В 9ти месец настаняваме се вече, чакаме те ОКТОМВРИЙСКО човече / 2018

  • 44 446
  • 740
  •   1
Отговори

Анкета

Как да променим началния пост, за да отразим раждането на бебечета?

Опции:

# 30
  • Варна
  • Мнения: 317
Да ни е честита новата тема!
На  абдоминалния ехограф дали се вижда   приблизително размера на шийката? Все забравям да питам. Даже и да е скъсена няма как да знам, до колкото знам се мери с вагинален трансдусер. В смисъл дали я виждат и с коремния и ако имат съмнение, тогава да бъркат с другия? Идея си нямам, другия път трябва да питам задължително.

зависи дали главата на бебето се е наместила върху шийката може и да пречи да се види добре с коремни ехограф. На мен ми я гледа и с коремния, но имаше чалъм. Ако не стане, взема другия трансдюсер.

# 31
  • София
  • Мнения: 458
А как без секрет се установяват гъби разни, възпаления, бактерии и неща които в хода на бременността може да са опасни?
Аз имах цервицит при първия секрет, без симптоми.
Иначе в 9ия със сигурност трябва да се види, все пак бебето ще мине из тези родови пътища.
Мен ми го взема без да използва спекулум.
Според мен бактерии и гъби няма как да минат без симптоми. Вярно е, че може да има проблем и без симптоми, ама щом до сега е решил, че няма да ровичка, значи не е имало причина. Дори и с вагинален ехограф не ме е гледал, тъй като на първия преглед с коремния видя точката Simple Smile Всъщност докторът ми все още не ме е виждал гола Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 32
  • Мнения: 5 103
Не им е гадно на бебетата като хълцат, дори след като се родят Simple Smile Нашият дребосък страшно много хълцаше след раждането, ние се побърквахме, а на него изобщо не му пречеше. Било нормално да хълцат Simple Smile

# 33
  • Варна
  • Мнения: 317
Но ме изненадаха,че се налага да се изследвам заради силни сърбежи по дланите и стъпалата,ще се види др.седмица дали имам проблем.

А какво конкретно ще изследваш, че и аз имах по едно време с уртикарийни обриви, ама преминаха и подозирам едни шоколадови пурички Grinning?


мен корема жестоко ме сърбеше тия дни, появи се един леко грапав червеникав обрив около пъпа и под него, не се  траеше. От кремовете за кореми нищо не помага, мазах с правен крем от зехтин и невен - йок. На моя глава си купих Бепантен сенсидерм и чудото се случи. Обрива утихна избледня и вече се понася. Сърбежа леко го има, но корема просто ми е огромен и кожата ми по принцип е суха и няма как от опъна да не ме дразни, но поне с тоя крем овладяхме положението. Сега се лющи леко като пърхут  Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 6 725
Мене много ме сърбеше корема ама отдолу и се чудих за какво...ами оказаха се гадните стрии Sad

# 35
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
О, за съжаление има как. Аз имах една от най-гадните при бременност бактерия - бета хемолитечен стрептокок, и никакви, ама никакви симптоми. И с първата бременност имах ентерококи, отново без грам симптом.  А и като се взима без спекулум абсолютно нищо не се усеща, не знам какво ровичкане си представяте.

Пумпалче, аз бях чела за въвеждане на задължително тестване точно за стрептокок между 35-37 седмица в чужбина, но не знам дали е за всички, или за т. нар “рискови групи” само. При вас не е задължително явно, но явно има някакви стъпки да се включи в следенето.

https://gbss.org.uk/info-support/pregnancy-and-birth/


А как без секрет се установяват гъби разни, възпаления, бактерии и неща които в хода на бременността може да са опасни?
Аз имах цервицит при първия секрет, без симптоми.
Иначе в 9ия със сигурност трябва да се види, все пак бебето ще мине из тези родови пътища.
Мен ми го взема без да използва спекулум.
Според мен бактерии и гъби няма как да минат без симптоми. Вярно е, че може да има проблем и без симптоми, ама щом до сега е решил, че няма да ровичка, значи не е имало причина. Дори и с вагинален ехограф не ме е гледал, тъй като на първия преглед с коремния видя точката Simple Smile Всъщност докторът ми все още не ме е виждал гола Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 6 725
Скрит текст:
О, за съжаление има как. Аз имах една от най-гадните при бременност бактерия - бета хемолитечен стрептокок, и никакви, ама никакви симптоми. И с първата бременност има ентерококи, отново без грам симптом.

Пумпалче, аз бях чела за въвеждане на задължително тестване точно за стрептокок между 35-37 седмица в чужбина, но не знам дали е за всички, или за т. нар “рискови групи” само. При вас не е задължително явно, но явно има някакви стъпки да се включи в следенето.

https://gbss.org.uk/info-support/pregnancy-and-birth/


А как без секрет се установяват гъби разни, възпаления, бактерии и неща които в хода на бременността може да са опасни?
Аз имах цервицит при първия секрет, без симптоми.
Иначе в 9ия със сигурност трябва да се види, все пак бебето ще мине из тези родови пътища.
Мен ми го взема без да използва спекулум.
Според мен бактерии и гъби няма как да минат без симптоми. Вярно е, че може да има проблем и без симптоми, ама щом до сега е решил, че няма да ровичка, значи не е имало причина. Дори и с вагинален ехограф не ме е гледал, тъй като на първия преглед с коремния видя точката Simple Smile Всъщност докторът ми все още не ме е виждал гола Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Аз бях с B-та стрептокок в началото на бременността, изписаха ми антибиотик, въпреки, че доктора каза, че най-вероятно пак може да се прояви... за момента не е надявам се да не се и прояви

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 22:46 от AnMary

# 37
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И аз бях в 15-та седмица. Той се проявява и изчезва обикновено, аз имах за пръв път в живота си. При всички случаи е важно да го няма по време на раждане. Ако го има, или имало на последната МБ, включват антибиотик по време на раждането. У нас май и на бебето след това превантивно. Аз слава Богу имах абсолютно чиста МБ сега, дано и при приемането така си остане. Дано не се налага и на малката да дават АБ след раждането.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 725
И аз бях в 15-та седмица. Той се проявява и изчезва обикновено, аз имах за пръв път в живота си. При всички случаи е важно да го няма по време на раждане. Ако го има, или имало на последната МБ, включват антибиотик по време на раждането. У нас май и на бебето след това превантивно. Аз слава Богу имах абсолютно чиста МБ сега, дано и при приемането така си остане. Дано не се налага и на малката да дават АБ след раждането.

Да и аз така знам, че включват антибиотик преди раждане Simple Smile

# 39
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
blondie_anna абсолютно!
Аз съм далеч от хипохондрични наклоности и пускане на н-брой изследвания, ама бременност без МБ е странно.
Въпреки, че вчера се оказа, че много добра приятелка след 3!! години ходене по лекари, щото бебокът не се получава, никой не се е сетил да пусне МБ, щото "то щеше да има симптоми". Та след 3 години, лапароскопия и още екстри се оказва, че се изолират бактерии, които може и да са проблемът (е може и да не са, ама все пак). Та тез дни ми е едно чувствително по темата, ще ме извинявате, нищо лично към никой Blush
Мен шийката и мануално я гледа като състояние и т. н. на един от първите прегледи.

# 40
  • Мнения: 5 103
Микробиология моята АГ пуска задължително в началото, после пита за оплаквания и ако има назначава. Иначе в началото ме пита искам ли и цито, аз си поисках, защото от предното раждане имам лека промяна в шийката и трябваше така или иначе да я следим на 6-9 месеца.
С предната бременност последната микробиология ми я взеха без спекулум и не знам къде попадна клечката при вземането, но после имах няколко часа като циститни болки, беше много гадно. Предпочитам вече да си ми вземат по класическия начин, ако внимава доктора няма да има проблем.

# 41
  • Мнения: 813
 А може ли да се изследва МБ със стерилна урина? Последно като ми взимаха, на бележката пишеше Микробиология?

# 42
  • Мнения: 5 103
Сигурно е микробиология на урината... по принцип стерилна урина се пуска за микробиологично изследване...

# 43
  • Мнения: 813
 А ако има някакъв проблем дали ще се покаже при това изследване, или трябва специално да се пуска от другото с клечката Grinning защото на това нямах бактерии, ама сега като ви слушам се чудя дали да не си пусна и от другата МБ

# 44
  • Мнения: 5 103
Те ще ти я пуснат преди раждането, до колкото помня по каса си вървяха така изследванията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт