В 9ти месец настаняваме се вече, чакаме те ОКТОМВРИЙСКО човече / 2018

  • 44 637
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 991
Мами, всички ли Ви гледат тоновете на бебето и през колко време Ви викат?
Аз не съм гледана от 25.08.Взех си болничния на 17.09. и ме викат на 01.10.
Цитат
Проверката на сърдечния ритъм на бебето е добре да се извършва веднъж месечно до 7 месец от бременността и два пъти в месеца  през последните 8 и 9 месец по време на контролните прегледи.

Тонове на Бебето
Аз досега не съм била на тонове,викат ме чак на термин за тях.
Честито и от мен на мама t_anito!Да ви е живо и здраво бебчето и много радост да ви носи!😊

# 631
  • София
  • Мнения: 6 726
Мами, всички ли Ви гледат тоновете на бебето и през колко време Ви викат?
Аз не съм гледана от 25.08.Взех си болничния на 17.09. и ме викат на 01.10.
Цитат
Проверката на сърдечния ритъм на бебето е добре да се извършва веднъж месечно до 7 месец от бременността и два пъти в месеца  през последните 8 и 9 месец по време на контролните прегледи.

Тонове на Бебето

Ох аз не помня вече при мен тоновете започнаха от 32г.с. и така всяка седмица съм на тонове от тогава до сега. Но май при всеки е различно за тези тонове някой ги викат чак в 37г.с., а други пък в 34г.с.

# 632
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
От 34та всяка седмица. След термин, ако се застои-всеки ден Blush

# 633
  • Мнения: 146
От 32г.с. ходя на запис на тонове всяка седмица. След термин се ходи всеки ден.

# 634
  • Мнения: 2 224
Аз ще ходя за първи път следващата седмица — 37 г.с.

# 635
  • Мнения: 240
t_anito, честит да е Георги! На теб бързо възстановяване и много да се гушкате с бебока.

# 636
  • Мнения: 73
Тази сутрин съм със същото "течение" - по-тъмно от вчера и с малко кървави жилки. От вчера имам малко по-болезнени стягания на корема на  неравни интервали от 30 мин. до час. През нощта в просъница също усещах болка на няколко пъти. Ще става нещо, но да видим кога Simple Smile
Лелееее ти направо си си го усетила.
Честита рожба! Heart

# 637
  • Мнения: 93
Честито ни ново бебче Георги.Аз съм от тази седмица 35г.с всяка сряда на тонове до 15.10когато ще ми е секциото.За контракциите пия магнерот и нош па,казаха да го взема до 36г.с и да ви кажа има ефект,а някой питаше кога насрочват секцио моя термин беше на 25.10 планираме за 15.10,казаха”колкото по близко до датата толкоз по добре”

# 638
  • Мнения: 2 173
Добре дошъл на Георги, да радва мама и тати, да бъде здрав и безгрижен.

Бейбибум наближава. Simple Smile

# 639
  • София
  • Мнения: 458
Мацки, тази нощ към 1 и нещо се роди нашият Георги - 3.400кг 50см.
От следобед имах болки на големи интервали. Към 17ч реших да почна да ги засичам от любопитство. По вечеря зачестиха и от 21.30 станаха на 5мин. Аз не си давах много зор, ама мъжът ми ме накара да ЗВънна на доктора и той ми каза да тръгна към родилното за тонове и преглед. Установи се че съм съС 7см разкритие - направо чудесно! ОбАче тоновете показаха, че бебо се мъчи на контракциите и свикаха спешно екип за секцио. В 1ч ме приспаха, в 2 без 10  ме събудихА. Видях бебо, баща му и доктора за минута във фоайето. Всичко е минало добре, но подробности незнам 

7см разкритие си е доста. Нямаше ли по-силни болки ?
Или болките не са били силни, или аз търпя много. Но мога да кажа, че се е случвало да имам по-болезнен цикъл. Явно съм късметлийка. Даже вкъщи хич не си давах зор, мислех да си легна. Въобще не осъзнавах и не исках да. Повяряам че ме чака раждане.

# 640
  • Мнения: 126
Аз да споделя, преди около час си измерих кръвното 135 на 90. Притесних се страшно много, веднага звъннах на мъжа ми да си идва от работа и през това време звъннах на доктора, който ме следи. Той ми каза, че за момента нищо няма да правим и да следя да не го вдигам още. Ако се вдигне директно в Пловдив при Амалиев да ме вземел малко при него. След 30 мин. кръвното ми беше вече 120 на 75 измерено от мъжа ми. Първия път си го мерих сама, бях сама в къщи. Сега се чудя дали това, че сама го мерих не оказва влияние? Във вторник пак съм при Амалиев дано всичко е ок до тогава, че много се притесних.

# 641
  • Мнения: 92
Честито бебе Георги! Да е жив и здрав! И скорошно изписване. Аз пък съм с инфекция- ешерихи коли и сме на антибиотик за 1 седмица дано ги преборим за раждането. При мен след днешния преглед- доплер, кръвотоци и т.н. са наред няма причина да не расте бебето, но понеже било прекалено скоро от предишния скан, другия Петък нов скан и вече оттам решаваме какво правим 😶😑😖.

# 642
  • Sofia
  • Мнения: 263
Момичета, благодаря ви за силната подкрепа!
От сутринта съм в Шейново под наблюдение и все още незнам какво се случва,  но ми е спокойно, че съм тук, нямам оплаквания, кръвното ми е съвсем нормално, наливат ме с магнезии, по неясни за мен причини, сутринта при приемането измериха бебето 2100, къде е истината незнам.

# 643
  • Мнения: 5 109
Магнезият не действа ли благоприятно срещу спазми по кръвоносните съдове? Сигурно затова?

# 644
  • Мнения: 126
Момичета, благодаря ви за силната подкрепа!
От сутринта съм в Шейново под наблюдение и все още незнам какво се случва,  но ми е спокойно, че съм тук, нямам оплаквания, кръвното ми е съвсем нормално, наливат ме с магнезии, по неясни за мен причини, сутринта при приемането измериха бебето 2100, къде е истината незнам.
Малинка, важното е, че си под наблюдение. Аз от одеве насам го меря 100 пъти, но е 120/80. Не знам на какво се дължи това моментно качване. Само че постоянно ми се гади и ми е отпаднало и все си мисля, че е заради кръвното. А бебето при единия лекар беше 2.850, при другия 3.300, като има два дни разлика между двата прегледа. Истината е някъде по средата може би.

Общи условия

Активация на акаунт