Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 165
Препоръчително е въздържанието от сексуални контакти докато се провежда лечение с глобули.

# 166
  • София
Цели 11 страници съм пропуснала.

Казват, че единственият симптом на рака на шийката на матката е контактното кървене.
Момичетата, които са имали ЦИН 1, 2, 3... имали ли са такова задължително?

Имах,  то беше заради "раничката". От биопсия - Ка ин ситу беше резултатът. И като казвам контактно кървене, става въпрос за 1 капка по хартията.

# 167
  • София
Контактното кървене за съжаление не е симптом на ранните стадии или преканцероза. Появява се на по- късен етап.

# 168
Цели 11 страници съм пропуснала.

Казват, че единственият симптом на рака на шийката на матката е контактното кървене.
Момичетата, които са имали ЦИН 1, 2, 3... имали ли са такова задължително?

Имах,  то беше заради "раничката". От биопсия - Ка ин ситу беше резултатът. И като казвам контактно кървене, става въпрос за 1 капка по хартията.

И при мен е така, имам кървене, но е вероятно заради раничката. ЧПВ се установи чак наскоро при биопсията. Цитонамазката ми е пап 2 в момента.

# 169
Здравейте момичета. Не съм писала от много време, но се занимавах с гърдите Simple Smile този естроген иска да ме довърши.

В предната тема бяхме писали за зацапване след цикъл. Пречи ли на електрокоагулацията и хистероскопията? Питам защото 4-5 дни след цикъл имам леко цапане, което се изразява в промяна на цвета на нормалния мукос.

# 170
Здравейте момичета. Не съм писала от много време, но се занимавах с гърдите Simple Smile този естроген иска да ме довърши.

В предната тема бяхме писали за зацапване след цикъл. Пречи ли на електрокоагулацията и хистероскопията? Питам защото 4-5 дни след цикъл имам леко цапане, което се изразява в промяна на цвета на нормалния мукос.
Аз доколкото знам, не трябва да има зацапване - прави се в първия чист ден?

# 171
Ако е така, то ще звъня на доктора. Цапа ми до 12 ден понякога.

# 172
Ако можеш спокойно да отложиш, ще по- добре. Но не мисля, че е фатално малко зацапване. За полипите гледат лигавицата да не е мн удебелена, което при кратък цикъл става не много далеч от свършването на менструацията. Това е по- големият проблем май че, а малко кръв не е тоолкова фатална. Естествено, по- добре без нея, за да се вижда всичко ясно.

# 173
Нищо не ми се отлага. Търпение нямам да се свършва. Просто се зачудих за зацапването и реших да питам. Предполагаем полип търсим и истмоцеле също. Доктора каза най - късно до 10ти ден. Когато го питам за точна дата ще измрънкотя тоз въпрос.
Електрокоагулацията на шийката ще е бонус и смятам да помоля, ако може да не е много щадяща.

# 174
  • София
Здравейте. И аз скоро не съм се включвала, но искам да споделя, че вчера минах лазерна конизация  и сега си чакам резултатите. Взеха ми и биопсия от канала.  След операцията имах тъпа болка, около час-два, пих един течен аналгин и от тогава не ме боли. Дано остане така. Иначе в матката се видя нещо, което е около 3 мм, съвсем малко било и според лекарите не е полип, защото нямало кръвоток в него. Това обсъждаха. Казаха, че за сега ще ми спестят хистероскопия, но трябва да се наблюдава. Някой има ли идея какво може да е едно такова нещо? Ендометриум? Аз имам и съсиреци в цикъла, както и зацапване извън цикъл от време на време. А тези съсиреци от какво може да са?

# 175
  • SF
На какво казвате "зацапване"? Кръв ли е или е трудно да се определи какво точно е? Прилича ли на лимфа?

# 176
  • София
Кафеникаво е и е малко като количество. Понякога се почвява  примерно седмица след като ми е свършил цикъла, но не винаги.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2018, 17:02 от memonster100

# 177
На какво казвате "зацапване"? Кръв ли е или е трудно да се определи какво точно е? Прилича ли на лимфа?
При мен е оцветено нормално течение. Т.е не ми е увеличено течението, но цвета е кафеникъв. Следва цикъла и спира напълно 4-6 дни след цикъла.

# 178
Момичета, знам, че не е тук мястото, но в другите теми не получавам отговор, а тук са най-активните и най-големите спецове 😝 Та, дайте мнения за д-р Мария Илиева АГ, че нищо не откривам. Моля, споделете впечатления.
Благодаря!

# 179
  • София
Момичета, отдавна не съм писала.
Занесох си биопсията за второ изследване, защото последният доктор, при когото ходих, се усъмни в изследването. То гласеше цин 2-3.
Занесох си парафиновото блокче и стъкълцето при негови патолози. Днес го взех- ЦИН 1 !

Отидох при този лекар и той ми назначи LETZ- електрическа бримка. Не иска да ме изгаря заради противоречивите резултати и иска да се подсигурим. Не ми се търсеше мнение при ПЕТИ лекар и просто се съгласих. Пак ще съм си с пълна упойка и престой една вечер. :/

Мисля си ... Щом самите резултати черно на бяло са толкова различни, както и лекарските мнения, то ние пациентите как да сме сигурни дали лечението, което ни назначават, е правилно за нас. Confused

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 10:28 от Shy&beautiful

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт