Предстои ми инсеминация - Тема No 26

  • 52 348
  • 799
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33
Здравей, аз имам две инсеминации без стимулация. Първата завърши с биохимична ,втората с 0. Ние сме с 1.5% морофология. Обсъди го добре с доктора, но според мен шанса е малък.

# 31
  • Мнения: 66
hope33::  И при нас спермограмата е тератозооспермия 3% ,доктора каза,че имаме шанс и че мед. помни много истории на доктора му имам огромно доверие ,но сега започвам да си мисля дали да не направим още една в друга лаборатория ... Успокойте се и всичко ще стане ...

# 32
  • Мнения: 33
Повторете спермограмата, мм прави втора след три месеца в друга клиника и морфологията излезе 10% без добавки.

# 33
  • Мнения: 29
Момичета, здравейте, извинявайте, че така нахлувам в темата, но имам нужда от помощта ви:) Предстои ми първа инсеминация в Щерев. Бях извикана днес на последен преглед, за да ми определят дата за инсето (днес ми е 11ти ден от МЦ). Взеха ми кръв за да видят нивата на естрадиола и ЛХ. На прегледа доки ми каза, че нивото на естрадиол ми е все още ниско, имам 3 фоликула, един 20,5 см и два по 17,5. Предписа ми незабавна инжекция Менопур, която ми направиха днес и за утре в 9ч. трябва да си бия инжекция Хориомон 5000. Каза след това да отида за инсе във вторник - 25.09 в 11ч. Току що си проверих онлайн нивото на естрадиола, за който тя каза, че е ниско и виждам, че е 1426.00, което си е направо в горна граница??? ЛХ ми е 14.02.
Моля ви за съвет, знам, че повечето от вас са минали многократно през тези мъки и имате вече доста голям опит.
Според вас нормално ли е да ме вика чак във вторник на инсе? 50 часа след Хориомон-а, което си е като Прегнил, не са ли много? Предвид и днешната инжекция Менопур... Преди малко получих силни бодежи в дясния яйчник, където са ми трите фоликулчета.. вляво нямам фоликули този месец...
Съжалявам за дългия пост.. Благодаря ви предварително! Стискам палци за положителни тестчета за всички, които чакат чудото! :*

Последна редакция: сб, 22 сеп 2018, 19:56 от asteras

# 34
  • Мнения: 135
Момичета, здравейте, извинявайте, че така нахлувам в темата, но имам нужда от помощта ви:) Предстои ми първа инсеминация в Щерев. Бях извикана днес на последен преглед, за да ми определят дата за инсето (днес ми е 11ти ден от МЦ). Взеха ми кръв за да видят нивата на естрадиола и ЛХ. На прегледа доки ми каза, че нивото на естрадиол ми е все още ниско, имам 3 фоликула, един 20,5 см и два по 17,5. Предписа ми незабавна инжекция Менопур, която ми направиха днес и за утре в 9ч. трябва да си бия инжекция Хориомон 5000. Каза след това да отида за инсе във вторник - 25.09 в 11ч. Току що си проверих онлайн нивото на естрадиола, за който тя каза, че е ниско и виждам, че е 1426.00, което си е направо в горна граница??? ЛХ ми е 14.02.
Моля ви за съвет, знам, че повечето от вас са минали многократно през тези мъки и имате вече доста голям опит.
Според вас нормално ли е да ме вика чак във вторник на инсе? 50 часа след Хориомон-а, което си е като Прегнил, не са ли много? Предвид и днешната инжекция Менопур... Преди малко получих силни бодежи в дясния яйчник, където са ми трите фоликулчета.. вляво нямам фоликули този месец...
Съжалявам за дългия пост.. Благодаря ви предварително! Стискам палци за положителни тестчета за всички, които чакат чудото! :*

Виж в какви мерни единици е резултата на естрадиола от лабораторията. Виж в интернет има калкулатор за преизчисляване на естрадиола

http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Estradiol.php

Щом имаш 3 фоликула значи смятай, естрадиола трябва да е по 200-250 pg/ml за фоликул, а си мисля, че след преизчисляването твоя е някъде около 300 - 400 pg/ml, което е малко още.

Фоликулите растат с 2 мм на ден някъде. Ако двата ти са 17,5мм сега, до вторник ще са с добър размер (21-22мм).

Мисля, че 50 часа след инжекцията е малко повече време. Обикновено се прави инсеминация между 36-40 час. Но зависи пак и от резултатите от спермограмата.



# 35
  • София
  • Мнения: 10 642
Сигурна ли си, че сутринта са ти казали? Прегнила (хориомон, овитрел) се слагат обикновено вечер!

# 36
  • Мнения: 29
Виж в какви мерни единици е резултата на естрадиола от лабораторията. Виж в интернет има калкулатор за преизчисляване на естрадиола

http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Estradiol.php

Щом имаш 3 фоликула значи смятай, естрадиола трябва да е по 200-250 pg/ml за фоликул, а си мисля, че след преизчисляването твоя е някъде около 300 - 400 pg/ml, което е малко още.

Фоликулите растат с 2 мм на ден някъде. Ако двата ти са 17,5мм сега, до вторник ще са с добър размер (21-22мм).

Мисля, че 50 часа след инжекцията е малко повече време. Обикновено се прави инсеминация между 36-40 час. Но зависи пак и от резултатите от спермограмата.





Esvelda, благодаря ти за отговора, пресметнах с калкулатора, да, права си, прави 388 pg/ml...
Спермограмата за жалост не е много розова... ММ се оказа с диагноза Asthenozoospermia, по Крюгер е на границата - с 9%...
При мен също не е розово- лявата тръба е много тънка, почти я няма, а дясната ми е нагъната... Мислех направо да се пуснем на инвитро, но доки каза, че не ставало да минем по фонда с нашите критерии (макар че май с мъжкия фактор директно влизаме) и посъветва да минем по пътя с инсеминациите.
Е, надеждата умира последна... Hug

# 37
  • Мнения: X
На мен са ми поставяли Хориомон сутрин(11ч.)  преди първата ми инсеминация, но фоликулът се спука след около 24 часа от поставянето. Бяха 2 инжекции по 5000( извинявам се ако греша за количеството).

# 38
  • Мнения: 135
Виж в какви мерни единици е резултата на естрадиола от лабораторията. Виж в интернет има калкулатор за преизчисляване на естрадиола

http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Estradiol.php

Щом имаш 3 фоликула значи смятай, естрадиола трябва да е по 200-250 pg/ml за фоликул, а си мисля, че след преизчисляването твоя е някъде около 300 - 400 pg/ml, което е малко още.

Фоликулите растат с 2 мм на ден някъде. Ако двата ти са 17,5мм сега, до вторник ще са с добър размер (21-22мм).

Мисля, че 50 часа след инжекцията е малко повече време. Обикновено се прави инсеминация между 36-40 час. Но зависи пак и от резултатите от спермограмата.





Esvelda, благодаря ти за отговора, пресметнах с калкулатора, да, права си, прави 388 pg/ml...
Спермограмата за жалост не е много розова... ММ се оказа с диагноза Asthenozoospermia, по Крюгер е на границата - с 9%...
При мен също не е розово- лявата тръба е много тънка, почти я няма, а дясната ми е нагъната... Мислех направо да се пуснем на инвитро, но доки каза, че не ставало да минем по фонда с нашите критерии (макар че май с мъжкия фактор директно влизаме) и посъветва да минем по пътя с инсеминациите.
Е, надеждата умира последна... Hug


Да, предполагам, че заради спермограмата докторката е решила да ти я направи по-късно от 36 -ия час.
Успех, стискаме палци!
Вярвай, че по един или друг начин ще станат нещата и ще гушкаш бебенцето си !
Няма по силна от жената, решена на всичко да стане майка!

# 39
  • Мнения: 135


Момичета, една от майките в нашата група днес качи интересна информация, някой може да има интерес.

# 40
  • Мнения: 43
Здравейте, искам да попитам тези , които вече са минали по този път ... абсолютно безболезнена ли е инсеминацията ,като при обикновен генекологичен преглед/вземане на секрет или ... ?

# 41
  • Мнения: 295
При мен инсеминацията последния път мина много бързо и напълно безболезнено, нищо не усетих. Предния път (правила съм 2) беше по-неприятно, но е не  е нещо супер болезнено. Бъди спокойна, аз първия път бях много притеснена и се бях стегнала нещо, а втория се отпуснах напълно и си мислех само хубави неща Simple Smile

На мен днес ми е 8- ми ден след инсеминацията (същия ден се спукаха и фоликулите) и направо не издържам вече. Докторката ми каза, че мога да направя кръвен след 10 дни, но се притеснявам да не е много рано. От днес ми започнаха и нещо като менструални болки. Най-странното е, че изобщо не ме болят гърдите, а досега винаги са ме боляли около седмица преди цикъл, а в месеците, в които съм пила дуфастон болките започваха почти веднага след овулация. А сега пия и дуфастон и утрогестан и нямам никави болки. Според вас нормално ли е?

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Malko_kote И на двете инсеминации не съм усетила нищо. Изследването за хламидии и цитонамазката ми бяха сто пъти по гадни. Успех!
IkmEe нормално е. Преди положителния тест съм нямала никакви симптоми, нищо не не е боляло. Просто бях много уморена, но точно тогава имах и супер много работа, за това не съм сигурна дали умората е била от бременността. Аз мисля, че 10 ден е рано, но кръвен сигурно ще покаже. На първата инсеминация нямах търпение и направих тест. Отрицателен си беше. На 15 ден също. На втората си бях казала, че няма повече да бързам. Изчаках 15 дни, пуснах кръвен в клиниката и те ми звъннаха да кажат. Даже не пирах колко е, след като каза, че е положителен спрях да слушам.
Успех!

# 43
  • Мнения: 43
Аз нямам абсолютно никаква представа.Сега разбрахме за проблема при мъжа ми (рефлекс на бавното свършване + лоши резултати от спермограма) вследствие на което мисля да се подложа на инсеминация , но все още не съм се срещала със специалист(защото ме е страх от болници, игли и тн), но явно няма др начин . Иначе имам редовен цикъл и овулация което малко ме успокоява и ми сдъхва надежди. Успех при вас Simple Smile

# 44
  • Мнения: 295
Regodi, ти къде си прави инсеминацията? Успех ти пожелавам и занапред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт