Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 21 368
  • 273
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 820
    Дано съм избрала правилния раздел, в който да поставя тази тема.

   Може би на пръв поглед ще се сметне, че тази тема е твърде смешна и глупава. Интересно ми е какво мислят хората относно дългата коса.

   Провокирана да пусна подобна тема, беше "виновникът" брат ми. Днес сутринта ми каза, че трябва да си подстрижа наполовина косата си, защото хората не приемат добре жените с дълги коси. Когато търся работа и отида на интервю, работодателите не обичат жени с прекалено дълги коси и веднага ще бъде отхвърлена кандидатурата, като потенциален служител, в която и да е фирма. Моята коса е дълга до дупето. Още от малка имам много дълга коса и харесвам косата си, защото тя ми придава едно красиво и магнетично излъчване. Не го казвам аз, а хората са ми го казвали. Дори са ме спирали на улицата непознати, за да ми кажат каква красива, дълга и гъста коса имам. Всички мои роднини знаят, че имам много дълга коса. Променяла съм си и визията, като съм я подстригвала на черта или до раменете.

   Ще се радвам да чуя и вашите мнения. Хубаво да можех да пусна анкета, но не знам как се пуска анкета в този форум.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 115
Ами има нещо такова. Представям си дълга коса на ученичка, но не и на работеща жена. Или ако е работеща, да е вързана, на кок и пр. И да е много поддържана.

# 2
  • Мнения: 1 327
Лично мое мнение сега ,въпреки че в тийнейджърските си години имах коса до дупето и не давах да я пипат,смятам че прекалено дългата коса ми прилича на селска мома!Сега косата ми не е много дълга,но е до посредата на гърба и изглежда по-поддържана и подредена от преди .Когато видя жена с дълга пусната коса до дупето си представям,че е мома от някое село.Лично мое мнение.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 010
За мен жените с толкова дълги коси лъхат някаква странност. Като работодател никога не бих взела предвид наличието или липсата на дълга коса, не го мисли.

# 4
  • Мнения: 5 820
   Забравих да напиша как си нося косата - никога не я пускам, защото също смятам, че като я спусна, ще изглеждам, като някоя селянка; също така не я цапам, защото такава коса бързо се цапа. Нося я или на кок, или на плитка. Отнема ми много време за къпане и да я оправя после, но съм свикнала. През 4-5 дни си мия косата.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 010
А в същност защо ти пука какво мислят хората? Да не би ако сега се изредят съфорумките и кажат, че е грозно/тъпо/нехигиенично да си с такава дълга коса ти ще я отрежеш?

# 6
  • Мнения: 5 820
   Засегнаха ме думите на брат ми днес сутринта. Но не бих се водила по коментарите по темата, че да взема решение да я подстрижа. Ако я подстрижа, това ще бъде мое решение, което няма да бъде повлияно от хората в тази тема. Бившият ми приятел също не харесваше прекалено дългата ми коса и ме притискаше да я подстрижа, но не го направих. Обиждаше ме, че в главата съм приличала на кон и не е виждал до сега такова космилище.

# 7
  • Мнения: 3 031
Толкова дълги коси не са ми красиви. Рядко са и толкова поддържани, за колкото ги мислят притежателките им.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 010
Jennifer_w, ами това говори за тях и техния вкус, не за теб. С брат си аз бих си поговорила. За бившия - щом е бивш явно има защо.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 607
Дългата коса иска сериозна подръжка и е неблсгодатна за  разообразни прически.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 609
Свят - голям, хора - всякакви. Брат ми и майка ми също не харесват дълги коси и чат-пат ме подпитват няма ли да се подстрижа. Мъжът ми пък харесва много дълги коси и дума не дава да се издума.

Моята коса е почти до кръста. Била е и по-дълга, в момента е толкова. Хем си я харесвам и също съм почитател на дългите коси - някак много женствени са ми, хем започва да ми омръзва, а и аз имам един такъв предразсъдък, че много дълга и много къса коса подхождат на млади момичета, не и на зрели жени. Но това са си мои идиотщини, разбира се. И моята коса обмислям да я подкъся, не до раменете, а може би малко под тях, но не бих я оставила толкова дълга или още по-дълга

# 11
  • Мнения: 5 820
   На брат си няма как да му променя мнението. Той е зодия Лъв. Няма смисъл от разговори.

   Да, много трудно се поддържа дълга коса и се иска голямо търпение и много време. Не е вярно, че моята коса не е податлива на прически. Лесно се правят, каквито и да са прически.

   Да допълня - напоследък съм склонна да я скъся. Уморява ме наистина, когато я къпя и ми отнема много време да я измия, да я изсуша с кърпа и после 10 минути със сешоар, после да я среша - голямо скубене става. Но знам, че като ми скъсят косата, ще ми стане много мъчно. Преди 2 години скъсих косата си и след излизането от фризьорския салон ми стана толкова мъчно.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Много дългата коса винаги стои като неподдържана в смисъл откъм прическа./ така мислят стилисти и коафьори/
Това че ти е измита косата и сресана, не означава че е добре поддържана.
А и за какво ти е толкова дълга коса при положение, че е връзваш постоянно на кок опашка или плитка.

# 13
  • Мнения: 46 403
Всичко е относително. Като цяло не мисля, че би било съществено при кандидатстване за работа, освен ако не говорим за някакви крайности.

На мен лично ми харесва например това, но това не.

Прически от типа на кокове, опашки, плитки също не харесвам. Само в жегите връзвам моята на някаква смачкана небрежна топка.

Брат ти е искал нещо да те засегне, силно се съмнявам, че много се интересува от женски прически.

# 14
  • Мнения: 3 031
Ако ще я режеш, направи го с уговорката да се използва от друг. Така може и да не ти е мъчно, а даже да ти стане кеф, че някой ще се зарадва на косата ти.

Общи условия

Активация на акаунт