Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 авг. 2018, 21:52 ч.

Кралски работи и клюки - 17

• 52 311
  • 752
  •   1
Отговори

Анкета

Кой от царското семейство ви е най-симпатичен/уважаван/любим?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 45
  • София
Аааа, те всички си ходят за ръка или под ръка, освен британците. Летисия и Фелипе отдавна Simple Smile
Много готина снимка на холандците https://3.bp.blogspot.com/-PSdlN9ZaP2k/VUSu8nFASLI/AAAAAAAAmTc/n … en-Maxima-5-1.jpg

Максима е другата освен Камила с убийствени шапки Simple Smile

# 46
  • Бургас
Максима е готина, много цветна личност е Simple Smile

# 47
Радвам се, че Симеон не е включен. Този ... "индивид" няма как да го харесам:
https://www.youtube.com/watch?v=D6bPWBTxWdA За имотите преди, след 2:20

И сега

# 48
Аааа, те всички си ходят за ръка или под ръка, освен британците. Летисия и Фелипе отдавна Simple Smile

Вярно,не бях забелязала,и те са много хубави Revolving Hearts

# 49
  • о`майна лунна нощ е
Красиви са ми тия двамата. Каквато и скумрия, злобна, истерична и какво ли още не да е Летисия /ако е вярно/, определено е много красива и стилна жена. И знае как да стои до мъжа си като негово съвършено допълнение. Хармонична двойка са ми и определено ги харесвам.

# 50
  • Бургас
Мафалда и Мирко са моите фаворити.

Радика, благодаря за темата!

# 51
Отново страхотно направена тема. Благодаря, Радика!

# 52
  • До сърцето...
Единствено снимката на корицата, на настоящата тема, можеше да не е със скандинавските кралици и принцеси, но на фона на цялата систематизирана информация това е само един детайл.

Смених ги, и аз мисля, че не се връзват, но за съжаление, не можах да направя колаж от корони, или пък не се хващаха от формата за титулна картинка.
И сега не съм много доволна, но... поне е тематично Blush

# 53
  • София
Радика, благодаря!

От наследници най- симпатични и на мен са ми Мафалда, Мирко и Тирсо.

Но винаги много симпатични са ми били съпругите на князете, без конкретна причина, просто излъчване.

Съпругата на Кирил, Росарио Надал, която не е най- красивото същество на света, е толкова крехка, фина и елегантна, че не може да не ме радва.

# 54
  • София
Между другото ние що си нямаме царска корона?

# 55
  • До сърцето...
За тези, които не се интересуват от кралското семейство (макар че - по мое мнение - те правят повече за авторитета на страната ни, отколкото онова недоразумение Екатерина Захариева например) и първият пост не им беше интересен....

......малко английски привкус с Кралските гвардейци - най-позната и разпознаваема част от Кралската гвардия.

Прочутите кралски гвардейци с огромните черни рошави шапки и червени униформи, с които посетителите на Лондон обичат да се снимат, са от 5 пехотни полка:
Униформите на различните полкове се различават по шапките, по-точно по перата на шапките.
Освет това се отличават и по разположението на копчетата, по отличителните знаци на яката и на пагоните.

Шотландски  (осн.1642 г.) — с патрон Принц Едуард. Няма перо на шапката, като знак за старейшинство на полка, копчетата са групирани по три в група, на яката - стилизиран магарешки бодил (той е национално растение на Шотландия).
Скрит текст:
Гвардейците от кралския шотландски полк си имат талисман – 3-годишно пони. Което ги поставя понякога в неловко положение пред кралицата: единият път се опита да изяде букета й, а другият - изходило се в близост до кралицата, която минавайки покрай него била принудена да запуши носа си заради неприятната миризма.  Smiley

Гренадирски (осн. 1656 г.) — с патрон Принц-Консорт Филип. Бяло перо отляво (в гвардейската дивизия са заемали са десният фланг), копчетата са зашити просто в редица, на яката - граната с горяща опашка.

Колдстримски (осн .1650 г.) — с патрон Херцог Единбургски. Червено перо от дясно (в гвардейската дивизия са заемали са левият фланг), копчетата са групирани по четири в редица,  на яката - звездата на Ордена на жартиерата.

Ирландски (осн. 1900 г.) — с патрон Принц Уилям. Синьо перо от дясно (полка е млад, спрямо предишните), копчетата са групирани по две в редица,  на яката - лук порей.
Скрит текст:
Първи полк на ирландските гвардейци е елитната бойна част, в която Уилям е служил преди сватбата си с Кейт.

Уелски (осн. 1915 г.)  — с патрон Принц Чарлз. Бяло перо със зелена ивица от ляво, копчетата са групирани по пет в редица,  на яката - трилистник.
Полка си има талисман - коза/козел, даже май са две. Полка смята за свой празник 1 март - денят на Свети Дейвед, защото светецът е покровител на Уелс.
За талисмана:
Скрит текст:
Ефрейтор Уилям Уиндзор - това е козелът, равноправен член на полка - пътувал е в чужбина, повеждал е всеки батальонен парад и е дал живота си на 1-ви кралския полк.

Да, и Трети батальон на Кралския уелски полк си имат свой талисман - козелът Шенкин IV.

Гвардейците охраняват Бъкингамският Дворец, съкровищницата в Тауър и други кралски резиденции.
Заплата е около 750 фунта месечно за редник, но службата в гвардията е много престижна и почетна, подбора е много строг. Освен половата принадлежност (жени има, но са само в оркестъра) и перфектният външен вид, кандидатите трябва да преминат строг психо-тест и тест за обща култура. Расови критерии няма, в гвардията има и жители на други страни от общността.
Всички гвардейци носят високи шапки от меча кожа, тежащи около 3 кг. Шапките се предават от гвардеец на гвардеец и започват да се използват след победата над Ватерлоо, като символ на превъзходство над наполеоновата гвардия.

Има само едно-единствено изключение от тази униформа и то е направено за гвардееца Джатиндерпалу Сингху Бхулару, който е сикх и му е позволено да носи тюрбан и да има брада.
Скрит текст:

И последно - всички гвардейци имат отлична военна подготовка и участват в първите редове във военните действия на Великобритания. При караулната си служба използват автомат SA-80 L85A1.

И една любопитна подробност:  когато Кралицата е в Бъкингам,  има четири стражи в предната част на сградата. Когато тя е далеч -  там са двама.

# 56
Между другото ние що си нямаме царска корона?

Проф. Б. Димитров: Владиката коронясва със своята корона Фердинанд за цар Yum

....Спомняте ли си някой друг малко известен исторически факт покрай обявяването на независимостта?

- Да, на самото обявяване всички очакват на Царевец Княз Фердинанд, който пристига с влака от Русе. Той обаче отива в църквата „Св. 40 мъченици”, но там няма никой. Фердинанд е много озадачен и малко се уплашва. След малко вижда как от баира на Царавец се изсипва огромно множество народ. Тогава става тържествената церемония. Корона обаче няма, а той трябва да бъде обявен за Цар и коронясан. Тогава владиката сваля своята и я слага вместо царска корона на главата на Фердинанд. Третото Българско царство, така и не изработва царска корона..Yum

Така че причината според мен е,че след като се използва короната на владиката
не им е трябвала друга за коронясване,дори има спор дали Борис е коронясван изобщо и с короната на владиката..Hands V

# 57
Тази нощ, 30/31 Август, се навършват 21 години от смъртта на принцеса Даяна.

Времето лети....

# 58
Flowers HibiscusFlowers Hibiscus Flowers Hibiscus 1961 1997Gift Heart

# 59
  • София
Радика, много интересен пост за гвардейците, благодаря!
Мдааа, времето лети. Много ясно си спомням, когато се случи катастрофата Sad. Тъжно...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт