Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 авг. 2018, 19:43 ч.

Слънцезащита 2018 - III

• 4 941
  • 61
  •   1
Отговори
# 1
Тук съм. Ще следя новите продукти и  впечатления.

# 2
Много съм доволна от Piz Buin 30 за тяло на море. Не се пека никога, стоя само на сянка, но във водата горя. С него нямам проблем. Много силно мирише обаче, аз съм фен, но тук е прекалено и дразнещо.

# 3
Полезна тема, ще я следя. То било много сложно със слънцезащитните, не било само био и не-био. Simple Smile

# 4
На мен много ми допада Неострата! И под грим се държи чудесно. Засега не ми запушва порите, ако и занапред в така ще съм супер доволна! Дано скоро я има налична да се запася! Ако някой намери някъде, моля да пише!

За темата 💐

# 5
На мен много ми допада Неострата! И под грим се държи чудесно. Засега не ми запушва порите, ако и занапред в така ще съм супер доволна! Дано скоро я има налична да се запася! Ако някой намери някъде, моля да пише!

За темата 💐

Може ли линк или снимка на така коментираната неостра.

# 6
Много съм доволна от Piz Buin 30 за тяло на море. Не се пека никога, стоя само на сянка, но във водата горя. С него нямам проблем. Много силно мирише обаче, аз съм фен, но тук е прекалено и дразнещо.
И ние тази година бяхме с него. Добре пази, лесно се размазва, понася се без проблем от алергична кожа. Наистина обаче ароматът ми идва силничък. Може би ако миришеше на типичния слънцезащитен нямам против и да е силен, но този го докарваше на някакъв мъжка козметика.
Не ми беше удобно и нанасянето, свикнала съм със спрея на Бочко и това все ми се пързаляше.

За лицето също взехме Piz Buin 30, но по-скоро става за градска среда или ако сте с чисто лице, без пигментация. Лек е и попива бързо. Но не ме опази, имам много лунички и явно ми трябва нещо по-силно. След него взех този на Eucerin. Чудесна консистенция, идеална защита, хубав аромат. Ако не беше в такава опаковка щеше да е идеалният Simple Smile не ги харесвам, защото не мога да преценя кога свършват, но този определено ще си го взема пак Simple Smile

Миналата година за лицето добре се разбрахме с този Скинкод, но е по-тежък и реших да търся нещо по-леко. А и мъжът ми и детето нещо не му харесаха аромата.

Оставаме си големи фенове на Бочко, и крем, и спрей. Никога не сме изгаряли с него (аз съм с червена коса и много бяла), мъжът ми пък прави някакви алергични реакции към някои слънцезащитни, но тези му понасят.

След плаж бяхме с любимата ни Биодерма.

# 7
  • на последния етаж

За темата 💐

Може ли линк или снимка на така коментираната неостра.
И аз тази година съм с този продукт - харесва ми.
Ето снимка:

# 8
Да, този е.

# 9
  • София
И аз да се наредя сред феновете на слънцезащита за тяло Piz  Buin. От 4-5 години задължително имам по 3-4 опаковки за плаж. Пробвала съм всякакви консистенции с фактор 30 и 50. Всички са хубави и никога не съм изгаряла. Понеже преди години имах и слънчева алергия, държа да отбележа, че с тях никога не съм се обривала.
След обясненията на dragon8, ще започна да следя по-внимателно информация за филтрите в съдържанието. Факт е, че всяка година има нови кремчета от марката и опита ми е изцяло положителен.

# 10
  • София
И аз това лято се доверих на Неострата 50 за лицето и на Piz Buin 30 за тяло. Доволна съм и от двата. Ползвах и  Авен 30 за тяло за плаж, също пази, но консистенцията на Piz Buin ми хареса повече - по-лека и по-хидратираща.

# 11
  • София
От кой точно Piz Buin 30 за тяло сте доволни, че те са няколко варианта  - хидратиращи лосион, спрей,  олио и такива за защита и бърз тен?

# 12
От кой точно Piz Buin 30 за тяло сте доволни, че те са няколко варианта  - хидратиращи лосион, спрей,  олио и такива за защита и бърз тен?
Този е моят.

# 13
  • София
Този е моят.

И аз точно този ползвах - хидратиращия лосион.

# 14
Глас и от мен за Piz Buin 30 за тяло. Изключително съм доволна, че го грабнах импулсивно по време на намаленията из дрогериите.
Изкарах лятото с Biore Perfect Face Milk за лице и продължавам с него за сега.
Не блести със състав, но е първият продукт, опазил ме от потъмняване на петната, а това за мен е огромно постижение.

# 15
  • London
Рекапитулация от мен това лято: не съм ходила на море, ползвам третиноин, киселини от време на време и избелващи продукти.
Петната ми кажи-речи не са мръднали от пролетта насам. Определено не са се увеличили, за намаляване не мисля, по-скоро са в ремисия.
За лице и шия най-употребяваните кремове са La Roche Posay Anthelios XL fluid ЯЗО 50+ /неоцветен и без парфюм/ и Australian Gold Botanical SPF50, често комбинация от двата.
За тяло в града /ръце основно, защото не нося поли/ мажех каквото имам и не ми харесва за лице, т.е доста различни кремове, така че не мога да дам мнение. Нямам изгаряния, петна там.

# 16
Руса и страшно бяла съм. Със супер чувствителна и алергична кожа. До миналата година мразех да ходя на море, защото ставах червена като рак. Никакъв тен, никакво удоволствие. Бях пробвала какви ли не кремове и лосиони, ефект нулев. Докато не открих слънцезащитните продукти на Виши. За мен няма по - уникална козметика от тях.

# 17
Това лято изкарах с крем на SVR 50+ и Eucerin 50+ флуид и без море. Спасих се от петната и кожата ми не е пресъхнала от мат кремовете, макар да ги ползвам още началото на април. Малко повече харесвам флуида чисто като нанасяне и усещане.Иначе и с мат лъсвам след по-малко от час ама съм се примерила .Не мога да преценя до каква степен са ме опазили защото напуканите ми капиляри по носа са огън  червени. Така или иначе ползвам уж най-високата възможна защита. Доволна съм все пак.

# 18
  • sofiq
Аз също съм много бяла,със смесена проблемна кожа.Много трудно намерих продукт за лице,който да е с висока защита и да не ми идва мазен .От миналота година започнаха да ми се появяват петна по лицето ,което наложи ежедневно да ползвам слънцезащитен крем,доволна съм от Биодерма нюд тъч,много хубав продукт за смесена и мазна кожа.

Това лято не съм ходила на море,но последните няколко дни ходим на басейн.За мен за тялото ползвам Биодерма бронз 30 фактор,преди съм ползвала олиото,но сега намерих на промоция крема и взех него и от двата съм много доволна,не изгарям и придобивам тен.

За детето ползвам спрея Sundance 50 фактор,от три години ползвам слънцезащитната козметика на Дм за малкия,взимала съм и за мен и съм много доволна.Когато сме на басейн не мога да накарам детето да излезе от водата,буквално целия ден прекарва в басейна,мажа го през 2-3 часа и никога не е изгарял.

За след слънце сме с възстановяващ лосион за след слънце Bioderma.

# 19
  • Бургас
Всичките ми почивни дни съм на плаж. От миналата година имам Бочко 50, ползвах го за лице. Тази година си купих на Eveline dry sun oil 30, страхотно е. Него го ползвам за тяло.

# 20
Не ходя на плаж от повече от 20 години.
За града- Piz Buin 50 за алергична кожа и СС-Шанел отгоре.
За спорт и разходки слагам голяма шапка, риза с дълги ръкави и Нютроджина 60.

# 21
  • Бургас
Най-доволна съм си от кремът на Виши,не го заменям.Зимата ще си продължа с него.

# 22
  • Някъде по Дунава
Ползвала съм три поредни години Лиерак, Юсерин и Аквафлуида на Биодерма, всичките с фактор 50. Най- доволна съм от последния. Луничава съм от малка, но не държа да имам повече. От Юсерин получих петънца миналата година. За тяло ползвам различни марки с фактор 50- Биодерма, Себамед, Сънденс от ДМ, Гарниер, Дейлонг. Имам слънчева алергия и дори това не винаги ме спасява. Стоя на сянка, мажа се често, но след 3-я ден получавам леко зачервяване и обикновено прекарвам един ден с дрехите на басейна/ плажа.

# 23
за лицето целогодишно аквафлуид спф 50 на биодерма /оцветения светъл и неоцветения/ и синия миша спф 50
за тялото балея и ла рош, но този година пропуснах морето и тези ми бяха останали от миналата година /и двата също със спф 50/

# 24
  • Sofia
Бубанка, случва ли ти се кир ефект с неоцветения Аквафлуид?
На мен ми оставя и лъскав финиш - направо не мога да повярвам.

Най-доволна съм си от кремът на Виши,не го заменям.Зимата ще си продължа с него.
Кой точно е крема (извинявам се, ако си го споменавала вече) и с какъв завършек е? Ти с каква кожа си?

# 25
  • Бургас
Ето го кремчето на Виши-https://www.vichy.bg/Слънцезащита/Слънцезащитен-крем-с-антиоксид … OLEIL/p24699.aspx С матов завършек е,кожата ми е нормална към комбинирана.

# 26
  • някъде под слънцето...
Това лято с тонирания

Кожата на лицето ми леко се просветли.
За есента и зимата се връщам на

За подновяване

Свършвам  порвсната опаковка и се оказва, че са го применили на

Дано да върши същата работа, зашото от опит съм установила, че при всяка смяна на опаковката июа промяна в продукта.
Имаче  изглежда пракрично с четката ще се разнася по лесно

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 11:48 от sl

# 27
Бубанка, случва ли ти се кир ефект с неоцветения Аквафлуид?
На мен ми оставя и лъскав финиш - направо не мога да повярвам.

не, не прави кир - много не харесвам, защото съм късогледа и не виждам добре "боклучетата" и ако някой продукт ги прави, спирам да го ползвам
лъскав финиш не - по-скоро сочна кожа без опъване

# 28
  • Sofia
Благодаря ти !
Пробвам го упорито няколко дни, с различни продукти под него. И самостоятелно даже го намазах и съм така впечатляващо бляскава, че сама се смея. Blush Че и бели следи оставя.
Толкова ми се е смахнала кожата, че нищо не й седи както трябва.

# 29
  • London
И на мен неоцветения аквафлуид ми оставя леко лъскава кожата, ако сложа необходимото количество. Ако сложа по-малко, стои доста добре, но колко предпазва в такъв случай, не е ясно.
Иначе кир ефект не ми прави.

# 30
И при мен стои лъскава и не ми  попива. А и не се "разбира" с никой от фдт ми. Кожата ми е смесена и дехидратирана в момента.

# 31
Здравейте, пиша в Красива мама, но мисля, че вие можете да ми помогнете повече от мъжете. Търся слънцезащитен без миризма, да не оставя бели следи и да не ме прави лъскав. Имам семейна обремененост, отделно съм доста бял - изтеглил съм къса клечка за мъж, знам. Много време прекарвам навън, защото съм запален спортист, по същия път водя и децата си. Жена ми ме гони с нейните слънцезащитни, но честно казано, нито едно от тях не ме удовлетворява. Вие какво предлагате на съпрузите си?

# 32
  • London
Аз за моя син ползвам този Nivea water gel
Доста е воднист и изсъхва бързо, без да оставя мазен или лъскав слой, но не е водоустойчив и не е най-доброто решение при спорт. Въпреки това е по-добре от нищо, че едвам успявам да го склоня да го намажа преди излизане сутрин.

# 33
  • Sofia
Вие какво предлагате на съпрузите си?
Японски слънцезащити за outdoor activities. Купува си ги сам от ибей.

# 34
Здравейте, пиша в Красива мама, но мисля, че вие можете да ми помогнете повече от мъжете. Търся слънцезащитен без миризма, да не оставя бели следи и да не ме прави лъскав. Имам семейна обремененост, отделно съм доста бял - изтеглил съм къса клечка за мъж, знам. Много време прекарвам навън, защото съм запален спортист, по същия път водя и децата си. Жена ми ме гони с нейните слънцезащитни, но честно казано, нито едно от тях не ме удовлетворява. Вие какво предлагате на съпрузите си?
Питай директно Живко. той има проблеми и е доста компетентен на тема защита за мъже.
Знам, че ползва слънцезащитна пудра на LUSH има я онлайн и в двата големи мола, и други неща.
http://jdeenbeautyandlifstylebg.blogspot.com

Последна редакция: ср, 05 сеп 2018, 14:58 от densi

# 35
За моите мъже и спорт позваме NEUTROGENA Ultra Sheer® Dry Touch Spf 110.

Скрит текст:

# 36
  • гр.Видин
Получих дългоочаквана Неострата Sheer Physical Protection  50+. Не съм очарована, Може би за по-суха кожа е добре.

# 37
  • София
Получих дългоочаквана Неострата Sheer Physical Protection  50+. Не съм очарована, Може би за по-суха кожа е добре.
Към моментът, в който я купих, кожата ми беше ужасно суха и не го понесе самостоятелно. Целият ден ми дърпаше ужасно, но с богат крем под нея е идеално. И за първи път не ми потъмняха петънцата и хванах едва збележим тен това лято. Аз съм матова и чернея едва ли не и в нас. Спаси ми лицето на няколко морета със сърф, лодки и т.н.
И то без кой знае каква възможност за подновяване. Трудно ми е да повярвам, че мазнее на каквато и да е кожа. При теб какво стана, че не ти допада?

# 38
  • гр.Видин
Мазнее ми. Не ужасно много но дразнещо.

# 39
Neostrata ми беше изписана от дерматолог ,заради витилиго.При мен дори засуши доста мазната ми кожа.Нямам нови обезцветявания,ползвам повече от година.

# 40
Момичета, има ли слънцзащитен крем 50+, който и да хидратира добре, без да е мазен и да попива бавно?

А ако не, бихте ли препоръчали слънцезащитен крем до 20 лв. пак 50+, който да не е мазен и да попива бързо. Много съм ви признателна предварително Heart

# 41
  • Някъде по Дунава
Барабанче, до 20лв е трудно да се намери такъв крем. Сега обаче навсякъде има намаление на слънцезащитите. Виж Юсерин и Дейлонг, но пак е между 21 и 28 лв. Юсерин с фактор 30 е 19 лв в Ремедиум. Аз основно от там пазарувам.

# 42
  • Sofia
Разбивай хубаво шишето, повече от 15 сек. както е указано, и пробвай на "гола" кожа с потупване - не размазване.

А ако не, бихте ли препоръчали слънцезащитен крем до 20 лв. пак 50+, който да не е мазен и да попива бързо.
https://sopharmacy.bg/eucerin-sluncezashtiten-matirasht-fluid-spf50-50ml.html

# 43
Мога да се включа само за лице, дами. До момента съм ползвала два продукта на Био Дерма 50 и 30 фактор в жълта разфасовка и на Ла Рош отново 50 фактор . Доволна съм и от двата продукта, като Био Дерма е като СС ,има тониращ ефект.

Като имам смесена кожа и не я утежняват и двата продукта , поне при мен .

http://www.bioderma.com/en/our-products/photoderm/max-creme-spf-50

https://www.laroche-posay.co.uk/anthelios-xl-ultra-light-fluid-spf-50

# 44
  • гр.Видин
Разбивай хубаво шишето, повече от 15 сек. както е указано, и пробвай на "гола" кожа с потупване - не размазване.
Разбивам го, но няма как да е на гола кожа. Имам си сутрешна рутина, която не мисля да променям, Имам доста слънцезащити които са ми добре. Писах поста за да имат в предвид хората с не суха кожа. Моята дори не е точно мазна.

# 45
A Melabel (не избелвщия, а слънцезащитния 50+)?

Относно Юриаж и Виши, от кой по-точно сте доволни? И отговаря на моите изисквания да не е мазен и да попива бързо? Flushed

# 46
  • London
Колко и дали попива бързо зависи от твоята кожа повече, отколкото конкретния крем, така че не е "здравословно" да разчиташ много на препоръки или поне да имаш реалистични очаквания. Peace

# 47
  • гр.Видин
A Melabel (не избелвщия, а слънцезащитния 50+)?

Относно Юриаж и Виши, от кой по-точно сте доволни? И отговаря на моите изисквания да не е мазен и да попива бързо? Flushed
Юриаж  не. Той си стои мазен. дори този който е мат. Виши нямам. Но този, който е дала Catalano предполагам е добре. Имам Eucerin 30 и попива много добре.

# 48
Grigor Manolov, в друга тема си споделил за кожна алергия към перилни препарати. Ако този проблем продължава, ще трябва да подходиш много внимателно в избора на слънцезащита. В нея имаш 3 основни потенциални типа алергени - консерванти, аромати и самите слънцезащитни филтри. Продукт без консервант може да е само от типа на масло/олио за тяло или пудра. Масло надали ще изтърпиш, не искаш да мазнее. Пудрата не ти върши никаква работа, ако ще я ползваш по време на спорт, защото не може да ти предложи водоустойчивост/ устойчивост на потене. Освен това, ако с крем е трудно да нанесеш достатъчно количество за адекватна защита, то с пудра е още по-трудно.Предвид изброените критерии, спортуването и изискванията на кожата ти, трябва следното:
- широкоспектърна защита - UVB/UVA, SPF 50
- продукт, устойчив и на мокрене, и на потене
- продукт със стабилни филтри, като за да не белее, трябва да няма цинков оксид и титаниев диоксид, или те да са назад в състава, тоест да са в малко количество
- права емулсия, за да не мазнее и да не тежи
- по възможност без аромат - трудно условие
- задължително без спирт, който да пресушава и дразни кожата
Ако я нямаше алергията, щях да те насоча да проучиш спортната серия продукти на Биофреш. Имат устойчив на мокрене и потене продукт, който предлага широкоспектърна защита - това по данни от сайта. Пиша "да проучиш", защото никъде не намерих състав на продуктите от серията и не мога да имам ясно мнение за тях. Иначе като спортист, сигурно ще те заинтригуват. Имат екстракт от арника, която е добра при травми. Помислено е за грижата за краката. Разгледай ги, но не следва да се бърза с мнение, преди на място във физически магазин да си видял състава:
https://biofresh.bg/biofresh-sport
Предвид алергията, трябва да тестваш предпазливо всеки продукт, към който се насочиш. Хубаво е, че има малка разфасовка от слънцезащитния. Аз бих те насочила по-скоро към слънцезащитния детски крем на Бочко с SPF 50.
http://bochko.bg/product/RL2V8ZK
Детските продукти се работят да са по-щадящ състав, макар че това не е гаранция. Конкретно този има като цяло стабилни филтри - Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium dioxide не нано и с покритие, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. В нета не дават коректен състав, продуктът е реформулиран и текущо е много добър. Лек е, не мазнее, попива бързо, макар и да е с титаниев диоксид, не белее. До 5 минути от нанасянето, с добро размазване попива напълно без следа. Не прави кожата лъскава. Водоустойчив е. Има лек аромат, на опаковката е отбелязано, че е с хипоалергенна съставка fragrance. Хипоалергенен не означава "непричиняващ алергии". Означава, че въпросната съставка за аромат не съдържа известни, утвърдени алергени. Този надпис на продукт никога не гарантира невъзможност продуктът да причини алергии, а свеждането на тази възможност до някакъв минимум. Хубаво е, че и Бочко имат малка разфасовка. Ако не успееш да намериш неароматизиран продукт, който покрива критериите ти, и ако не си ползвал и отхвърлил вече този продукт, проучи го.
Отделно, може да видиш в DM прахообразния препарат за пране Denkmit Ultra Sensitive, ако не си го ползвал. Без аромат е и без консерванти. Ако избереш течен препарат, не може да няма консервант вътре, заради съдържащата се вода. Имат и неароматизиран омекотител, но предлагам докато трае алергията да се спести всичко възможно като препарати.
https://www.dm.de/denkmit-vollwaschmittel-ultra-sensitive-pulver … 010355211507.html
Душ-гел, шампоан и т.н. също е добре да са с много меки пенители и без аромат. Алергиите често се свързват с недостиг на есенциални мастни киселини, така че качествено рибено масло и масло от пореч са добри добавки, след консултация с дерматолог, разбира се. Малко повече аспекти засегнах, но изборът ти на слънцезащита е неделим от начина ти на живот и конкретното състояние на кожата ти. Ако алергията отшуми, вариантите за избор ще са повече.

# 49
  • София
Опазих се от лятното слънце. Лицето ми и ми има леки лунички, които харесвам, но за съжаление губя с напредване на възрастта. Не станаха по-тъмни от слънцето това лято обаче. Тези по-ръцете и раменете са същото количество като в началото на лятото, но на плаж не съм ходила много.

Не знам какви са в дългосрочен план пораженията от бензофенона, но тези 3-4 месеца се защитавах с продукти, които го съдържат. Щипе и дразни кожата като усещане. Не бих повторила за другото лято. Сега за лицето имам Piz Buin, който също не е върха като съставки, но е хубав като усещане. След като го изхабя, отново минавам на корейчетата. От септември до май не защитавам кожата на тялото в градски условия.

# 50
Кои корейчета, ако може?

# 51
  • София
Кои корейчета, ако може?

За в града, но не за плаж и спорт, като козметични качества харесвам https://www.misshaus.com/index.php/all-around-safe-block-soft-fi … pf50-pa-70ml.html. Не съм имала проблеми вследствие на употреба (дразнене, петна, лошо нанасяне).

Съставките са:
Water, Cyclopentasiloxane, Silica, Zinc Oxide, Lauryl PEG-10 Tris(Trimethylsiloxy)silylethyl Dimethicone, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylyl Methicone, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide (CI 77891), Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Helichrysum Arenarium Extract, Quaternium-18 Bentonite, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Hydrogen Dimethicone, Glycerin, Fragrance, Phenoxyethanol, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Potassium sorbate, Polyhydroxystearic Acid, Caprylyl Glycol, Lecithin, Ethylhexyl Palmitate, Isostearic Acid, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Limonia Acidissima Extract, CI 77492, CI 77491, Rosa Davurica Bud Extract, Psidium Guajava Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Abronia Villosa Leaf Extract, Cinchona Succirubra Bark Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, VP/Hexadecene Copolymer, Acrylates/Dimethicone Copolymer

# 52
  • гр.Видин
Това и на мен ми харесва много. И някак си ми изглажда кожата. Имам и зелено то не ми харесва толкова много

# 53
  • гр.Видин
Кое се използва първо слънцезащита или праймер?

# 54
Праймър преди слънцезащитата.

# 55
взех лосион спрей 30фактор на Piz Buin, исках да взема и glow спрей, а в бързината съм взела спрей tan and protect?доволни ли сте от този спрей?

# 56
Много съм доволна от този крем за лице и с удоволствие бих си взела пак.
Скрит текст:
Не ми люти на очите, прави кожата гладка и хидратирана и най-вече предпазва.

# 57
Аз също съм доволна от слънцезащитата на Авен.

# 58
Някой с предложения какъв крем да си взема от аптека за слънезащита? Отиваме на планина и ми трябва днес.
По- скоро ме интересува от Ла рош Позе кой точно сте пробвали и ви е харесал и не ви е предал?

# 59
  • London
La Roche Posay Anthelios XL флуид, в плоското шише, неароматизирана версия.

# 60
Трябва да се гледат съставките пак, че аз дето съм си взела един тониран, уж 50 фактор, а се оказа с една съставка и то физична. Що за глупост съм си взела и аз не знам.

# 61
Побут на темата. Не намирам мнения за Avene Минерален флуид за лице за чувствителна и нетолерантна кожа SPF50, някой ползвал ли го е? Има и тонирана версия. Търся евтин, но приличен минерален крем за комбинирана кожа.

https://remedium.bg/sun-protection/avene-mineral-fluid-spf50-50ml.html

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт