Диета от 800-900 калории дневно

  • 25 989
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Paris, France
  • Мнения: 13 860
Амур, в дневното ти меню липсват фибри и няма кьорав пресен зеленчук. Сливите са доста сладък плод. С тая мазнина в сутрешното кафе си предизвикваш ИР още от сутринта. Сатурираните мазнини в огромни количества пречат на черния дроб да функционира и вдигат лошия холестерол. Свинското е пълно с омега 6. Ако желаеш да отслабнеш няма нужда от такива количества мазнини, защото мазнини има в тялото ти предостатъчно. Те се намалят до абсолютен минимум, колкото да попречат на тялото да превръща протеините в глюкоза. Зелении трябва да ядеш доста повече. Никакъв фолат няма в това меню. Не гледай само калории. Без витамини и фибри няма да видиш бърз резултат.

# 76
  • Мнения: X
Амур, в дневното ти меню липсват фибри и няма кьорав пресен зеленчук.
Скрит текст:
Сливите са доста сладък плод. С тая мазнина в сутрешното кафе си предизвикваш ИР още от сутринта. Сатурираните мазнини в огромни количества пречат на черния дроб да функционира и вдигат лошия холестерол. Свинското е пълно с омега 6. Ако желаеш да отслабнеш няма нужда от такива количества мазнини, защото мазнини има в тялото ти предостатъчно. Те се намалят до абсолютен минимум, колкото да попречат на тялото да превръща протеините в глюкоза. Зелении трябва да ядеш доста повече. Никакъв фолат няма в това меню. Не гледай само калории. Без витамини и фибри няма да видиш бърз резултат.
Това е вчерашното ми меню само....  Simple Smile
Скрит текст:
По принцип зеленчуци ям-краставици, домати, тиквички, патладжани, чушки, лук, броколи, магданоз....Писала съм, че зелениите ме подуват, не ми понасят, не ги ям.
Не ям само свинско, а и телешко, пилешко, патици, пуешко, токачки, яребици, агнешко.....
Аз резултат имам, писала съм в ВМ НВтема, 166см/62-64 кг.На 52 години съм, перфектно ми е.
Постигнат именно с такова хранене, с приоритетно мазнини.Започнах март 2016 и продължавам да се храня така.
За тези 2,5 години показателите ми се подобриха в пъти.И хорестерола, и триглицеридите, и инсулина, и КЗ....Нормализирах и кръвното налягане, заради което всъщност (освен многото кг) започнах новото хранене.
Сега вече е 120/80, 115/75 без хапчета.

Апропо, смятам, че ролята на фибрите е сиииилно преувеличена.Не ми е ясна целта, но предполагам финансова, както всяка "нова мода" в храненето.
А в моето хранене има предостатъчно фибри от зеленчуците и плодовете, проблем със стомах нямам.
С извинението, че го пиша тук, отговарям на поста.

# 77
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Явно всеки организъм различно действа и няма една универсална диета за всички. Фибрите не са преувеличение, на мен ми действат добре за разлика от месото. Ако ям повече месо се чувствам като че ли тежка, със зеленчуците ми е леко.
По тази причина ВМ-НВХ не е за мен и ме притеснява, че може в дългосрочен план да се увреди човек с нея.

# 78
  • Paris, France
  • Мнения: 13 860
Амур, благодаря. Мисля, че трябва да приемаш някакви витамини тогава. Браво за кръвното! А колко ти беше преди диетата? Килограмите не са важни. Важно е къде са мазнините и да имаме достатъчно работеща мускулна маса. Желая ти здраве и щастие. Красота си имаш, според мерките, които написа.

Анжела, ще успееш. Радвай се на живота и танцувай! Фиеста ни трябва на нас.

# 79
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Да, няма универсална диета, трябва да бъдем толерантни. Peace

Аз без салата, поне 1 в дневното си меню, не мога, признавам си.

Вчера: О- пуешко филе на скара със зел. салата и пюре броколи
В - злощастните ми шницели + лютеница (
Скрит текст:
ям само Велика
)

Сутрин силова за крака и дупе, вечерта канго клас.
Калории: 1171, доволна съм, въпреки, че не съм в 800-900, т.к. само от тренировки според пала имам 400 калории изгорени в тренировки.

А! За малко да пропусна - ръст към килограми е много подвеждащо според мен. Аз съм на същите нива като Амур, но преди да започна да тренирам на 62 кг, изглеждах по един начин, сега по съвсем друг. Не казвам, че Амур изглежда зле! Да се знае, че не ми се влиза в драми! Просто искам да отбележа, че едно тренирано тяло на 62 кг изглежда по един начин, пихтиеста маса, каквато бях аз след раждане и лежане 8месежа по мед причини - съвсем друг. И въпреки това искам да изчистя още, искам на кантара да видя число започващо с 5..
Точно в Барселона отидох на 62/63 кг и се върнах на 58 след хапване основно на морски дарове и хамон и естествено яко вървене. Това само за 2 седмици, без ограничения.
За мен 800-900 калории не са ограничение, ако вярвам на пала - нета ми вчера е около 750 калории прието/изразходено. И не се чувствам ограничена, чувствам се чудесно!

Последна редакция: сб, 15 сеп 2018, 09:47 от TDI

# 80
  • Мнения: 7 006
Мазното кафе бих сменила с ядков тахан,примерно лешников..Simple Smile

# 81
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Какво, определено тахана е по-добрия вариант според мен, но има хора дето без кафе не могат. Аз го изоставих постепенно, че ми вдигаше изневиделица кръвното.
TDI, знаеш кое е хубавото, е! Печен ганбон с лимон... мням, мням. Замислила съм пак да си купя една кутия от 2кг.
Невена, благодаря за оптимизма, знам че ще успея, само че с танците не съм на ти. Толкова да не ми се отдават, че не е за вярване.

# 82
  • Мнения: X
Амур, благодаря. Мисля, че трябва да приемаш някакви витамини тогава. Браво за кръвното! А колко ти беше преди диетата? Килограмите не са важни. Важно е къде са мазнините и да имаме достатъчно работеща мускулна маса. Желая ти здраве и щастие. Красота си имаш, според мерките, които написа.

Анжела, ще успееш. Радвай се на живота и танцувай! Фиеста ни трябва на нас.
И аз благодаря!
Защо мислиш, са ми необходими витамини?В храната, която ям, има всичко....лятото на 2016 почна осезаемо да ми пада косата, на изследванията излезе ниско желязо и нисък хемоглобин.Наблегнах на дреболии и червено месо, на след година хемоглобина ми беше 147 при горна 160.
Мисля, че тялото дава сигнали, когато нещо не е наред.Аз в момента нямам никакви симптоми.Което не значи, че всичко е о.к. и нищо не липсва, но явно не са фрапиращи липси.
На 07.03.2016 се озовах в спешното с кръвно 160/100.Аз винаги съм била с ниско, така че тази стойност за мен е висока.1-2 години преди това съм го засичала инцидентно 140/90.....
След спешното реших, че няма да започвам веднага хапчета.Но през май пак засякох 160/100 и тогава ги започнах.Пих ги година и половина.Когато дълго време започнах да меря 110/70 и надолу, започнах да намалявам хапчетата, докато ги спрях.
Тя е целта ми беше основно здраве, свалените кг са бонус.
Аз не гоня спортна визия, нито манекенски мерки и теглилки.На 50 години тепърва няма да покорявам "висини"....   Smiley  стига ми тялото ми да се чувства добре на кг, да е здраво и да имам енергия.Което и стана.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2018, 21:04 от Анонимен

# 83
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Чудесно изглеждаш, Амур.

# 84
  • Мнения: 2 050
Супер си,  Амур!

# 85
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Много добре изглеждаш, Амур! И що така говориш за 50-те? За 50 изглеждаш страхотно. 50 са новите 40 Wink пак казвам, че не всяка диета е за всеки и трябва да уважаваме избора на другия.

Ангела, говори ми за гамбон!!! Съвсем извън темата и може и да ме заклеймите, но само в Испания се чувствам истински у дома. Чакай ме!  Идвам да ям гамбон, нося Rioja:)

До тук салата Цезар и 2/3 порция дробчета, пилешки, по селски - не можах повече.  Довечера съм на парти на клуба по айкидо.

# 86
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
За мен 50 и отгоре са по-добри отколкото 40те.
И малко гамбони за разнообразие. Може да си ги позволите, не са калорични. Само умерено, че вдигат холестерола ако се прекали.

# 87
  • Paris, France
  • Мнения: 13 860
Amour, браво! Все така да изглеждаш, пу, пу!

Анжела, карах доста дълго на яйца и гамби, но без въглехидрати. Лошият ми холестерол падна. Мит е, че вдигат холестерола. Холестеролът в храните сваля холестерола на повечето хора. Има генетично предразположени към повишен собствен холестерол от ядене на богата на холестерол храна, но те са малцинство. Ако не ми вярваш, гласувай 36ч и измери холестерол на следващия ден и после се натъпчи с яйца и скариди и стриди един ден и на другия иди да измериш холестерола. Ще паднеш от стола като сравниш резултатите.

Холестеролът е в главите на гамбоните, а ние тях почти никога не ги ядем. В тялото холестерол няма. Те съдържат цинк и са полезни.

# 88
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 888
Да, знам че е в главите на “скаридите” проблема с холестерола.

Общи условия

Активация на акаунт