Как изчаквате косата си да порасне?

  • 12 138
  • 23
  •   1
Отговори
Сега съм с много къса коса. Искам да я пусна малко по-дълга, но в момента, в който порасне малко става много безформена и отивам да се подстрижа.  Twisted EvilКак издържате периода на пускане на косата и през какви прически минавате?

# 1
  • Мнения: 661
Малко е трудно да ти кажа без да съм те виждала, но поен при мен реших проблема с арзлични аксесоаир за коса-шноли, фибки, ластик и т.н.
Трябва да прецениш какво ти отива и до подбереш аксесоара.
Знам, че не е чного приятно, но.....както се казва "Трай бабо за хубост"  Hug

# 2
  • Мнения: 2 103
подкрепям за асесоарите Peace
това е начина и просто спри да мислиш за това иначе все ще си се подстригваш Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 35 897
Била съм с много къса коса. Когато я пусках дълга, не мислех за това и всеки месец ходех на фризьор и я оформях така, че да стои добре с дължината в момента. Боядисвах я в по-екставагандни цветове. Понякога я прибирах или зализвах назад ( на мен страшно много ми прилича) Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз не мога, всеки път се заканвам, че ще я оставя дълга и като ми порасне малко - хуквам към фризьорския салон  Sad  ще ми е интересно и аз да чуя как успявате   newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Мдаааам, и аз се подстригах пред време и в момента съм точно на фаза "развълнуван диригент".
Като съм в къщи е пусната, но навън взех да я връзвам  Rolling Eyes  Crazy
Но ще устискам да я пусна пак дълга.Повече се харесвам, ама защо ли се подстригах  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 413
Добрите грижи за косата - балсам, маска ще ти помогнат да я оформяш по-лесно. Също и сушенето - струята да върви от корена към връхчетата е важно. Кажи на фризьорката ти, че искаш да пускаш косата си дълга и да го има предвид като ти я оформя и постепенно ще порасне. И ти препоръчвам горещо себорал-форте - имаше голяма тема за него и наистина ускорява растежа на косата!

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами не мога...аз специално за бретона де. Опитвах на няколко пъти, ама все го постригвам и вече се отказах- така ще си ходя. Crazy

Малко Офф :

Мдаааам, и аз се подстригах пред време и в момента съм точно на фаза "развълнуван диригент".
Като съм в къщи е пусната, но навън взех да я връзвам  Rolling Eyes  Crazy
Но ще устискам да я пусна пак дълга.Повече се харесвам, ама защо ли се подстригах  ooooh!

Бях се сетила да те питам преди време, защо се подстрига?
На акцията за памперси забелязах, че си с нова прическа, не ти е лоша, но с дългата коса определено ми харесваш много, а и ми се струва, че те и подмладява доста. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 609
с търпение. и аз бях така, но след това резултатът си заслужаваше

# 9
  • Мнения: 11 003
С шапки-идиотки, фибички или прибрана зад ушите.
А за чуплива коса тази дължина си е даже добре  Peace

# 10
  • Мнения: 8 917
Сега съм с много къса коса. Искам да я пусна малко по-дълга, но в момента, в който порасне малко става много безформена и отивам да се подстрижа.  Twisted EvilКак издържате периода на пускане на косата и през какви прически минавате?

Преди години се бях вманиачила, че искам дълга до кръста коса /почти винаги се помня, че стигаше до раменете, оттам започваше една пролет, един цъфтеж и до там/ - правех си точно ПРЕЗ ДЕН какви ли не маски- ефект 0. Като родих отново бях с познатата ми дължина - до под-раменете. Оттогава поради липса на време тотално я отсвирих и в момента ми е до кръста - харесват ме и аз се харесвам - което е най-важното Wink

# 11
  • Мнения: 5 647
Преди време си слагах хининова вода на косата, след всяко измиване. Имаше много добър ефект, първо, не се омазняваше и второ, косата растеше по-бързо. Но, за съжаление тази хининова вода, която преди използвах сега я няма. Има някаква, която не става.

# 12
  • Мнения: 27 524
Ами трай, бабо, за хубост, както се казва. Никога не съм била с къса коса, но имам периоди със и без бретон (или бритон? Как е правилното?  Thinking) и когато го пускам идва периодът с никаквата дължина, ама се настрохвам, че няма да се ядосвам и рано или късно минава. Слагам разни шнолки, зад ушите и така. Ако искаш да си правим прически, то тогава никога няма да се докараш до дълга коса. Слагай зад ушите и това е  Grinning

# 13
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,аз съм дългогодишна фризьорка и мога да ви дам съвет за по-бърз растеж на косъма.Ако имате в къщи саксия с алое/цвете/,отрежете големите листа и върху чиста коса/влажна/ натъркайте корените с нарвзаното листо-по дължина така ,че да ви е удобно за натъркване в корена.Алоето има невероятно действие върху косъма,като подхранване.Правете маската поне 2 пъти в седмицата,и след месец косата хем ще придобие блясък,хем ще е пораснала поне с 1,5-2 сантиметра/като е нормално за месец да расте косъма с 1 сантиметър/.Не ви препоръчвам маските по магазините/и те са добри и сигурно сте ползвали не една и две/,но с алое хем е натурално,хем има ефект.Лично аз сам пробвала тази рецепта и косата ми порасна за 3 месеца упоритост с 6см.Успех!Ако имате въпроси пишете,ще ви отговоря.

# 14
  • Мнения: 951
Ох,и на мен това ми е болната тема...
Винаги съм имала дълга и хубава коса,ама на 14 г реших да си направя къдрене. Shocked..с ОНИЯ къдрин...Минаха години,докато се махне последният къдрав сантиметър Confused  После почнах да я боядисвам,да я /мал/третирам,докато не стана на дъвка.После родих и ми се накъса...Пълен кошмар...Отидох на фризьор и се оставих в ръцете й,викам,режи докъдето искаш,позволявам и нула номер да ми направиш. Mr. Green С толкова къса коса /до долната граница на врата/ никога не съм била... много се харесвам така,но почвам да завиждам на всяко момиче с хубава коса под лопатките ...защото знам,че ще ми отнеме години да си възстановя косъма и дължината.
Иначе и аз ще имам от онези "безформените" периоди,няма как,ама като си пипна меката коса и я сравня с "дъвката" много се кефя.Иначе на фризьор и леко освежаване на краищата ще трябва да ходиш. не е задължително да те постригват до дупка.
БЛОНДИ-май е брЕтон Wink

Общи условия

Активация на акаунт