всичко, организма не е лишен от важни съставки.
Не е ново всичко това, но наистина има ефект, дори и за хора над 50г., за които се знае, че свалянето на килограмите не е лесен процес и иска време. Описаното от мен е ефективно, има полза и ако ви амбицира да свалите натрупаноте в повече килограми с мен ще е добро начало.

# 1
  • Мнения: 383
Здравей.
В студентските си години и аз бях "открила" топлата вода с ядене на 900 кал на ден.В един момент обаче вече ти втриса и ти е гладно- тоест си изтощен и нямаш толкова много енергия. И като спрях да броя калории и пак гледах да ям същите неща и си качих килограмите. Сега се опитва поне до 1200 на ден да ги докарам,тъй като работя на бюро-но реално ям може би по около 1400 на ден. За момиче на 24 години не мисля,че това са много калории-а и карам колело няколко пъти в седмицата- все си мисля,че си попрецеках метаболизма с тия 900 калории, защото мои проятелки ако ядам колкото ям аз отслабват-а аз дюнери и подобни не им помня даже вкуса, алкохол адски рядко пия и пак не мога да сваля без вълчи глад...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Малко е.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 976
При 800-900 калории, нискомазнинно хранене и да не изпитваш глад, трябва да си машина. И това за повече от една седмица.
Или калориите не са правилно изчислени, неотчитайки плодовете, или си е чист глад.

# 4
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Наистина глад не изпитвам, става дума за такъв, дето да ти пристъргва. Работата е там, че зеленчуците ( порция около 200-300 гр) засища и до два -три часа, когато дойде ред за плод някакъв, се чувствам много добре.
Някои плодове като дини и пъпеши могат да се ядат по-голямо количество. Затова пък грозде и череши много малко няколко броя. Черешите до 12 бр.
На протеините, които ги има в млякото, месото/рибата и някои други храни хубавото им е това, че за да се обработят се изразходват повече калории отколкото дават. Става дума за пилешко най-вече и риба. За червените меса е най-добре да се намалят до минимум, но ако ви се прияде, можете да си хапнете. Просто умерено да е.
Комбинацията плод с кисело мляко засища и дава възможност да се изкара до следващото хранене. Пиенето на кафе без захар или зелен чай също притъпява чувството за глад, кофеина/теина (което е едно и също) регулира нивата на захарта в организма. Ако все пак ви се дояде нещо сладко ( както е при мен) едно квадратче шоколад или бомбон, но само понякога може да си го позвили човек.
Аз започнах на 9 юни и до сега свалих 7 кг. Отпуската (3 седмици) ме задържа да сваля килограми поради трудността да си набавям нужните храни. Замествах ги, но успях само да ги задържа на същото ниво.
Истината е, че трябва да се яде по-малко количество за да не се качат отново. Ако след достигане на исканите килограми, човек почне да се храни като че ли светът е пред свършване, ще се качат отново.
Мнението на лекарите диетици е, че се поглъщат повече от нужните калории.
Та диета не е равно на глад.
Работата ми е свързана с леко физическо натоварване и гледам да се качвам до 4 етаж по стълбите пеша, когато не съм с тежки торби с покупки. На фитнес не ходя. Така, че физ. натоварване не ми е усилено. Умората се компенсира от кофеина.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 15:32 от Angela61

# 5
  • Мнения: 383
За глада е ясно-мотивация+стомахът се свива и не ти стърже. Но  при повечето хора се забелязва отпадналост,лесна уморяемост.Преди си тичала по-бързо например... Има промяна при зъбите,косата и ноктите -ронливи,чупещи се и кожата става по-суха. Не казвам,че е при всички, но при моя приятелка бе косата,при мен енергията и ноктите...
Лично аз мисля,че ако вдигнеш до 1200кал постепенно няма да качиш,но ще е по-добре за здравето ти и метаболизма ти-след 10г като трябва да намалиш яденето заради забавен метаболизъм ще трябва да караш на 600- 700 кал.

# 6
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
1370 кал. са за да се слабее с около 0,5кг на седмица при моите параметри. Трябва да сваля около 20 кг за да си дойда на нормалното тегло. И не става дума за супер слаб човек. 61 кг при височина 1,61 см. Просто бях станала кажи-речи 80 кг и почнаха да ме болят коленете. Затова и се амбицирах да ги сваля.
Ще се наблюдавам за промени, за които спомена. За момента мисля, че е само лека уморяемост, но това е нормално при такъв режим.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравей, можеш ли да споделиш конкретни продукти за засилване на метаболизма, за които спомена в първия пост?

# 8
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Гери, да ще ти кажа някои храни:
Зеленчуци като: краставици, домати, моркови, патладжан, броколи, зеле и др.
Плодове като праскови, диня, пъпеш, портокал (умерено заради фруктозата), лимон, горски плодове ( боровинки, малини, къпини, ягоди) и др.
Кисело мляко, бобови.
Всички те са нискокалорични и помагат при топенето на мазнините в организма.
Наскоро прочетох, че звездите за да свалят бързо някое и друго килце пред дадено парти пият лимонов сок (от изцеден лимон) и вода няколко чаши на ден, няколко дни. На мен ми се вижда доста, въпреки че лимона има благоприятно въздействие върху организма.
Кафето и зеления чай ( пие се 4 пъти дневно зелен чай) също засилват метаболизма благодарение на кофеина в тях.
Всичко това ще рече -протеините и фибрите са главните действащи съставки. Диетата трябва да бъде базирана на тях.
И ще ви кажа аз какво си приготвям за ориентир:
Сутрин: 2 супер тънки филийки от многозърнест хляб (100кал.) намазани с 1 порция топено сирене лайт (25кал) и една лъжица диетичен мармалад от горски плодове (39кал). Чаша зелен чай без захар.
Междинно хранене: плод (Аз го пропускам поради това, че съм на работа и е забранено да се яде там).
Обяд: порция около 300 гр задушени мешани зеленчуци с лук и чесън. Като може да са като самостоятелно ястие или като гарнитура към някакво месо/риба. Месото около 150 гр рибата към 200 гр.
Таратор около 500 мл
Следобед: плод - 1 средна праскова, или диня или пъпеш може и 3-4 зърна грозде заедно с другите плодове.
Вечеря: салата айсберг с настърган морков и червено зеле и риба тон. Слагам дресинг  Цезар за салата, като той ми е заместител на солта и олиото и оцета в салатата. Слагам малко колкото да овкуси салатата. Салата около 300 гр.  и таратор 300-500 мл
Това е горе-долу.
На обяд може да сменям с друго ястие от зеленчуци, например патладжан задушен с моркови, лук, тиквички и домати.
Или запеканка от тиквички с яйца. Количеството на порцията е съобразена с количеството яйца. Да бъде около 1 яйце на едно хранене. Не се използва кашкавал, а брашното е 1 с. л. за цялото количество ( около 4 тиквички).
Също може да се направи салата от боб за разнообразие. 100гр. боб има 80 кал.
Това правя аз, ако се сетите за други варианти споделете ги за да разнообразим диетата.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 193
Скрит текст:
Гери, да ще ти кажа някои храни:
Зеленчуци като: краставици, домати, моркови, патладжан, броколи, зеле и др.
Плодове като праскови, диня, пъпеш, портокал (умерено заради фруктозата), лимон, горски плодове ( боровинки, малини, къпини, ягоди) и др.
Кисело мляко, бобови.
Всички те са нискокалорични и помагат при топенето на мазнините в организма.
Наскоро прочетох, че звездите за да свалят бързо някое и друго килце пред дадено парти пият лимонов сок (от изцеден лимон) и вода няколко чаши на ден, няколко дни. На мен ми се вижда доста, въпреки че лимона има благоприятно въздействие върху организма.
Кафето и зеления чай ( пие се 4 пъти дневно зелен чай) също засилват метаболизма благодарение на кофеина в тях.
Всичко това ще рече -протеините и фибрите са главните действащи съставки. Диетата трябва да бъде базирана на тях.
И ще ви кажа аз какво си приготвям за ориентир:
Сутрин: 2 супер тънки филийки от многозърнест хляб (100кал.) намазани с 1 порция топено сирене лайт (25кал) и една лъжица диетичен мармалад от горски плодове (39кал). Чаша зелен чай без захар.
Междинно хранене: плод (Аз го пропускам поради това, че съм на работа и е забранено да се яде там).
Обяд: порция около 300 гр задушени мешани зеленчуци с лук и чесън. Като може да са като самостоятелно ястие или като гарнитура към някакво месо/риба. Месото около 150 гр рибата към 200 гр.
Таратор около 500 мл
Следобед: плод - 1 средна праскова, или диня или пъпеш може и 3-4 зърна грозде заедно с другите плодове.
Вечеря: салата айсберг с настърган морков и червено зеле и риба тон. Слагам дресинг  Цезар за салата, като той ми е заместител на солта и олиото и оцета в салатата. Слагам малко колкото да овкуси салатата. Салата около 300 гр.  и таратор 300-500 мл
Това е горе-долу.
На обяд може да сменям с друго ястие от зеленчуци, например патладжан задушен с моркови, лук, тиквички и домати.
Или запеканка от тиквички с яйца. Количеството на порцията е съобразена с количеството яйца. Да бъде около 1 яйце на едно хранене. Не се използва кашкавал, а брашното е 1 с. л. за цялото количество ( около 4 тиквички).
Също може да се направи салата от боб за разнообразие. 100гр. боб има 80 кал.
Това правя аз, ако се сетите за други варианти споделете ги за да разнообразим диетата.

Мерси за подробното обяснение!

Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 22:31 от AnMary

# 10
  • Мнения: 388
Чудесна диета. Ниско калорийна, високо въглеидратна,  И с мармалаааааад!
Когато организмът влезе в икономичен режим, минаваме на фотосинтеза, режем си ноктите, косата и обясняваме на околните, че сме гладни, а не зли.
После следва йо-йо.

Заебаваме здравето, то е за аматьори.

Тая тема майтап ли е?

# 11
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888

Къде видя многото въглехидрати? Мармалада (конфитюр) е диетичен, без захар и в 100 гр има 26 калории. А една чаена лъжичка (това е количеството на ден) не е 100 гр., а доста по-малко (едни 8-10гр).
Все ми е едно дали ще сте отрицателно настроени. Дори очаквах такава реакция, но кантара върви надолу бавно и сигурно. Това е доказателство, че не се влиза в икономичен режим. Взимат се и добавки, като екстракт от зелено кафе и зелен чай, които помагат за сваляне на килограмите.
Чувствам се добре и доволна от това, което се отразява в огледалото. И ще постигна желаното. Йо йо ефект може да има ако се върнете към старите си привички ( често срещана грешка). Ако се сещаме, че протеините и зеленчуците са храните, които са главните и количеството на поглъщаната храна е умерено, трудно ще наддадеш. Въпроса е, че се увличаме ( включвам се и аз) и така се качват килцата.

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 22:21 от Angela61

# 12
  • Мнения: X
Скрит текст:

Къде видя многото въглехидрати? Мармалада (конфитюр) е диетичен, без захар и в 100 гр има 26 калории. А една чаена лъжичка (това е количеството на ден) не е 100 гр., а доста по-малко (едни 8-10гр).
Все ми е едно дали ще сте отрицателно настроени. Дори очаквах такава реакция,
но кантара върви надолу бавно и сигурно. Това е доказателство, че не се влиза в икономичен режим
Скрит текст:
. Взимат се и добавки, като екстракт от зелено кафе и зелен чай, които помагат за сваляне на килограмите.
Чувствам се добре и доволна от това, което се отразява в огледалото. И ще постигна желаното. Йо йо ефект може да има ако се върнете към старите си привички ( често срещана грешка). Ако се сещаме, че протеините и зеленчуците са храните, които са главните и количеството на поглъщаната храна е умерено, трудно ще наддадеш. Въпроса е, че се увличаме ( включвам се и аз) и така се качват килцата.

Не, това е доказателство, че тялото ти (клетките ти) гладува, затова продължава заедно със стопени мазнини да разгражда и мускули, защото те му черпят прекалено много енергия.А хранене до 900 калории не осигурява дори ежедневния минимум на тялото, нужно му за работа на важните органи.И за да не умреш, то е принудено да осигури енергия за сърце, дробове, системи, бъбреци, топейки всичко, което му е излишно.
Въпросът е докога ще изкараш на глад?
Защото ти реално може да не усещаш глад на устата, но е факт, че тялото ти реално гладува.
И в момента, в който вдигнеш калориите над 1000 (дори не е нужно да стигаш до нужните ти-около 1600-1700/ден), тялото ти ще започне да трупа с такава бързина, че свят ще ти се завие.Държано гладно месеци наред, види ли храна, то ще почне да се запасява като за световно.Защото не знае кога пак ще бъде подложено на глад...ще гледа да си върне изгубените запаси и да натрупа още, за да е сигурно, че няма да го умориш от глад.
Защо не пробваш?
За седмица започни да ядеш не по 900, а по 1000калории например.Които пак са крайно недостатъчни за нормална работа на тялото ти.И по всички препоръки и видни теории, би трябвало да отслабваш и на 1000 калории.
Аз обаче ти гарантирам, че кг ти ще тръгнат нагоре.
И понеже няма как да живееш на 900 калории в следващите 10-20-30 или повече години, само след година не само ще си си върнала кг, ами и ще си трупнала и "бонус" още поне 10-на.
Ама ...."Който каквото сам си направи, никой друг не може!".

# 13
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Колко мрачна картина рисуваш. Смисъла на 5 хранения е именно да не се стига до натрупване на запаси. Разбира се, не става дума да ядеш като невиждал на всяко ядене, а умерено, с мярка. И трите седмици, в които нямаше как да съм на диета, не само, че не наддадох ами се задържаха на едно ниво. Значи може. Тъй като наблягам на белтъчините, а те са главният изграждаш материал както за мускулите, така и за костите. При това положение тялото не е в излишък на протеини ( белтъчини). Има си достатъчно за поддържане и не взима от мускулите и костите, а от натрупаните мазнини. Потърси повече информация относно ролята на белтъчините и фибрите. Диетата, която прилагам е много близка до така наречената Средиземноморска диета.
Масово диетолозите прилагат именно диети, в които преобладават белтичините и фибрите.
Не ми е за първи път да отслабвам и знам колко е важен следващия етап. Просто престанах да следя за количеството храна и постепенно в продължение на години вдигнах килограмите. Не стана за месец, ни за 1г., а поне за 8г. Така, че поне при мен нямаше този йо йо ефект, който ви плаши толкова. Просто ако човек е разумен може да се поддържа.
Сегашния ми опит е базиран на много видяно и прочетено относно функциите на тялото и диетите и смятам, че съм на прав път. Все пак за да започне човек да прави такава диета, трябва да е мотивиран. А каква по-добра мотивация от това, че тялото ти дава сигнали за прекалени натрупани килограми.
Искам да подчертая, че това е диета за здрави хора. При наличието на някакви отклонения би трябвало да се посъветвате с лекар.
https://stanimirmihov.com/protein-deficit/

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 16:37 от Angela61

# 14
  • Мнения: X
Е, аз отслабнах за първи и надявам се, за последен път. Йо-йо "танци" не ми се танцуват... Цял живот нагоре-надолу не е за мен. Който иска да гладува на 800-900 калории, да гладува. После да не се чуди що качва и на 500 калории... Аз избрах да слабея с ядене.

Общи условия

Активация на акаунт