Диета от 800-900 калории дневно

  • 25 997
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 749
Аз не споря. Ям, каквото ми е кеф и се наслаждавам на живота. Не гладувам, спортувам умерено и се наслаждавам на живота. Само глад без нищо друго не води до нищо добро. Но всеки си знае за себе си. Щом ви кефи, правете си го, но за мен не е ок да се пропагандира.

# 46
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Това означава, че всички теми за разни диети в Бг мама са пропаганда, след като тази според вас е. Или е избирателно? Тази -да, а другите са върха на здравословното! Направо ми става смешно.

# 47
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Еми няма как да сравним кой ще изглежда по добре на плажа през бг- мамма, а за това че никой тук не гладува мисля, че стана достатъчно ясно.
За днес съм предвидила лаврак за вечеря, за обяд ще видим какво ще си харесам от фууд бара.

# 48
  • Мнения: X
Пак: това, че не изпитваш реален глад на устата, не означава, че клетките ти не вият от глад. Напълно обездвижен човек, на легло по 24часа,с нормална височина, има нужда от средно около 1300-1400 калории САМО за нормално функциониране на органи и системи. За всяка друга дейност и движение след ставането от леглото са нужни ОЩЕ калории. Та, не е ясно как изобщо функционира и оцелява организъм на 800 калории, ако е подложен на подобен  глад повече от 5-6 дни. Но, всеки има правото, естествено, да съсипва тялото си както иска. Да го препоръчва обаче, си е престъпление. За съжаление, ненаказуемо.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Оф, Амур, откажи се. Аз се отписвам от темата, кауза пердута е.

# 50
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Въртим се в кръг с обясненията. Натрупаните мазнини се използват от организма при дефицит на калории, когато не си подложен на стрес, примерно. Затова и спада в теглото. Ако организма няма запаси, тогава -да, взима си от мускулите и костите. Мненията на диетолозите са разделени на “за” и “против” , така че, няма да можем да изясним проблема.
И използвам случая да добавя цитат от “Mujer hoy”, с мнението на специалисти диетолози, за 5те най-вредни диети. Познайте коя беше третата по ред: ВМ-НВХ така наречената Палео. Цитирам: https://www.mujerhoy.com/belleza/dietas/201701/19/cinco-peores-d … 170119154814.html
3. Dieta cetogénica. Sus variantes más polémicas son Atkins, Dukan o Scardale. Algunas de sus seguidoras célebres son Jennifer López o la Duquesa de Cambridge. Se basan en la cetosis, un estado metabólico que se produce por la carencia de hidratos de carbono, induciendo al catabolismo de los lípidos con el fin de obtener energía. Es un método que, según los expertos, puede fomentar el riesgo de padecer ataques cerebrovasculares o cardíacos. Otros efectos adversos serían el estreñimiento, mal olor de sudor y aliento o dolor de cabeza y el hecho de que da lugar a un aumento de los niveles de cortisol en la sangre, hormona que en exceso produce sensación de estrés y ansiedad.

Превода ако ви интересува ми кажете, за да го направя.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 15:32 от Angela61

# 51
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ха! Изненадана съм, че си в Мадрид, може би трябваше да обърна внимание още в началото. Там пък е супер лесно да живееш под 1000 калории. В смисъл аз съм прекарвала известно време в Барселона и Валенсия, но предполагам, че и Мадрид изобилства от морски дарове и хамон Grinning

На мен превод не ми трябва и моят коментар е, че това е така защото мозъкът ни има нужда от въглехидрати, тялото ни е устроено да се запасява с тях в случай на крайна нужда. Обаче има случаи в които презапасяването е достигнало грандиозни размери.

Аз искам да сваля 5 килограма, после да поддържам. Мисля да се придържам към схемата си. И като изключих похапванията между храненията - вафлички, бискивтки и т.н., както и алкохола - винце и т.н. калорийният ми прием падна с 400 калории, защото преди това се движих около 1200. Еми колко вредно да е да изхвърля боклуците и алкохола от менюто си.

Днес до тук съм на 550 калории с пил пържола, броколи, салата и снак - 1 хапка домашна баница си отчупих от на колежката. Точно за да не влизам в кетоза, защото много ме зацепи тиквата и като стане така ми е ясно накъде отива работата. Не искам защото следващите 3-4 дни ще съм парцал и не ми е това целта. Храненията ми са такива защото във  фууд бара това ми се струва най-приемливо като предложение, др вариант е пица или хамбургер.

 

# 52
  • Мнения: X
Скрит текст:
Въртим се в кръг с обясненията. Натрупаните мазнини се използват от организма при дефицит на калории, когато не си подложен на стрес, примерно. Затова и спада в теглото. Ако организма няма запаси, тогава -да, взима си от мускулите и костите. Мненията на диетолозите са разделени на “за” и “против” , така че, няма да можем да изясним проблема.
И използвам случая да добавя цитат от “Mujer hoy”, с мнението на специалисти диетолози, за 5те най-вредни диети.
Познайте коя беше третата по ред: ВМ-НВХ така наречената Палео. Цитирам: https://www.mujerhoy.com/belleza/dietas/201701/19/cinco-peores-d … 170119154814.html
3. Dieta cetogénica. Sus variantes más polémicas son Atkins, Dukan o Scardale. Algunas de sus seguidoras célebres son Jennifer López o la Duquesa de Cambridge. Se basan en la cetosis, un estado metabólico que se produce por la carencia de hidratos de carbono, induciendo al catabolismo de los lípidos con el fin de obtener energía. Es un método que, según los expertos, puede fomentar el riesgo de padecer ataques cerebrovasculares o cardíacos. Otros efectos adversos serían el estreñimiento, mal olor de sudor y aliento o dolor de cabeza y el hecho de que da lugar a un aumento de los niveles de cortisol en la sangre, hormona que en exceso produce sensación de estrés y ansiedad.

Превода ако ви интересува ми кажете, за да го направя.

Не, ти цитираш кетогенната диета.Което не е точно ВМ НВ.....
Кетодиетата е лечебен метод при определени заболявания.И се прави кратко време, докато тялото се излекува.После се минава на ВМ НВХ, което е нормалното хранене на човешката раса-месо, риба, яйца, зеленчуци, плодове, в зависимост от поносимостта-млечни, бобови, картофи.
И като такова може да се спазва цял живот.


# 53
  • Paris, France
  • Мнения: 13 859
........ Otros efectos adversos serían el estreñimiento, mal olor de sudor y aliento o dolor de cabeza y el hecho de que da lugar a un aumento de los niveles de cortisol en la sangre, hormona que en exceso produce sensación de estrés y ansiedad.

Привет,

Според мене няма идеална диета и диета без негативи. Увеличаването на кортизола при мене е позитив, особено сутрин. Моят е нисък. При кетогенна диета има и други позитиви като изтриване на паметта на някои имунни клетки или бързото им заменяне с нови. След такава диета се оказах без алергия, която влачеха от 2-3 години.

3 пъти в живота си съм сваляла рязко теглото си с много ниско калорична диета, последният път преди 4г. Тогава за 1.5 месеца свалих 15кг, като не съм била обезна и нямах 70кг. Опитвах да свалям на 1200 калории със спорт, но не се получаваше и дебелеех. Свалих точно откъдето трябваше - черния дроб. Оттогава ям ежедневно с кеф 1500-2000ккал, понякога постя по 36часа даже без вода. Теглото ми се покачва и пада с 3-4-5кг от тогава без диета. Теглото е като банковата сметка - не е възможно да седи непрекъснато еднакво.

Докато имаме мастни запаси няма как да  гласуваме. Важно е, ако ядем, да ядем полезни храни с много минерали и витамини. Хубаво е понякога да преяждане и понякога да гладуваме.

ВМ НВХ не е нормален начин за хранене на човечеството. Примитивните са яли малко по-високо протеинова диета, а ескимосите също, но тяхната е основно протеин. За мене в дългосрочен план тази диета не работи, но доста хора я спазват и уважавам решението им.

# 54
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Аз лично само като си помисля, че се набляга на месо и мазнини, организма ми го отхвърля. И на мен ми се струва, че НВХ-ВМ диета е поредната мода и не е здравословна в повечето случаи, а за балансирана хептен да не говорим. Но никога не съм си позволявала да критикувам подложилите се на нея, тъй като уважавам решението им.
TDI, да в Мадрид съм и както в цяла Испания изибилства от риби, морски деликатеси и разни меса. Не ми е трудно да се придържам към Средиземноморската диета. Наблягам на зеленчуците, че са ми любими, а месата са на задна позиция и винаги са били.
Сега си готвя доматена супа, че я обожавам и ще си направя зелена салата с авокадо, домати и царевичка и пилешка пържолка.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 047
Невена, какво включваше нискокалорината диета? и при мен не става с 1200 кал и спорт, а уж нямам заболявания. При това съм с ниски въглехидрати...

# 56
  • Мнения: 9 982

И използвам случая да добавя цитат от “Mujer hoy”, с мнението на специалисти диетолози, за 5те най-вредни диети. Познайте коя беше третата по ред: ВМ-НВХ така наречената Палео. Цитирам: https://www.mujerhoy.com/belleza/dietas/201701/19/cinco-peores-d … 170119154814.html
3. Dieta cetogénica. Sus variantes más polémicas son Atkins, Dukan o Scardale. Algunas de sus seguidoras célebres son Jennifer López o la Duquesa de Cambridge. Se basan en la cetosis, un estado metabólico que se produce por la carencia de hidratos de carbono, induciendo al catabolismo de los lípidos con el fin de obtener energía. Es un método que, según los expertos, puede fomentar el riesgo de padecer ataques cerebrovasculares o cardíacos. Otros efectos adversos serían el estreñimiento, mal olor de sudor y aliento o dolor de cabeza y el hecho de que da lugar a un aumento de los niveles de cortisol en la sangre, hormona que en exceso produce sensación de estrés y ansiedad.

Превода ако ви интересува ми кажете, за да го направя.


Това са 3 различни начини на хранене. На журналистите може и да им изглеждат като варианти на едно и също, но хич не са едно и също.
Палео и ВМ-НВХ не е едно и също. И при двете не си в кетоза, освен ако не го целиш нарочно, а за това си трябва сериозно ограничение и броене на макроси.

Влез при ВМ-ВМХ- мазнини 60%, масло, сметана, маскарпоне, сирена бри...
Палео- без млечни, има повече въглехидрати (сладки картофи, но някои ги отричат)
кето- дори без плодове, вгх 5%, следиш приема на протеин, за да не излезеш от кетоза

И не са вредни. Напротив. Наднорменото тегло е вредно. Но не работят при всеки, това е всичко.
Лошото е, че предизвикват сектарщина у практикуващите и водят до примадонски форумни изцепки.

# 57
  • Paris, France
  • Мнения: 13 859
Баронеса - ако четеш английски, потърси Newcastle diet prof. Ron Taylor. В друга тема пуснах линк с публикуван успех на излекуван диабетик 2. Ето за диетата:

https://www.ncl.ac.uk/magres/research/diabetes/reversal/#publicinformation

Тя помага при упорити мазнини в организма като черен дроб, панкреас, бъбреци. На кетогенна свалях като луда, обаче мазни Ата в черния дроб седеше. Затова ударихме с тази. Успех. Аз не пих Оптимална. Просто теглеха всичко и броят калории. Всъщност накрая даже не броях калории. Ядях яйца, черен дроб, сърце, бъбреци, гъби. Останалото беше зелена салата с малко зехтин и лимон. Всеки ден се пият витамини и минерали. Това е. И знаете ли какво - прекрасно се чувствувах и нямам лош спомен за разлика от 1200ккал "балансирана" и километрите бягане. Че и дебелеех на нея, мани!

Кетогенна в началото много помогна да падне глада. Пробвах я по-късно, но ме хвърли в хипоталамична аменорея. Също, не успявам да задържам тегло на нея. На 2500 калории дневно и ниско тегло, около 55кг, продължавам да слабея а това не е желан ефект. В един момент ме вдигна от смъртно легло, а след 6 месеца не беше подходяща за мене. Най-добре се чувствувам на нея.

НВ ВМД при мене е трагедия. Едно кафе със сметана ми вдига инсулина и захарта. В норма остават, не е фатално, но.... От черно кафе нищо ми няма. От кило малини също.

# 58
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Уау! Най-накрая полезни мнения в тази тема! И то като се върнах да видя никовете - ми те само наши хора Hug

Кетото не е за мен- не обичам мазно, евентуално вратна пържола, но до там се изчерпва лимита ми към мазно. Спомням си още първото си и единствено мазно кафе - щях да пукна, обмислях да се насиля да повърна, оригвах се като... не знам какво. Ужасно беше!
Палеото го уважавам, но тази работа с млечните.... киселото мляко ще ми липсва - особено с чия, овесени ядки и пресни горски плодове.

Аз вчера му изтървах края и завърших на 1200 калории.
Правих мъфини на децата и 1 такъв обърна каручката - ама колко бяха пухкави, имам талант Grinning. Иначе менюто ми беше: пил. пържола със салата и пюре от броколи - каквото съм описала по-долу; отчупена баница с р-р на монета от 2лв.; вечерята лаврак във фолио и купа таратор и 1 мъфин.

Аз пък съм забелязала, че качвам ако мина 1500 калории, може би защото цял ден съм на еди стол, понякога се разхождам в обедната. Сутрин тренирам - това ми оказва голямо влияние на всичко - ако тренирам по-бързо свалям, а ако пропусна тренировки за 3 и повече дни, буквално усещам как ми се забавя метаболизма - спирам да ходя до тоалетна, не е запек, а просто не ходя.
Затова тренировки, но не повече от час на ден, защото пък иначе изпадам в другата крайност - час след тренировката направо ми се премрежва погледа от глад - откачам, като бременните съм, не мога да се контролирам. Също ако правя високоинтензивни - спининг, хийт - същата работа - направо си е обратен ефект. А уж много го хвалят хийта - е, при мен не работи така. При мен с равномерно темпо за около час ми е най-добре, затова и зумбата и кангото са ми толкова любими. Направо не усещам, че тренирам.

За храната - вкарам ли хляба и мамата си джаса. За седмица съм качвала по 2 килограма само заради 2 филийки хляб примерно ежедневно в продължение на седмица, или пица - обикновено на почивка. И не са вода - стоят си дъъъълго след това. Също от всякакви "здравословни" крекери и т.н Да, дават ми енергия, но и трупам с тях.

Сега се чудя дали, за да не изпадна в плато и за да стимулирам метаболизма да не правя 2 дни 800, 1 ден 1200. Така бях на ротацията и тогава за 3 месеца свалих 10кг, които задържах за година след това. И точно тестото обърна каруцата при мен и завишения прием на калории и си ги върнах всичките 10кг. Не беше йо-йо ефект, а по-скоро липса на време за организация на храненето.

Анхела, точно средиземноморската ми е любима. Доматена супа с миди и скариди си представих аз... много обичам и поръсена с пресни подправки. мммм  Да му се невиди, ще се преместя в Испания само заради храната...

# 59
  • Мнения: 7 006
Здравей, можеш ли да споделиш конкретни продукти за засилване на метаболизма, за които спомена в първия пост?

Най-доброто е да подаваш гориво по малко и на често,защото метаболизма е точно като печка на дърва..Не слагаш дърва- гасне огъня.Колкото повече слагаш,толкова повече гори.Е,зависи и от дървата,дъб и габър имат различно КПД,но и отдават различно количество пепел и дим..Същото е и с храната.

Едно е през 3-4 часа да ядеш салам и сирене,друго е ядки и плодове

п.п.При всички случаи,добре в първите 7 дни от програмата да се изключат кофеина,газирани,силни подправки, и най-вече захар и сол.Никакви количества,не минимални,а никакви.

Общи условия

Активация на акаунт