Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 62 778
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Рекапитулация от мен това лято: не съм ходила на море, ползвам третиноин, киселини от време на време и избелващи продукти.
Петната ми кажи-речи не са мръднали от пролетта насам. Определено не са се увеличили, за намаляване не мисля, по-скоро са в ремисия.
За лице и шия най-употребяваните кремове са La Roche Posay Anthelios XL fluid ЯЗО 50+ /неоцветен и без парфюм/ и Australian Gold Botanical SPF50, често комбинация от двата.
За тяло в града /ръце основно, защото не нося поли/ мажех каквото имам и не ми харесва за лице, т.е доста различни кремове, така че не мога да дам мнение. Нямам изгаряния, петна там.

# 16
  • Мнения: 1 156
Руса и страшно бяла съм. Със супер чувствителна и алергична кожа. До миналата година мразех да ходя на море, защото ставах червена като рак. Никакъв тен, никакво удоволствие. Бях пробвала какви ли не кремове и лосиони, ефект нулев. Докато не открих слънцезащитните продукти на Виши. За мен няма по - уникална козметика от тях.

# 17
  • Мнения: 812
Това лято изкарах с крем на SVR 50+ и Eucerin 50+ флуид и без море. Спасих се от петната и кожата ми не е пресъхнала от мат кремовете, макар да ги ползвам още началото на април. Малко повече харесвам флуида чисто като нанасяне и усещане.Иначе и с мат лъсвам след по-малко от час ама съм се примерила .Не мога да преценя до каква степен са ме опазили защото напуканите ми капиляри по носа са огън  червени. Така или иначе ползвам уж най-високата възможна защита. Доволна съм все пак.

# 18
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Аз също съм много бяла,със смесена проблемна кожа.Много трудно намерих продукт за лице,който да е с висока защита и да не ми идва мазен .От миналота година започнаха да ми се появяват петна по лицето ,което наложи ежедневно да ползвам слънцезащитен крем,доволна съм от Биодерма нюд тъч,много хубав продукт за смесена и мазна кожа.

Това лято не съм ходила на море,но последните няколко дни ходим на басейн.За мен за тялото ползвам Биодерма бронз 30 фактор,преди съм ползвала олиото,но сега намерих на промоция крема и взех него и от двата съм много доволна,не изгарям и придобивам тен.

За детето ползвам спрея Sundance 50 фактор,от три години ползвам слънцезащитната козметика на Дм за малкия,взимала съм и за мен и съм много доволна.Когато сме на басейн не мога да накарам детето да излезе от водата,буквално целия ден прекарва в басейна,мажа го през 2-3 часа и никога не е изгарял.

За след слънце сме с възстановяващ лосион за след слънце Bioderma.

# 19
  • Мнения: 752
Всичките ми почивни дни съм на плаж. От миналата година имам Бочко 50, ползвах го за лице. Тази година си купих на Eveline dry sun oil 30, страхотно е. Него го ползвам за тяло.

# 20
  • Мнения: 2 233
Не ходя на плаж от повече от 20 години.
За града- Piz Buin 50 за алергична кожа и СС-Шанел отгоре.
За спорт и разходки слагам голяма шапка, риза с дълги ръкави и Нютроджина 60.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Най-доволна съм си от кремът на Виши,не го заменям.Зимата ще си продължа с него.

# 22
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 711
Ползвала съм три поредни години Лиерак, Юсерин и Аквафлуида на Биодерма, всичките с фактор 50. Най- доволна съм от последния. Луничава съм от малка, но не държа да имам повече. От Юсерин получих петънца миналата година. За тяло ползвам различни марки с фактор 50- Биодерма, Себамед, Сънденс от ДМ, Гарниер, Дейлонг. Имам слънчева алергия и дори това не винаги ме спасява. Стоя на сянка, мажа се често, но след 3-я ден получавам леко зачервяване и обикновено прекарвам един ден с дрехите на басейна/ плажа.

# 23
  • Мнения: 35 872
за лицето целогодишно аквафлуид спф 50 на биодерма /оцветения светъл и неоцветения/ и синия миша спф 50
за тялото балея и ла рош, но този година пропуснах морето и тези ми бяха останали от миналата година /и двата също със спф 50/

# 24
  • Мнения: 1 947
Бубанка, случва ли ти се кир ефект с неоцветения Аквафлуид?
На мен ми оставя и лъскав финиш - направо не мога да повярвам.

Най-доволна съм си от кремът на Виши,не го заменям.Зимата ще си продължа с него.
Кой точно е крема (извинявам се, ако си го споменавала вече) и с какъв завършек е? Ти с каква кожа си?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Ето го кремчето на Виши-https://www.vichy.bg/Слънцезащита/Слънцезащитен-крем-с-антиоксид … OLEIL/p24699.aspx С матов завършек е,кожата ми е нормална към комбинирана.

# 26
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Това лято с тонирания

Кожата на лицето ми леко се просветли.
За есента и зимата се връщам на

За подновяване

Свършвам  порвсната опаковка и се оказва, че са го применили на

Дано да върши същата работа, зашото от опит съм установила, че при всяка смяна на опаковката июа промяна в продукта.
Имаче  изглежда пракрично с четката ще се разнася по лесно

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 11:48 от sl

# 27
  • Мнения: 35 872
Бубанка, случва ли ти се кир ефект с неоцветения Аквафлуид?
На мен ми оставя и лъскав финиш - направо не мога да повярвам.

не, не прави кир - много не харесвам, защото съм късогледа и не виждам добре "боклучетата" и ако някой продукт ги прави, спирам да го ползвам
лъскав финиш не - по-скоро сочна кожа без опъване

# 28
  • Мнения: 1 947
Благодаря ти !
Пробвам го упорито няколко дни, с различни продукти под него. И самостоятелно даже го намазах и съм така впечатляващо бляскава, че сама се смея. Blush Че и бели следи оставя.
Толкова ми се е смахнала кожата, че нищо не й седи както трябва.


 

# 29
  • Мнения: 18 542
И на мен неоцветения аквафлуид ми оставя леко лъскава кожата, ако сложа необходимото количество. Ако сложа по-малко, стои доста добре, но колко предпазва в такъв случай, не е ясно.
Иначе кир ефект не ми прави.

Общи условия

Активация на акаунт