Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
Искам да попитам на цитонамазката ли пише дали има ЦИН или след биопсия.Не ми е ясно.Аз също имам раничка на шийката от 10г.Миналата седмица си взех резултата Pap 3d.За първи път толкова висока група.Пише също възпалителни промени на плосък епител.Клетки и групи от тях с морфологични белези на HPV масово левкоцити.Назначи ми 3м.изопринозин и два вида вагинални таблетки.След 6м.нова цито.Някой имал ли е такъв резултат.

# 46
Момичета как се отрази на МЦ конизацията при вас ?
Аз съм с такава от края на юли месец, първият цикъл дойде на време , но продължи по-дълго.. вчера по календар трябваше да ме посети отново .. но нещо няма и признаци освен главоболие !
Моля за съвет ..да се обадя ли на лекаря си утре ?
Приятен ден ви желая !

# 47
Даааааа, аз имам такъв резултат пап 3д, абсолютно същото ми пише. Ендоцервикален епител без особености, клетки и групи нарядко с морфологични белези на ЧПВ, а съм бременна даже 😀 и да ти кажа не знам какво се е случило вече толкова време, защото го разбрах едва във втория месец. Правиха ми колпоскоп и на мен ми казаха, че с имуностимулатор ще се оправи. 3д група е след 2а групата и е по-добра от 3-та А
Искам да попитам на цитонамазката ли пише дали има ЦИН или след биопсия.Не ми е ясно.Аз също имам раничка на шийката от 10г.Миналата седмица си взех резултата Pap 3d.За първи път толкова висока група.Пише също възпалителни промени на плосък епител.Клетки и групи от тях с морфологични белези на HPV масово левкоцити.Назначи ми 3м.изопринозин и два вида вагинални таблетки.След 6м.нова цито.Някой имал ли е такъв резултат.

# 48

[/list]
      Здравей, Надя!
      От цитонамазка неможе да се установи каква степен на ЦИН имаш.
      С колпоскопия е най-вероятно..но биопсията също е вариант!
      Аз също бях в продължение на година с ЗД . При мен също лекаря предпочете няколко проби преди да се прибегне към операция , но така и не се промени .. затова преди месец и половина имах конизация на шийката на матката.. с установена ЦИН 3 ( висок риск от Ка ин Ситу) Слава Богу .. всичко беше навреме и при правилния лекар !
      Относно твоя случай бих те посъветвала да потърсиш и второ мнение .. Wink
      Просто защото моите цитонамазки бяха през месец и малко .. това сигурно си е практика в страната която живея..но със сигурност имаш нужда от човек на когото да се довериш !
      Желая ти здраве и ако имаш въпроси ..пиши ! Simple Smile [/list]

# 49
      На мен преди 4г.ми правиха абразио (биопсия) оказа се хроничен цервицит.Отидох за второ мнение в 5гр.болница при един доктор онколог хирург.Прегледа ме и каза че няма нищо притеснително имала съм разкъсване на шийката от раждането която докторите не са зашили и от там се стичат секрети които дават високи групи на цито.Винаги съм подържала 2-3гр.но сега се притеснявам.Ако няма повлияване от лечението ще ме изпрати за изследване на HPV вирус.

# 50
      А пише ли ви възпаление на цитото?

# 51
      Не, но ми казаха, че е възпаление.

# 52
      благодаря

# 53
      Даааааа, аз имам такъв резултат пап 3д, абсолютно същото ми пише. Ендоцервикален епител без особености, клетки и групи нарядко с морфологични белези на ЧПВ, а съм бременна даже 😀 и да ти кажа не знам какво се е случило вече толкова време, защото го разбрах едва във втория месец. Правиха ми колпоскоп и на мен ми казаха, че с имуностимулатор ще се оправи. 3д група е след 2а групата и е по-добра от 3-та А
      И какво направихте сега сте бременна така ли.

# 54
      Момичета, има ли някоя с повторна лийп? Аз претърпях такава в рамките на година. Все си мисля, че не съм била изчистена до здраво, въпреки теорията, че съм се ре-инфектирала. Моля, за мнения. Благодаря!

# 55
      • София
      Момичета, има ли някоя с повторна лийп? Аз претърпях такава в рамките на година. Все си мисля, че не съм била изчистена до здраво, въпреки теорията, че съм се ре-инфектирала. Моля, за мнения. Благодаря!

A кой лекар направи първия лийп?

# 56
      Здравейте, благодаря на Marsia за отговора. Хроничния цервицит с какво изследване се доказва, обикновена МБ хваща ли го?

# 57
      При лийп в хистологията не се ли гледа дали горната част на изрязаното се състои от здрави клетки както при конизацията?

Борито, предписа ми Полижинакс, но дали ще има ефект Rolling Eyes

# 58
      • София
      При лийп в хистологията не се ли гледа дали горната част на изрязаното се състои от здрави клетки както при конизацията?

Борито, предписа ми Полижинакс, но дали ще има ефект Rolling Eyes

Ако дисплазията е в канала, трябва да има биопсия от канала, дали има останало още нещо и да се изследва изрязаната част.

# 59
      Но при дисплазия в канала Лийп едва ли е подходящ?
      Понеже Evtixia предполага, че не е била изчистена, явно при Лийп не се гледа както при конизацията за чисти резекционни линии или греша?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт