Фолиева киселина

  • 6 517
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 501
А да В12 беше за фертилност, като цяло много зависи има хора, които я усвояват и нормалната , аз примерно приемам метилирана в по-голяма доза, отделно и витамините ми са така, просто е индивидуално, но за една бременност е много важно да се приема. Прост пример аз лично имам раждане по медицински причини заради спина бифида, смята се че 75% се причинява този дефкет на невралната тръба от липса на фолиева киселина. Та към авторката приемай си я и отделно е хубаво да си пуснеш изследвания дали я приемаш.

# 16
  • Мнения: 1 781
А да В12 беше за фертилност
Б12 е за нервната система.

# 17
  • Мнения: 989
Момичета, много ме тревожи следният въпрос: още преди да забременея пия фолиева киселина, продължавам и сега, но едва сега се усетих, че интервалът между приема й и сутрешното ми кафе е много малък. Притеснявам се да не би кафето да пречи на усвояването й и ако е така... много лошо!

Доста материали изчетох, нищо конкретно не намерих. Пия Неофолик- на листовката нищо не пише, но знам, че като цяло кафето пречи на усвояването на витамините.

Вие замисляли ли сте се за това? Дали някоя от вас е коментирала това с лекар?
Ужасно е ако съм опропастила пиенето й с пустото кафе!

# 18
  • Мнения: 105
И аз я пия така преди или след кафето и винаги съм се замисляла дали не е проблем ,но никога не съм питала Simple Smile
Е сега и аз ще чакам мнения Simple Smile

# 19
  • Мнения: 989
Опитах се да намеря отговора за кафето в немски сайтове, на които много разчитам, когато имам някакъв въпрос от медицински характер...
Е, още не съм открила отговор за взаимодействието с кафето, но открих друго шокиращо за мен нещо: вие знаете ли, че бъдещите майки в Германия пият по 0,8 мг фолиева киселина дневно, като 0,4 мг се смятало за твърде малка доза?
Аз от днес смених фолиевата киселина с Джеймисън Пренатал, въпреки че съм още съвсем в началото на бременността, но в Пренатал също има 0,4 мг фолат.
Ами сега?

Вие по колко пиете?

Общи условия

Активация на акаунт