Диета от 800-900 калории дневно

  • 26 103
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Взела си решение за себе си и това е добре.
Дадох ти аргументи базирани на научни резултати, с които ти обяснявам че, една диета от 800-900 кал. не е синоним на глад. Просто много зависи от вида храна, която си избрал. Примерно: ако изядеш 1 сладолед от 200гр ще изконсумираш тези калории и останалото време ще гладуваш, а организма ти ще влезе в стресов режим и тогава наистина ще натрупаш килограми вместо да слабееш.
Но ако ядеш 200 гр зелен фасул например, не само, че ще внесеш много малко калории, но няма да си гладен, тъй като фибрите дават усещането за насищане, ами ще внесеш и витамини, минерали и още други ценни вещества.
И да, всеки сам решава за себе си как да постъпи. Аз за мене си взех това решение.

# 16
  • Мнения: X
Аз ти говоря не за глад на устата, а за глад на тялото, на клетките.Тялото ти гладува на клетъчно ниво.
Защо ли?
Обяснявам, макар че не виждам смисъл, ама може някой друг да прочете и да не влезе в капана на ниските калории.
Предполагам, си нормално висока, не си нито 1 метър, нито 3 метра....да речем, около 165-170см.Това означава, че без никакво движение, ако си само на легло по 24 часа, всеки ден, на тялото ти са му необходими средно около 1300-1400 калории.И те са САМО за работата на органи и системи-сърце, мозък, дробове, бъбреци, кръвоносна, лимфна системи....т.е., за нормалното функциониране на организма.Ти обаче едва ли си парализирана на легло, предполагам ставаш, движиш се, ходиш на работа, готвиш, переш и т.н. ежедневни дейности.За тях ти трябват ОЩЕ около 300-400 калории.Т.е., за денонощие стават около 1600-1800, в зависимост от активността ти.
Та, всички калории ПОД тези, са клетъчен глад.Тялото ти НЕ получава нужната му енергия за нормална работа.И ден след ден забавя метаболизма, за да ползва малкото енергия , която му даваш, за дълъг период от време.И освен мазнини, топи и мускулите ти, защото те черпят много енергия, а тя му е нужна за важните органи-мозък, сърце и т.н.Без мускули може да живее, без мозъка и сърцето не може.А не знам дали знаеш, мозъка оползотворява 2/3 от калориите, които ядеш.Т.е., от твоите 900, 600 отиват САМО за мозъка.Останалото ти тяло живее на 300 и малко от изгорените мазнини и мускулна тъкан.
Ти сега сваляш, защото имаш все още някакви запаси и тялото е принудено да черпи от тях.Но не е далеч деня, когато дори да паднеш на 400-500 калории, няма да сваляш и грам.
А колко още ще намаляваш калориите?
Следващ етап-започваш да качваш кг от "въздуха"-т.е., понеже дълго време тялото е било в режим на клетъчен глад, в момента, в който подадеш повече храна, например започнеш да ядеш по 1000-1100 калории, то започва автоматично да трупа, за да възстанови изгубените запаси по време на гладния период.За да осигури достатъчно запаси за бъдещи периоди на глад.Природа, биология, наречи го както искаш, това е положението, тялото е програмирано да има запаси.Затова ти казах да пробваш за една седмица да речем...увеличи калории само с около 100, не повече, и ще видиш как почваш бавно и славно да връщаш кг.

Ще ми е интересно да проследя отслабването/напълняването ти, ако пишеш например, дали си запазила свалените кг след 6 месеца, или след година......
Аз съм почти убедена, че ще си върнала всичко свалено до следващото лято.Но пък, кой знае, може и да греша, все пак съм човек.....а хората грешат.

# 17
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Явно не четеш или не вникваш в това, което ти обяснявам по-горе. В твоята реалност сигурно е така, както го описваш, в моята е друго. И зная, че го правя по правилния начин.

# 18
  • Мнения: X
Явно не четеш или не вникваш в това, което ти обяснявам по-горе. В твоята реалност сигурно е така, както го описваш, в моята е друго. И зная, че го правя по правилния начин.

Чета, чета....просто познанията ти за човешкото тяло и работата на органите му са неверни.
Както и да е.Щом си убедена, че си на прав път, дерзай.
Но много ми се иска, наистина, след година да си влезеш в темата и съвсем искрено и откровено да напишеш дали все още си на свалените кг въпреки увеличените калории, или си си върнала кг + бонус още няколко отгоре.
Защото (без да имам претенции да съм прочела всички отслабващи с калорийна рестрикция) всеки, отслабнал с ниски калории, впоследствие си е върнал кг скорострелно, в рамките на месеци, с допълнителен плюс от още някой и друг кг отгоре.
Та, ти ще си първата, ако успееш разбира се, която е свалила кг с 900 калории, после е започнала да се храни нормално-с около 1600-1700 калории на ден и е останала на сваленото тегло.
Успех!
И чакам "отчет" след година, да знаеш!  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 749
И на мен ми звучи ужасно подобна диета. Калориите не са единствения фактор за сваляне. Има доста по-щадящи диети и то без глад с последващ йо-йо ефект. Да не говорим, че за истинско отслабване се гледа не кантара, а сантиметъра. Но за това се иска и двигателна активност някаква.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Направо умрях от смях. Колко реалности има бе, хора, че тази на Амур е една, а твоята е друга?

Това тук не е диета, а глад. Независимо, че не се усеща като такъв. Съсипи си организма щом така искаш, твой си е.

# 21
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Реалностите са толкова, колкото и хората.

# 22
  • Мнения: 388
Амур, няма смисъл.
Ти обясняваш подробно и правилно, но тя ще диетува  с хляб, купешки мармалад и плодове и ще ти обяснява какво са белтъчини.
Изключвам известията за тая тема.

# 23
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Явно не четеш или не вникваш в това, което ти обяснявам по-горе. В твоята реалност сигурно е така, както го описваш, в моята е друго. И зная, че го правя по правилния начин.

Чета, чета....просто познанията ти за човешкото тяло и работата на органите му са неверни.
Както и да е.Щом си убедена, че си на прав път, дерзай.
Но много ми се иска, наистина, след година да си влезеш в темата и съвсем искрено и откровено да напишеш дали все още си на свалените кг въпреки увеличените калории, или си си върнала кг + бонус още няколко отгоре.
Защото (без да имам претенции да съм прочела всички отслабващи с калорийна рестрикция) всеки, отслабнал с ниски калории, впоследствие си е върнал кг скорострелно, в рамките на месеци, с допълнителен плюс от още някой и друг кг отгоре.
Та, ти ще си първата, ако успееш разбира се, която е свалила кг с 900 калории, после е започнала да се храни нормално-с около 1600-1700 калории на ден и е останала на сваленото тегло.
Успех!
И чакам "отчет" след година, да знаеш!  Simple Smile
Ако се сетя след година ще ти дам отчет. Правила съм временни диети, като бях млада за сваляне на 2-3 кг , но последния път преди 15 г. свалих от 74 на 55кг.  Но не ми хареса тази слабост. Реших, че по-добре изглеждам ако са около 60 кг. През тези 15г. качих сегашните си килца, никакви няколко месеца. Години и години и то от хапване на повече отколкото е нужно и слаб двигателен режим. Както и да е, това си е моята история, да не те занимавам излишно.
Това, което искам да ти кажа е, че като разделени понятия “клетъчен глад” и “устен глад” не съществуват. Има клетъчен глад и когато организма изпадне в такъв, мозакът изпраща сигнал за глад и човек изпитва глад. Няма такова нещо като мозакът и клетките да са гладни, а ти да не изпитваш глад. Или изпитваш глад, защото по някаква причина организмът ти го иска или не изпитваш такъв и това означава, ако няма други сигнали, че всичко е наред.
С това искам да подчертая, че само го казвам за да го знаеш, без да се заяждам, нито да подценявам знанията ти. Смятам, че да спорим повече от казаното е излишно. Просто сме на различни мнения и всяко едно мнение е за уважение.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Има. Аз карах драстичен режим, за десет дни. Наяве не бях гладна, защото след третия ден стомахът ми явно се беше свил, но тялото ми гладуваше - слабост, замайване и т.н.

И да, после всичко се върна бързо, че и отгоре. Ти лекар ли си за да обясняваш така уверено?

# 25
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Имала си други сигнали, за които споменах. Замайването е сигнал, с който организмът ти дава да разбереш, че нещо му липсва. Ако няма никакъв сигнал, нито глад, значи всичко е добре.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Да, то и за рака казват, че не болял в началото, а когато започне да боли вече било късно...

# 27
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Е, това вече не го знам. Нямам никакъв опит. Simple Smile)

# 28
  • Мнения: 2 520
Досега само четях, но реших и аз да се изкажа мъдро:smiles:
С уговорката, че всеки е свободен да прави каквото намери за добре.

И аз съм 1,60 m, на 51 години, и от година и половина тежа 50 кг. Но до 2009 тежах 80.
 
Как го постигнах - както си го бях решила години преди това, като пълнеех на воля - без никакви специални режими и диети, само с намаляване на количествата, с ядене на всичко, без никакво изключване на дадена група храни.
Постигнах го, бавно, упорито, понякога отчайващо бавно, но бях сигурна, че съм на прав път. Исках нещо, което напълно да се впише в начина ми на живот, без сътресения и (големи) лишения.
Един вид, калорийна рестрикция, като тебе. Броях ориентировъчно калории, реално приемах към 1500.
 
Промених само две неща - започнах да закусвам и вечер не приемах нито троха след вечеря, което ми беше и най-трудното в цялата история. ЧУвството на глад ме преследваше години наред, но отдавна свикнах с по-малки количества.
Та, 2009-2010 свалих така 23 кг, през 2013 свалих още 5 като започнах да тренирам в къщи, а последните 2 свалих в началото на миналата година. Никога не съм вярвала, че е възможно,  тъй като никога не съм била слаба.
Но като те чета с твоите 800-900 калории...  И да нямаш проблеми сега, няма гаранция че в бъдеще няма да имаш.
В момента организмът ти се самоизяжда, дори да ти се струва, че всичко е наред. Не помня писа ли от колко време караш така.
 
И най-важното - с това саботираш бъдещо отслабване. Защото, надявам се си съгласна, че човек не може до края на живота си да кара на 800-900 калории. Дори да започнеш да приемаш 1300-1400, неусетно ще качиш малко в началото. Ще опиташ пак с глад, ама този път няма да е толкова лесно отслабването. И тук не говоря да си върнеш старите хранителни навици, дори със "здравословна" храна (какво и да значи това) ще качваш.
Най-добре би било да стимулираш метаболизма си не с глад, а с някаква физическа активност и естествено, с разумно хранене.
И между другото, храненето ти е предимно въглехидратно. Приемай повече протеини и не се бой от истински конфитюр, с истинска захар, нито от пълномаслено мляко или мазни меса. Всичко е в дозата.
  
  

# 29
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Ям от почти всичко, което ми се яде и това и казах в първия си пост, но доста по-малко като количество, което определя броя калории. Като казах 800-900 калории те са горе-долу ориентировъчни. Точния брой няма как да ги знам, но не са много повече. Не ям някои храни, които не ми се отразяват добре. Ям всичко, което до сега, само по-малко количество. Месо, главно пилешко, защото другото ми е твърдо и не ми е вкусно. Избягвам пържено. Пак е защото не ми се отразява добре на червата. Картофите също не ми понасят. Затова не се притеснявайте за организма ми.
Закусвам в 5,30ч, обядвам в 12 и вечетята ми е около 6-7ч вечерта за да не ми тежи когато легна да спя.
Аз искам да стигна 60 кг и съм на 57г. После много постепенно да увелича количеството за да няма този йо йо ефект дето толкова плаши. Важно е захранването повече отколкото самата диета. Конфитюра до сега беше със захар, но реших да пробвам този диетичния и не е лош. Не обичам прекалено сладко. Бях писала, че почнах на 9 юни, като имаше 3 седмици дето бяха за почивка щото не намирах подходящи храни. Сега съм 72 кг и не бързам, когато ги сваля тогава. Горе-долу са 100 гр на ден това, което свалям.
Работата ми е свързана с движение и много килограми минават през ръцете ми. Но като интензивност е средно интензивна. Ми това е, благодаря ви за загрижеността. 🙂🙂

Общи условия

Активация на акаунт