От кои противозачатъчни сте доволни?

  • 6 338
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз от Асоциацията като бях студентка си взимах Силест с намаление.

Преди няколко години пиех Марвелон, по препоръка на докторката и бях много доволна (те са от тези дето се пият 21 дена и 7 се почива).

# 31
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: Petinka
Сега четох темата "Параноя" и осъзнах, че и мен ме гони същата да не забременея неочаквано, че с това секцио........ Така че-моля препоръчайте ми някои противозачатъчни, от които сте доволни. Досега не съм пила, но май е време да започна. Моят доктор ми препоръча едни лепенки, но нещо ми се струват несериозна работа, та искам съвет от вас:)

Аз пиех Logest и от тях не съм качила нито грам, но при всеки действат различно.Имаме обща позната която напълня от тях и ги смени и килограмите се нормализираха.

# 32
  • Мнения: 1 014
Logest или Марвелон? Кои да по-нови и по-изчистени? От тази вечер започвам да пия, но още не съм си купила  Rolling Eyes

# 33
Аз ползвам тези лепенки Евра. В БГ струват около 25 лв. и наистина са много удобни (при положение че забравям да пия хапчето). Тук в момента са хит. Навсякъде ги рекламират. Но и аз препоръчвам първо консултация с гинеколог.

# 34
  • Мнения: 1 014
Да не си помислите, че не съм ходила на лекар? Ходих, но тя все Logest ми предписва. Май има сключен договор с тях и някои други аптеки. Даже предлагат оферти с намаления. Ще ги приемам не толкова за предпазване от бременност, колкото за нормализиране на цикъла, защото преди да родя имах кистозни яйчници и сега пак. Зная, че Logest са доста изчистени и почти нямат странични ефекти, но незная за другите.

# 35
  • Мнения: 2 489
Logest са по-ниско хормонални, но на мен ми понесоха по-добре Марвелон.

# 36
  • Мнения: 3 200
Аз пиех Логест преди да забременея, много съм доволна, нямаха странични ефекти при мен. Като спра да кърмя, сигурно пак ще пия същото.

# 37
  • Мнения: 455
Аз преди да забременея си биех инжекции Depo Provera. Действат 3 месеца. Остатъчно действие също 3 месеца при мен.

# 38
  • Мнения: 493
Depo Provera забелязала ли си някакви странични действия, аз се замислям за него

# 39
  • Мнения: 404
Аз също пия Логест и съм много доволна.За сега 10-ет мес. при мен не са се появили никъкви странични ефекти.На мен ми ги изписа гинекологът като преди това ме прегледа и прецени,че те са подходящи за мен.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 787
Извинявайте,че се намесвам в темата,но искам само да ви кажа нещо за спиралите.
Сестрата на мъжа ми роди миналата година октомври.Живее в Германия,мъжът й е германец.След като роди си сложи спирала,защото има 2 деца вече и не иска повече.Кърми малкия до 11 месеца.Преди да дойдат това лято на гости в БГ,тя каза,че е забременяла отново.Със спиралата и кърмейки.Докторите не са намерили никакви дефекти по спиралата,няма нищо необичайно и при нея,просто е забременяла.
Казали са й,че просто при някой жени спиралите не са ефективни.Така,че посъветвайте се с лекарите предварително,че да не стават такива неща.
Желая ви успех. Grinning  Grinning  Grinning /А как искам и мен да ме вълнуват вече такива теми,нямам търпение да дойде мъничето,но има още толкова време./

# 41
И аз преди да забременея пиех Логест 1 година. Предписа ми го лекар след преглед и изследвания. По времето, когато го пиех нямах абсолютно никакви проблеми и странични действия. Но когато го спрях, защото искахме вече второ бебе, ми се появиха бучки в гърдите, които се оказаха някакво временно явление заради хормоните, на аз доста се стресирах докато ми минат.

# 42
Аз съм доволна от Femoden. Препоръчвал ми го е един от най-добрите гинеколози-ендокринолози - д-р Коларов от МД. Най-важното е противозачатъчните да са от т.нар. нискодозирани. Те са с по-малко странични ефекти. Друго важно нещо е, че противозачатъчни препарати с едно и също съдържание на хормони имат различни търговски имена. Но за да ги различиш, трябват малко знания за хормоните прогестерон и естроген. Така, че дори на пръв поглед да пробваш различни препарати, може всъщност да са едно и също нещо. Хормонални изследвания се правят обикновено ако ще ти изписват противозачатъчни не за контрацепция, а за регулиране на хормоните. Посети сайта на Schering /фирма за противозачатъчни/: http://www.femalelife.bg/, има много полезна информация, вкл. за Femoden.

Общи условия

Активация на акаунт