Захранване - въпроси и отговори!

  • 33 669
  • 722
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 35 106
Може сливи да дадеш. Не знам колко е голямо детето, може авокадо. Взех супер пъпеш онзи ден от Лидл.
Аз си водех тетрадка всеки ден какво съм давала. Писах до годинката в нея. Вече е на кухня. Яде всичко. Само банан не харесва

# 646
  • Мнения: 16 871
Има един сайт на английски от който черпя идеи и рецепти, там за авокадо дават след 8 месец, а ако детето е имало проблеми със стомяха или алергии - след 10 м.

Ако някой се интересува:

https://parent.guide/homemade-kiwi-fruit-baby-food-recipes/

# 647
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Точно за пъпеша щях да кажа и аз. Още се намират читави. Аз по това време дадох месо и целина глави ( като тя се слага по малко само за аромат). То сега наистина няма много плодове, така че и аз давам основно като теб. Не ми се купуват например череши в тоя сезон. Според мен също не е хубаво да се правят пюрета от сто съставки. Но може да пробваш с още една две. За боба аз гп давам с картоф, малко морков, лук. Спанак също може да пробваш, с ориз става супер.

# 648
  • Мнения: 35 106
Последното, което правих пшбеше нещо като тиквички с ориз. Настъргах тиквичка, морков и сложих ориз и сварих. Дадох му го с кисело мляко
  Много му хареса

# 649
  • София
  • Мнения: 661
Как пък реши дамата отгоре, че не го и хранят детето?! Grinning Много бебета имат запек. Аз слагах Мелилакс, когато минеха 2-3 дена без да е акал. Ако слагате капки срещу колики, те могат да причинят запек. При нашето бебе запекът постепенно си се регулира сам и сега пак си ака всеки ден.

# 650
  • Мнения: 3 996
На кутията на кашите на Хип пише да се изхвърлят след 3 седмици от отварянето 🤔 защо така?

# 651
  • Мнения: X
На кутията на кашите на Хип пише да се изхвърлят след 3 седмици от отварянето 🤔 защо така?

Ако са с АМ, затова така.

# 652
  • Мнения: 3 996
Безмлечни са оризова, царевична

# 653
  • Мнения: 16 871
И на мен ми беше странно. Все пак оризово брашно и вит. Б1..

# 654
  • Мнения: 9 196
Това са инстантни каши, имат си и протеин, и мазнини, все пак се окисляват, овлажняват и т.н. То един бульон, ако се разпечата, ще граняса за нула време, дето е тъпкан с консерванти, че камо ли бебешката каша. Щом пише - по-добре мятай в коша след 20 дни.

# 655
  • Мнения: 16 871
Да, експерименти с това няма нужда.

# 656
  • Мнения: 3 996
Днес дадох за 1в път масло съдържащо се в готово пюре след още и някои друг прием води ли се въведени млечни или сиренето отделно да го въвеждам?

# 657
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Привет момичета! Малкият е на 5 и 18дни и от 9 дни започнах захранване. Започнах с морко, после картоф (всеки по 4 дни) и от вчера е на тиква. Мисля да давам тиква още 2 дни и после съм приготвила пюре от тиквички за още 4 дни живот и здраве. Бихте ли ме посъветвали как да продължа натам? Да смесвам вече въведените зеленчуци и да давам по-голямо количество пюре на обяд или да преминем на друга хранителна група?
 Много ви благодаря предварително! Hug

# 658
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Всяко нещо се въвежда по отделно. Сирене, кисело мляко, извара, прясно мляко, кашкавал.
Angelaaa може да продъжиш както решиш. Аз бих смесила два зеленчука и бих увеличила количеството. Но ти можеш да въведеш някой плод или зърнени.

# 659
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Благодаря ти @delenita! Аз не бързам и също мисля да смеся след това 2 зеленчука и да увелича количеството, но това колко време мислите, че е добре да продължи преди да въведа нещо друго? Мисля после да въведа зърнените. Ще отложа повечко плодовете май....
Ще се радвам , ако още мами изкажат мнение! Благодаря ви! Heart

Общи условия

Активация на акаунт