има ли такова нещо като дажба?

  • 478
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
кърмя на поискване и денем и нощем, цедя само дясната гърда понеже има рана и пак давам от шише изцеденото. бебка всичко изяжда. но тази и сутрин видях, че за нощта от дясната г. , която цедя има 60 мл мляко. това беше при подута и пълна гърда (сега кърмя и от дясната също тече, т.е. има още за цедене).

питам се достатъчно ли е? аз и през деня цедя още 1,2 пъти. та въпросът ми е тр да следя милиграми и прочие щом бебе се наяжда и ака добре?! Rolling Eyes питам понеже някой каза че тр. да изяжда 90 мл на хранене Confused

моля да ме посъветвате. благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Количествата са ориентировъчни и то ако е на АМ. Щом си на поискване и бебето е добре, значи всичко е наред. Моето бебе е на 7 месеца и би трябвало да изяжда 170 мл, но ако се изцеда пуска не пвече от 100, а тя е нахранена и затова на мен не ми пука. Всичко при теб мисля си е наред

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
О-о,изобщо не обръщай внимание на това колко изцеждаш.Аз имах много кърма,но с помпата успявах да изцедя не повече от 50-100 мл и то ако се дърпам като луда един час.Затова не съм се и цедяла Peace
Бебето може да изсуче количества,много по-големи от тези,които ти цедиш с помпата.

# 3
  • Мнения: 2 381
Щом бебето наддава и мокри памперсите, щом се чувства добре, значи всичко е наред Peace
Това с 90-те мл се отнася за бебетата, които са на АМ.
А ето и нещо интересно и полезно:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1016/

  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 047
   Има дни, в които на бебето не му се яде много, в други дни пък кърмата ти ще намалява.  От един-два дни не си прави изводи, че не му стига. Но тази гърда, която цедиш и не даваш за сукане - това от кога продължава и дълго ли ще е така. По мои наблюдения ако не я цедиш редовно, кърмата там ще намалява.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Честито бебче! Heart Eyes
Следях ти темите преди да родиш,та мн се радвам:)
Относно милилитрите-хич не обръщай внимание,че започнеш ли-все ще се притесняваш за нещо....

# 6
  • Мнения: 3 760
Честито бебче!   bouquet
Щом кърмиш на поискване не се интересувай колко милилитра изсуква бебето. Съответното количество е различно при различните бебета; в рамките на едно денонощие; през различните дни...
Ако мокри и цапа пампите нямаш грижи  Laughing
Колко изцеждаш, пък въобще не е критерий. Аз никога не съм успявала да изцедя повече от 20 мл, а бебка до преди месец беше на около 5 хранения само (значи е изсуквала някакви титанични количества) и наддаваше по килце...
  bouquet

# 7
  • Мнения: 8 917
кърмя на поискване и денем и нощем, цедя само дясната гърда понеже има рана и пак давам от шише изцеденото. бебка всичко изяжда. но тази и сутрин видях, че за нощта от дясната г. , която цедя има 60 мл мляко. това беше при подута и пълна гърда (сега кърмя и от дясната също тече, т.е. има още за цедене).

питам се достатъчно ли е? аз и през деня цедя още 1,2 пъти. та въпросът ми е тр да следя милиграми и прочие щом бебе се наяжда и ака добре?! Rolling Eyes питам понеже някой каза че тр. да изяжда 90 мл на хранене Confused

моля да ме посъветвате. благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet
Ако спинка и наддава - нямаш никакъв проблем. На мен ми еинтересн обаче как разбираш колко е изсукала Wink Това , което ти изцеждаш от гърдата и това, което тя изсуква нямат почни нищо общо Peace - като изцеждаш е доста по-малко - това имам предвид. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 883
Честито бебче! Heart Eyes
Следях ти темите преди да родиш,та мн се радвам:)
Относно милилитрите-хич не обръщай внимание,че започнеш ли-все ще се притесняваш за нещо....
честито бебенце и от мен Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 648
Кетито, но 30,03 сте родени или изписани? Ако сте родени тогава, колко сте изписани? Питам, защото ние сме на 1.04 и сме с подобни размери - на 2,06 - 3,560
А по темата мога само да се съглася, че това, което изкарва помпата и това, което бебето изсуква са две различни неща! като количества!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 877
мами,
  bouquet на всички! страхотни сте!!! Hug Heart Eyes
хубав ден на всички!! newsm51 : , че да можем да  1stroller Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт