Неподправеният вкус на гръцкото слънце в изцяло натуралните сокове OLYMPUS

  • 16 364
  • 209
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 907
Обикновенно сандвич приго твен у дома ,със минерална вода или сокче.Имат и джобни и могат да си купуват всякаква храна.

# 31
  • Мнения: X
Закусва винаги в къщи преди да тръгне за училище - сандивичи, попари, баница. После получава джобни тъй като нямат стол....Купува си сандвич и айрян.

# 32
  • у нас
  • Мнения: 5 694
В училище децата ми консумират закуските, които им се полагат всекидневно. Нашето училище участва в програмата Училищен плод, но плодовете, които им дават често са с неприятен външен вид, понякога и загнили, затова децата ги хвърлят и не ги хапват. Понякога и аз им слагам в кутия нарязан плод или зеленчук, но имало е случаи, когато ми връщат кутията пълна, но пък консумирали вредни неща, които се предлагат в лавката на у-щето, защото други деца от техния клас си били купили и на моите им се прияло.

# 33
  • Мнения: 9 445
закусва в къщи, на обяд се храни в стола, носи си домашна следобедна закуска, плодове, вода. пари не ѝ давам да носи в училище, освен целево /за книга или подобно/. знае, че готовите сокове не са полезни /без значение какво пише на тях/ и трябва да пие вода. какво правят е друг въпрос Wink

# 34
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Закуската е винаги у дома, в чантата слагам плод / според сезона /, носи си в кутия сандвич, но се случва и да си купува така любимите пържени картофки или пица.

# 35
  • София
  • Мнения: 663
За училище си носи сандвичи, а от там им дават плодове, зеленчуци, сирене или кашкавал за междинна закуска. От лафката обикновенно си купува сокчета
и солети.

# 36
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 650
Дъщеря ми носи за закуска в училище плодове, домашно приготвени закуски, чай, кисело мляко или айран, понякога сандвичи.

# 37
  • Мнения: 5 077
В училище най-вече пакетирани храни консумира детето ми - кроасани, солети. Закусва в къщи и след това през деня "минава" на каквото се продава около училището. Пържени картофки, сандвичи, сокчета също. Не съм очарована, но това се продава, всички се хранят по този начин. Плодове рядко, но се случва да си купи.

# 38
  • Мнения: 13 024
Моето дете се храни в училищния стол, доста добре се справят с храната като за училищен стол. Закуските, които им дават въобще не ги яде. С джобните си купува предимно напитки от лафката. Вода му слагам, но е почитател на плодовите напитки.
Разговаряме доста по темата за храненето. Виждам, че и в училището се полагат усилия по тази тема.Изграждането на навици за здравословно хранене не става бързо и изведнъж.

# 39
  • Мнения: 376
Дъщеря ми сега ще е в предучилищна , но когато ходи на лятно училище или лагер - винаги се старая в раницата и да има сезонни плодове и/или зеленчуци. Храната , която консумират нашите деца е въпрос на култура в семейството, средата и обществото. За съжаление не винаги можем изцяло да влияем на храната, която използват. Но вярвам, че с много говорене и реални обеснения дъщеря ми разбира, защо е по хубаво да хапне един плод вместо вафла.

# 40
  • Мнения: 1 978
За съжаление - вредни!
Децата пият все по-малко вода, а от лафките около училищата могат да си купят дори енергийни напитки. Разговорите на тема здравословно хранене, както и примерът на семейството,смятам, че са единствен  вариант за изграждане на правилна култура на хранене.

# 41
  • София
  • Мнения: 803
Детето ми консумира ежедневно приготвена храна от стол, която се предполага, че е разнообразна за да е балансирано храненето на децата. Пращам вода и плод всеки ден, както и различни видове домашно приготвена следобедна закуска.

# 42
  • Мнения: 13 957
За съжаление нямам контрол върху закуската им в училище. Вече не са толкова малки, че поне госпожата да ги контролира, могат да си пазаруват и сами в училищната лавка. Обяснявам за ползата от плодовете и млякото, както и често им ги сервирам. Сокове Олимпус сме купували, одобрихме ги.

# 43
  • София
  • Мнения: 869
Децата ми се хранят в столовата на училището, но винаги допълнително им слагам плодове и домашни сандвичи и вода за пиене.

# 44
  • Мнения: 1 000
Храната около училищата е основно бърза и естествено вредна .
Стараем се да възпитаваме децата да хапват домашно приготвена храна , пресни плодове и зеленчуци, сурови ядки и пълнозърнест хляб . Менюто трябва да е разнообразно , за да им е вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт