Професионални серии за коса - тема 121

  • 74 841
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 7 233
1.Какъв е вашия протокол за грижа с профи продукти ?
Два пъти шампоанисване + маска,която държа поне 5-10 минути върху косата + сресване под душа.Понякога ползвам пре уош,когато се сетя и нощни грижи.

2.Без какво не може косата ви?
Логично,би следвало да отговоря шампоан Mr. Green

Моментното й състояние е - гъста,здрава и бляскава коса.Боядисвам от дълго време с Иноа (като №1 любима боя) и последните 2 боядисвания пробвах Олиосета(много ми хареса - щадяща,трайна,поктивна) и отново ще поръчам.

# 16
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте дами! Възхищавам се на познанията и грижите, които полагате за косите си. За съжаление до сега ползвах масова козметика за коса. Поради здравословни проблеми, както и от изрусяването ми ще се наложи да премина на по- качествена козметика за коса. Четох доста, но изобщо не мога да се ориентирам с какво да започна. Косата ми е суха, изрусена, сух и чувствителен скалп. При това многообразие от продукти и марки се чудя с какво да започна. В момента имам професионален шампоан на Вела за боядисана коса. Маски и балсами на Лореал  от масовите. Бюджета ми е около 20 лв за продукт. Моля за съвет!

# 17
  • Някъде там
  • Мнения: 4 784
1.Какъв е вашия протокол за грижа с профи продукти ? Шампоан ,два пъти.Мия по описания начин от Денси в една от темите.
В момента използвам Виши за сгъстяване ,после нанасям маска Лореал Инфорцер.Нанасям маската и слагам под шапка за 10 ,рядко 20 минути .Един път месечно ще започна да замествам маската с терапии.За сега нямам изявен фаворит от терапиите.От всички до момента ми допадна термалната шапка на ikoo и колорхелп .

2.Без какво не може косата ви? Финиш за коса(олио на Ланза,Марокан ,миста на Макадемия или Кевин Мърфи)Водя се според моментните нужди на косата и според тях избирам финиша.За мен е най важната част от грижата за косата.
Косата ми е сравнително здрава(няма сухота,няма цъфтящи краища).Имаше накъсване ,но маската на Лореал си върши перфекнто работата.Боря единствено есенен косопад.Боядисвам в тъмната гама на три месеца цялата коса.Един път месечно корени и обливам дължините.За септември съм си взела за корените лореал иноа.
Руса Мама,благодаря,че писа за kaypro.Нямаше да ги забележа и да потърся информация за тези продукти.В Руските форуми ги хвалят много.Най вече серията им с ботокс .На много достъпна цена са и може да се експерементира с тях Simple Smile

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
Благодаря за новата тема!!!
Моят ритуал е много съкратен напоследък, защото обикновено все сутрин си мия косата и излизам за работа, т.е. нямам много време да стоя с маски или преуош. Понякога, в неделя си позволявам малко повече разточителство.
Мия само веднъж с шампоан, рядко два пъти, после нанасям маска/балсам - стоя колкото да измия тялото, не повече от 5 мин. Подсушавам добре с хавлия и нанасям задължително някаква грижа за скалпа - серуми, ампули...каквото имам. Като поизсъхне косата - задължително финиш по дължините, най-често маслен.

# 19
  • Мнения: 2 179
1.Какъв е вашия протокол за грижа с профи продукти ? Към момента:
Започвам с домашния еластисайзър (вече два пъти го ползвам) стоя колкото мога, ако е възможно преспивам с него.
Косата мия с шампоан на Селектив за чувствителен скалп, който може би има ефект, тъй като след като ходих на овлажняваща терапия "фризьорката" така ми раздразни скалпа буквално с чесане за да махне всичко, което се бели, че две седмици още не мога да си успокоя кожата и съм като от реклама за шампоан за пърхут. Понякога ползвам и шампоана на Phyto, но факта, че не прави пяна ме отказва всеки път.
Маска - ами така и не успях да отделя пари за профи маска и ползвам похвалената с арган на Линеа био...
Косата ми доста бързо изсъхва на места след баня, което ме навежда на мисълта, че е адски суха и изпива влагата. Слагам олиото и термо крема на Олиосета.

2.Без какво не може косата ви ?
Без финиш! Изглежда като сметено косище (приятен ефект от обезцветените ми кичури). Без преса/сешоар получавам само странни погледи и въпроси от типа "Оле какво ти е на косата?"

В един момент, когато прежала парите, които дадох за "балеажа" искам да скрия всичко "русо" и да си премина към моя цвят изцяло. Каква боя ще ми препоръчате и изобщо има ли шанс да се прикрие русото и да не избива след 1-2 измивания (така съм чувала)?

# 20
  • София
  • Мнения: 5 549
Благодаря за новата тема!

Моят ритуал с косата в момента включва следните неща: мия с шампоан веднъж (установих, че като го правя 2 пъти косата ми след това е премита), след това слагам маска, стоя с нея 10-15 минути, изплаквам, слагам олио по дължините (съвсем малко, косата ми няма нужда от повече!), разресвам и оставям да изсъхне сама. Вече на суха коса слагам финиш - за къдрава коса (в момента ползвам 2 спрея - на Макадамия и на ЕЛ, харесват ми и двата). Имам и вариант с преуош, който правя веднъж на 10-ина дни - слагам еластайзер, разхождам се с шапка 20-30 минути, след което влизам в банята, мия с шампоан два пъти, слагам балсам (в момента на Марокан за къдрава коса), след което следва олиото по дължините, оставям сама да си изсъхне косата и вече на суха спрей за къдрава коса.

Без какво не може косата ми - маска (без значение дали преди или след шампоана)! От друга страна - спокойно може моята коса без олио, но й слагам, защото обожавам как мирише (в момента ползвам Златната роза на О'Райт и съм пристрастена към аромата му!).

# 21
  • Мнения: X
..... но й слагам, защото обожавам как мирише (в момента ползвам Златната роза на О'Райт и съм пристрастена към аромата му!).
А ако знаеш пурпурната роза как ухае! Purple Heart

Благодаря за новата тема!
Моят протокол най-често е шампоан + балсам/маска + олио, понякога пре-уош с гел алое вера и масла.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 11:18 от Анонимен

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Любимата ми темичка... 💐💐💐
Преуош ползвам, според време и настроение. Скоро не съм правила. Ползвам Еластисайзър, в момента обикновен, стоя цяла нощ. Зимата ползвах и масла, но ми писна и спрях. Като ми дойде музата ще подновя.
Шампоан - веднъж. След него маска/балсам задължително. От време на време терапия. Загрявам със сешоар за 10тина мин., с терапевтичната преса ме мързи. И винаги нещо за скалп. В момента ампулите Епруваж, но са супер неудобни за нанасяне и са като водичка (мислех, че са като серума).
Не мога без олио финиш. В момента съм с Ланза. Потвърждавам, че и при мен ефекта е много задоволителен, слагам по около 3 помпички всекидневно и се радвам на копринено мека коса. Ланза и червеното Орайт със Шипка са ми топ.
Боядисах се. Преди това цяла нощ бях с кокос, а в боята сложих 2-3 лъжици балсам на Алтерна. Лекичко ми щипеше на скалпа. Никаква сухота не усетих, боята много ми хареса. Цветът ми е малко странен и сякаш трудно се възприемам.
Боя JF, цвят 1/2 5.35 и цяла 6.35, оксидант 6%.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 19:25 от *dreamer*

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 327
Обичах, благодаря за новата тема!
Моят ритуал ако може да се нарече така е следния- мия косата два пъти, нанасям маска и стоя с нея докато си направя всичките процедури по тялото , изплаквам и на влажна коса слагам най-често олио финиш и някакъв серум или тоник за скалпа.

# 24
  • Мнения: 1 890
Напоследък косата ми е ужасно груба, суха и с фриз.
Ползвам предимно протеинови продукти, тъй като косата ми грам не понася чиста хидратация. Мия с шампоан Реден екстрийм в комбинация с маската Епруваж или маслената на Тиджи; шампоан Денсифик в комбинация с маската за боядисана коса Хрома. За финиш олио Ланза или Мароканоил за всеки тип коса.
С какво да действам против тази сухата?
И преди съм имала този проблем- опитах  хидратиращите Джойко-  ефект ужасно хвърчаща коса и още по- суха.
Обмислям да взема Дисциплин или Наши Фито Рипеър. Дали биха били подходящи?

# 25
  • Мнения: 3 542
Лирена, щом косата ти е груба, то би трябвало да завършваш миенето с балсам, за да затвори кутикула. Независимо дали използваш или маска преди това. Ако ти е къдрава косата може да го оставяш балсама и без измиване.
Хрома Рич и Тиги - всъщност ако говориш за това за боядисана коса  Color Goddess - са хидратиращи всъщност.

# 26
  • Мнения: 1 890
Си,
Да, за това Тиги говоря. Имаш предвид след маската да сложа и балсам, така ли?

# 27
  • Мнения: 3 542
Аз така правя, но съм с много суха и порьозна коса, къдрава и изрусена. Ти не каза права или къдрава си?
Моята коса харесва много лиив ин продукти и откакто започнах да оставям балсама неизплакнат, нещата задобряха много.

# 28
  • Мнения: 1 890
Косата ми е много леко чуплива и то само в краищата.
Балсама  и маската задължително  от една серия ли трябва да са?

# 29
  • Мнения: 3 542
Не, каквито ти харесват, аз си харесвам много за лиив ин да оставям балсамите от серията TIGI - S, имат явно киселинен PH и много добре приглаждат къдрите ми. Ако косатат ти не харесва да оставяш балсама на нея, изплаквай, но завършвай с него миенето, финишите после.

Общи условия

Активация на акаунт