Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 авг. 2018, 07:52 ч.

Априлски бебета 2018 - тема 2

• 7 933
  • 257
  •   3
Отговори
# 45
  • До една малка принцеса...и татко ѝ:)
Връщам се от консултация при ортопед.
Специално го питах за проблема на Женя, защото се наблюдава и при нас. Отговорът беше - никакво стъпване и никакви бънджита сега, защото има опасност да се оформи ссъпване на пръсти за в бъдеще.
Каза, че е вредно да се оставя бебето да седи без да е формирана поясно незнам си каква мускулатура.
Дано съм била полезна.
Да, беше изключително полезна, камък ми падна от сърцето Simple Smile
Мацки, кога смятате да смените коша на количката? Аз се чудя дали да не минем на летния кош вече, на най-легнало положение. И без това зимният кош му е вече мъничък, или поне така ми се струва. Малчо е над 70 см., голям е, смятам тия дни да ги сменям евентуално, все още умувам де.
Имам цял пакет памперси 3-ка, а ми се струва, че му е време за 4-ка, нищо, че е 7100 г.
И още един въпрос имам - кога мога да го подстрижа? Отгоре перчемът му порасна много, а отзад косицата опада заради лежането. Притеснява ме фонтанелата и не знам как да му подстрижа косата и с какво ще е най-добре.

# 46
  • София
За летния кош - аз отдавна ползвам на едната количка летния кош, а другата като не спи я слагам на ъгъл 30-45 градуса. Каката я пазих така и някои неща се получиха късно

# 47
  • Варна
Аз също напоследък си мисля да пробвам летния,че бебо вече доста порастна,  но май към края на другия месец ще го изкарам,че да стане поне на 5 мес. А и летния кош на нашата количка е само напред,няма възможност да се завърти към бутащият, та искам още малко да си го гледкам Simple Smile
Относно подстрижката, аз вече я свърших тази работа. Първо с ножица, при което резултът беше незадоволителен, след това мъжът ми с неговата машинка и се получи доста добре, лесно и бързо, само да има кой да му държи главичката фиксирана, че да не прави резки движения и евентуално някой да държи ръцете.

# 48
Мами имали ли сте вечери в които бебчо да плаче без причина преди заспиване. Тази вечер направо се надуваше и се задави от силен плач, да отбележа че заспива само на ръце и това не и помогна.

# 49
  • Варна
Мами имали ли сте вечери в които бебчо да плаче без причина преди заспиване. Тази вечер направо се надуваше и се задави от силен плач, да отбележа че заспива само на ръце и това не и помогна.
Зъби?

# 50
gerda1  а кога каза ортопеда, че може да стъпва.
И аз лично съм против бънджитата даже и към проходилките.
Най-добре е детето поетапно да се изправи да стъпва и проходи.

# 51
Зъби?
Ами още няма нищо излязло, но от доста време много се лигави и ръчичките са и винаги в устата. Но така безутешно не е плакала до сега

# 52
  • София, London
Кикаир, докторът употреби думата - още са му много слабички ябълките, за да стъпва. Не го разбрах и не задълбах, защото исках да прегледа гръбнака и вратлето, че опипвах някакви издутини. - оказаха се нормално разположение на незрели прешлените.
Докторът каза, че може да вадим лятната количка, ако е с полулегнало, полуседнало положение.
За сядането каза, че е вредно да сяда преди да се развие поясната мускулатура, което ставало между 6-7 месец.

# 53
  • Варна
На нас ортопедът ни каза никакви проходилки до 8 мес, когато сме на повторен профилактичен преглед.
Gabcheto, ако изскочи зъбчето, няма да го боли вече. Най-вероятно го болят венците. Гелчетата не помагат ли? При нас определено успокоява, макар и моментно.

# 54
  • София, London
Момичета, бебе като се радва притреперва с ръчички, таткото това много го притиснявало и ме зомбира, че може би било проблем, да сме направели консултация с невролог.

Вашите бебета притреперват ли с ръчички от радост или от яд?

# 55
Вашите бебета притреперват ли с ръчички от радост или от яд?
От яд не , но когато иска да я взема да маха със широко отворени ръце.

# 56
  • Перник
Моят също от радост изпъва крака и притреперва с ръчички. Съвсем нормална проява на емоция за тази възраст на бебе.

# 57
[quote author=lady_mel
Не помагат, ползвам дентинокс и бочко, опитвах и с дентокинд

# 58
  • София
При нас сякаш от бонжела има леко подобрение, но не го продават по аптеките. Трябва да си го поръчате от Англия

# 59
И аз ползвам Бонжела и Дентокинд, но облекчение има моментно. Не знам дали и кога ще излязат зъби, но венецът е надут на четири места и като мажа ги напипвам. Основното занимание през деня е чесане на венеца с каквото намери иначе яде и спи нормално.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт