Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? (Тема 3)

  • 70 084
  • 747
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 12 225
За стриите от израстване и зависимостта от типа кожа съм лично запозната за съжаление.
Около пубертета целите ми бедра се нацепиха и това при условие, че изобщо не съм израстнала рязко, 161 см съм. Сигурно към даденият момент не съм имала и 40 кг, тъй като след това до 30 години винаги съм била 45 кг, тоест не е било и от рязко напълняване. Дано да не са се метнали на мен, макар че едната госпожица е с доста суха кожа.
По време на бременноста с близначките, кожата на корема ми се нацепи също ужасно много, макар да я мажех с каквото намеря, което не ме учуди особебно предвид резултата от израстването в пубертета.
Един въпрос към майките на момичета, които вече са с цикъл. Кои бяха предхождащите признаци за това? И колко време след появата на част от тези признаци им дойде и цикъла?
Аз да си призная нямам никакви спомени, кога при мен започна цикъла, само си спомням, че бях по-скоро от последните, но може би причината е била отчасти и ниските кг.
Имам и още един въпрос, наистина ли се забавя сериозно растежа на сантиметри след идването на цикъла при момичетата?  За височината надявам се да не е съвсем да спрат да растат, но дълбоко се надявам поне стъпалата да забавят темпа на нарастване.  Simple Smile

# 301
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
За признаци не мога да се сетя,а беше преди година Blush ,но за растежа категорично не е така.Дъщеря ми израстна за 1 година и на крак и на размер дрехи и на височина

# 302
  • София
  • Мнения: 23 072
Бялото течение е признак за наближаващ цикъл. При дъщеря ми вече почти година го има.

# 303
  • Мнения: 17 972
Никакви признаци нямаше моята голямата, никога не е била едра, дойде и на 10 и половина, точно преди едно море. 

# 304
  • на път
  • Мнения: 2 804
Азсъм работила 20 години с девойки между 13 и 18 години ... Според мен един от възможните признаци е, че потта им започва да мирише ужасно макар и да идват на у-ще къпани. След голямото междучасие пристигаха потни и не можеше да се диша в ателието ....

# 305
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Никакви признаци. Просто й дойде.

# 306
  • София
  • Мнения: 12 225
Благодаря за отговорите.  Simple Smile
Явно е индивидуално, но си набелязвам към класическите : израстване, поява на гърди, настроение и споменатите от вас за течението и миризмата. Hug
Не че не сме говорили по въпроса, но напоследък са по-стеснителни и избягват подобни разговори. Ще се наложи отново да повдигна въпроса, за да няма изненадани след като при някои деца явно може и напълно без симптоми да се появи първият цикъл.
chocha благодаря за отговора за израстването. Надявам се при нас поне за обувките да намалее, защото едната близначка е в момента е 39-40 номер и дълбоко се надявам да спре да и расте кракът. На 12 години са.

# 307
  • Мнения: 19 289
И аз на това се надявам. Вчера говорих с една приятелка и при нейното дете растежът е спрял след идването на цикъла. Дано и при моята дъщеря е така.
В момента носи 40 с тенденция за 41, тъй като слагаме и ортопедични стелки.
Бях си купила едни маратонки за мен и днес ги окупира за училище Joy


# 308
  • Мнения: 17 972
Моята на 12 това лято вече и мръдна крака най- после, имам чувството, че от 34 направо на 36 мина

# 309
  • София
  • Мнения: 23 072
Аз какво да кажа като на 10 г. носи 38 номер. Надявам се да не купувам плавници след време.
Вчера с майка ми коментирахме, че Кати трябва да си носи в раницата превръзка за всеки случай. Питахме я дали знае как да си я сложи на гащите, а отговорът беше "Не знам, но аз майсторя толкова много неща, че ще успея да я наглася някак си".  Laughing

# 310
  • Мнения: 18 397
И щерката на 10 г. носи 37 към 38. От бебе досега от есен до есен не е изкарвала с един номер. Да не говорим, че в началото на лятото беше 36. И както е слаба, стъпалата са ѝ като на Йети, само че доста тънки.

Тони, те и плавниците са с номера. Grinning Това лято наследи моите. Добре че вероятно, докато започне да носи токчета, моите няма да ѝ стават.

# 311
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Моята е 40-41 почти на 14г без 3 мес е

# 312
  • на път
  • Мнения: 2 804
Баща ми казваше, че щом са големи на девойките краката в тази възраст, ще станат високи (с ръст на манекенки Wink).

# 313
  • София
  • Мнения: 23 072
Да ми е честито - дъщеря ми се пука по шевовете от гниди. Снощи щях да припадна като намерих цели гнезда с гниди в косата й, такова чудо не бях виждала! Дори подозирам от коя приятелка ги е прихванала - въпросното момиченце се беше върнало от лагер с въшки и аз уж проверих моята дъщеря, но ако е било съвсем в началото, не съм открила нищо.
Пуснах си 1 ден отпуска и днес ще седим вкъщи, ще се мажем и пощим. Голям кеф.  Crazy

Получих онзи био крем, който някой ми беше препоръчал за стриите на детето. Снощи си намазах лицето, много е приятен.  Grinning

# 314
  • Мнения: 21 270
Ужас ,Тонка ,дано бързо ги махнете.
Аз превантивно с това мацам на всяко измиване на косата -
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт