Лапароскопия + хистероскопия -хидросалпингс, тънка лигавица, еднорога матка

  • 1 394
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 847
Здравейте момичета.Предстои ми лапароскопия+хистероскопия и се интересувам ако някоя от вас е правила двете операции комбинирано да ми обясните как протича възстановяването след това.Лапароскопията ще я направим заради съмнение за хидросалпингс на едната тръба след хидротубация (другата тръба излизаше проходима при манипулацията), която е запушена.Хистероскопията доки предлага да я направим за да огледа и матката защото след хидротубацията вече една година лигавицата е тънка, а и има съмнение, че матката е еднорога.
Възможно ли е при хидросалпингс само едната тръба да е увредена или да не се надявам напразно за шансове за естествено забременяване...
Ще съм благодарна на мнения ако някой се е сблъсквал с тези проблеми...за да знам какво да очаквам...Благодаря!

# 1
  • Мнения: 410
Аз минах с лапаро+хистероскопия преди 2 седмици. След цветната снимка имаше съмнение за хидросалпингс. На лапарото се е видяло, че и двете ми тръби пропускат. Докторът ми взе биопсия при хистероскопията,
Приемат те за 3 дни- първият ден ти са кръв, прегледи, после ти дават очистително. Вторият ден ти е операцията и си в реанимация, но докторът мина и ми каза да ме качват в отделението, зашото нищо сериозно не ми е правил и няма смисъл да съм в реанимация.Там бях с катетър, свързан с пикочния мехур, после ти го махат.
Още в деня на операцията си се разхождах и бях много добре. Нямала съм никакви болки и оплаквания.
Ако имаш хидросалпинг, забременяване не може да настъпи, тъй като течността там е токсична за ембрионите. Трябва да се премахне тръбата, но ти желая искрено да не се налага и да е било спазъм

# 2
  • Мнения: 847
Аз минах с лапаро+хистероскопия преди 2 седмици. След цветната снимка имаше съмнение за хидросалпингс. На лапарото се е видяло, че и двете ми тръби пропускат. Докторът ми взе биопсия при хистероскопията,
Приемат те за 3 дни- първият ден ти са кръв, прегледи, после ти дават очистително. Вторият ден ти е операцията и си в реанимация, но докторът мина и ми каза да ме качват в отделението, зашото нищо сериозно не ми е правил и няма смисъл да съм в реанимация.Там бях с катетър, свързан с пикочния мехур, после ти го махат.
Още в деня на операцията си се разхождах и бях много добре. Нямала съм никакви болки и оплаквания.
Ако имаш хидросалпинг, забременяване не може да настъпи, тъй като течността там е токсична за ембрионите. Трябва да се премахне тръбата, но ти желая искрено да не се налага и да е било спазъм

За съжаление при мен освен на хидротубацията това образувание (хидросалпингс) се вижда и на ехограф и се съмнявам, че ще ми се размине, а и тази тръба никога не била проходима (и на ЦС от преди години си показваше, че е запушена).Посетих три различни репродуктивни специалиста (в три различни клиники), отделно още 3 АГ, които го виждат това образувание...Надявам се да спасим поне едната тръба и да успея да забременея.И ин витрото не ме притеснява защото вече съм минала по този път (първото ми детенце е ин витро), но след това имам и естествено забременяване от проходимата тръба, което завърши с мисед и абразио...Та все още тайничко се надявам на някакво чудо за естествено забременяване още веднъж...

# 3
  • Мнения: 410
Добре а хидросалпингса се е появил от инфекция след естстеств. забременяване ли? Защо знам, че не може да има забременяване- без значение ин витро или естествено, ако има течност
В моята стая имаше жена с отворена коремна операция за премахване на миомен възел и се засякох с нея в деня след операцията- също беше на крака и добре.

# 4
  • Мнения: 847
Добре а хидросалпингса се е появил от инфекция след естстеств. забременяване ли? Защо знам, че не може да има забременяване- без значение ин витро или естествено, ако има течност
В моята стая имаше жена с отворена коремна операция за премахване на миомен възел и се засякох с нея в деня след операцията- също беше на крака и добре.
Май месец 2017 имах кюртаж заради мисед. Следващите няколко месеца всичко беше ок и лигавицата беше супер.Септември 2017 направихме хидротубация, при която едната тръба (от която беше и естественото забременяване) пропусна свободно, а другата не пропусна и се образува нещо като хидросалпингс...След тази хидротубация 3-4 месеца имах неразположение при полов акт, парене при пишкане, сухота по време на акт и извънменструални кръвотечения (при акт).Всеки месец правихме микробиологии (все чисти), изследвах се за мико и уреаплазми и какви ли не други неща...бях на различни терапии...на една микробиология се появи съмнение за бактериална вагиноза и направих двумесечен курс с вагинални лактобацили и проблемите изчезнаха за щастие...Но след хидротубацията си стои това образувание на запушената тръба и се вижда на ехограф дори...Отлагах цяла година с надеждата да не е това и отлагах лапарото, като през това време направих консултации с доста АГ (някои репродуктивни специалисти) и вдички ме съветват, че е време за лапаро и да се изясни ситуацията...Е реших се вече...В края на септември (зависи от МЦ) се очертава да е лапарото и се надявам резултатите да са добри...

# 5
  • Мнения: 410
Стискам палци за добри и хубави резултати и за скорошно забременяване след това.

Общи условия

Активация на акаунт