Белег от изгорено на ръката ми - как да залича?

  • 6 527
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 211
е този препарат Cica - Care лекува или просто ти заличава изгореното и все едно не си изгорял?

# 16
  • София
  • Мнения: 819
Всякакви подобни мажа само и единствено с пчелен мед, без значение дали веднага или няколко дни след изгарянето, помага и лекува (да живее свекървата  bouquet)

# 17
  • Мнения: 33
Миналото лято си изгорих крака с горещо олио.Остана много гаден белег,но започнах да го мажа с крем "Рачев".Купих го от една билкова аптека.Мисля,че струваше  3.40 и е  габровско происводство.Белегът ми беше ужасен,а в момента няма и помен.Толкова съм доволна,че гледам да не оставам без него вкъщи.Става и за рани и за ухапано от насекоми и т.н.

# 18
  • Мнения: 324
И аз имам белези на ръката от ютия. Първият ми е отпреди точно 5 години и наистина е сериозно избледнял, ама чак да изчезне, не е изчезнал. А преди две седмици се маркирах от много бързане отново ooooh!, направо умрях от яд  smile3511
кажете за този крем на Рачев, къде го има??

# 19
  • Мнения: 1 313
а тези лепенки как се казват?

# 20
  • Мнения: 410
Аз съм ползвала Мадеказол, когато ми шиха веждата, наистина, няма и следа. А си висеше половината! Но мисля трябва се прилага още след интррвенцията. Белези от разранена кожа под гипс съм третирала и със смес от невен и мас. Невена е по -принцип за белези.

# 21
  • София
  • Мнения: 167
Контратубекс при мен даде страхотен резултат при заличаването на белези от пъпки, но трябва да се маже много упорито. Аз се мажех всяка вечер, в продължение на 2-а, 3-и месеца.
Мисля, че ще помогне и при този проблем, но трябва време и постоянство!   Wink
Успех!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 413
Благодаря на всички! Карен, другата тема хич не ми хареса, дано вече сте забравили ...  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 639
Това се слага на изгореното, нали така? А колко пъти го правиш?
[/quote]
Здравей:)
ами аз го правех вечерно време защото ми беше по удобно и мисля, че и за теб е така защото ще е хубаво да не го мокриш след това и някакъв мек крем ако имаш можеш да го намажеш  Simple Smile
Късмет и успех  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 33
Blondinka,кремчето си го купувам от билковата аптека,може да го има и в магазинита за хомеопатични лекарства

# 25
  • София
  • Мнения: 551
Когато преди няколко години пържих шницели мазнината изпръска силно и ми изгори лицето.Едната половина беше нещо страшно.Много се притеснявах от белези.Мазах с Мадеказол. Нямам и следа от случилото се,но може би има значение кога ще се третира белега.При мен беше пресен и лекарството много ми помогна.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Имам белег от изгорено на лявата ръка. Но не просто от парнато с ютия или тостер примерно. Залепих се на печка с открити реотани и кожата ми си остана там... Sad  Е, нЕма махане това чудо и това е. Мазала съм се с всички изброени мазила, които се намирт в Бг. Явно наистина си зависи от степента на изгаряне.
На всичкото отгоре, изгореното ми е почти върху огромен белег от порязано- 7 шева... Sick Ама си свикнах вече, то малко ли години минаха  Sad

# 27
  • Мнения: 1 181
като ученичка се бях заляла с врящо кафе по бедрата. Останаха ми два огромни белега - тъмно кафяви петна, но самата кожа не беше набръчкана. Не съм ги мазала с нищо, защото лекарите казаха, че с течение на времето сами ще изчезнат, стига да не ги излагам на слънце. След няколко години наистина избледняха и в момента няма и спомен от тях.

# 28
  • Мнения: 2 804
Аз се изгорих по точно си залях ръката с вряла вода и веднага си полях изгореното място с кърма вечерта вече даже и зачервяването беше изчезнало.
Предният път пък се изгорих на фурната докато слагах да пека хляб и пак с кърма за 3-4 дни даже и кафявата коричка се олющи и падна.

Общи условия

Активация на акаунт