В 9ти месец настаняваме се вече, чакаме те ОКТОМВРИЙСКО човече / 2018

  • 44 454
  • 740
  •   1
Отговори

Анкета

Как да променим началния пост, за да отразим раждането на бебечета?

Опции:

# 705
  • Мнения: 301
Честито, Nana! Да сте здрави и щастливи!

t_anito, благодаря за споделеното!

# 706
  • Мнения: 2 140
Nana11, честита рожба! Blue Heart
Да е здрав, послушен и много да Ви радва малкия юнак!
Бързо възстановяване! Flowers Four Leaf Clover

Nelly1992, аз на прогнози не разчитам, защото предния път и двамата АГ-доктори не познаха.Единия ме гледа предния ден, а другия 3 часа преди да родя. Frowning1

# 707
  • Мнения: 64
Nana11, честита рожбичка! Да е много здрав малкият юнак! ❤

# 708
  • Мнения: 2 173
Да е жив и здрав бебока, Nana11, Честито! Бързо да се прибирате вкъщи Simple Smile

# 709
  • Мнения: 126
Nana11, честито! Нека да е жив и много да ви радва! 💐

# 710
  • Devin
  • Мнения: 20
Честито Нана да е жив и здрав бебока и бързо възстановяване ти желая

# 711
  • Мнения: 1 332
Nana, честито! Да е жив и здрав и да има много весело детство! Бързо възстановяване 💐

# 712
  • София
  • Мнения: 458
n_alex76, и аз като теб само че аз съм на около 100 км от родилното, но сестрата на мъжа ми живее в Пловдив и ще оставам при нея. Даже днес бях на преглед при лекаря- всичко нормално, води, плацентата е още свежа. Каза, че от тоновете вижда, че даже подготвителни нямам и не ме провери за разкритие. Само главата на бебето е слезнала надолу, но въпреки това каза, че според него в близките 7 дни няма да започне раждане. И така, аз с багажа си се връщам в къщи и другия вторник пак на преглед, и тогава вече оставам, 10 дни преди термин. Дано наистина не родя до тогава и мен ме е страх от километрите.
Момичета, километрите не са ви проблем - 1час път е. Преди от Търново масово се раждаше в Плевен, а Плевен е на 120-130км.
 Предположенията затова след колко дни ще започне раждане са си малко гадателство. Аз предния ден сутринта бях на запис на тонове - ни помен от контракция. Даже тази вечер ми излезе напомняне да се обадя на доктора да се разберем за следващия запис кога да дойда Simple Smile
Аз обаче знаех, че става нещо, защото тапата ми падаше, само нз защо докторът не прие на сериозно твърдението.
Аз друго си мислех - дали ако беше ме гледал на ехографа щеше да се види увиването. Не ме е гледал, защото седмица по-рано ме гледа и явно това беше преценката му. Щеше да ме погледне на следващия преглед, заедно с  вагинален преглед за разкритие и пусланена изследвания. Ама ей го на Simple Smile
Стискайте ми палци утре да ни изпишат, че тук се сривам психически вече! Тази невъзможност за кърмене при наличие на кърма ме убива!

# 713
  • Мнения: 313
Честито бебче, Нана. Живи и здрави. 🍀🍀🍀

# 714
  • Мнения: 240
Честито, Нана! Бързо възстановяване 🌸

# 715
  • Мнения: 2 140
t_anito, моят доктор пусна на апарата кръвотока и ми обясни, че не се вижда около врата.Не знам доколко всичко може да се вижда.Единствено имам отговор от Майчин дом, че дължината на пъпната връв няма как да се види и с най-добрата техника.Понеже това бе проблем при предишното ми раждане.
Стискам ти палчета по-бързо да те изпишат! Hands Thumbsup
Няма ли кой да ти помогне в родилното за цеденето? Disappointed
Ох, аз цяла бременност не бях повръщала , а днес докато спях ми се надигна всичко и без малко да повърна.Стигна ми до гърлото, колкото да ми напълни носа и малко да си изплакна устата. Confounded

# 716
  • Мнения: 1 826
Честито бебче Нана! Blue Heart

Много ми е странно тези дни, колко повече времето наближава толкова повече се притеснявам. Дано не бърза още де Wink

# 717
  • София
  • Мнения: 458
n_alex76 изредиха се няколко сестри, детски докторки и акушерки да ми обясняват как да държа бебето, как да сложа изкуствено зърно и хиляди приказки. Накрая попаднах на една сестра, която е консултант по кърмене, та тя дойде и ми сложи силикона и разбрах, че всички са ми обяснявали, но не толкова правилно - друго е като го видиш. Другия проблем е, че малкия захапва силикона, засуква няколко пъти и после плюе и почва да реве и да се нерви. В един момент става изнервено и за двамата и е ужас!
Вероятно пак ще потърся помощ от консултант - нямам обяснение как с нито една помпа не мога да изцедя и капка. Някъде бъркам!
Не съм се отказала и като се прибера ще продължа да пробвам. Надявам се вкъщи наистина да се поуспокоя. Тук нито сънят ми е сън, нито яденето ми е ядене! 3 нощи не бях спала, да не говорим за  храненето че откакто съм тук не съм яла почти нищо свястно. Вкъщи ще мога и храна да приготвя и чай да си направя, ще имам търпението да го държа и повече на гърда и дори тогава да не стане поне ще знам че съм пробвала всичко.
Мъжът ми все ми повтаря да не се разстройвам и изнервям, защото всичко ми влияе, че няма да съм първата нито последната, да не го имам за фикс идея. Но при положение, че имам кърма, направо е грехота да не мога да му я дам!

# 718
  • Мнения: 2 140
t_anito, при мен помогна само ръчното изцеждане на кърма.Тук има едно клипче.Аз малко по-различно се цедя, но се надявам да ти е от полза. Хващам ареолата с два пръста и натискам отвън към зърното. Началото е най-трудно, защото може да са ти препълнени гърдите и затова бебчето също да се изнервя.При мен сестрите се оправдаха, че имам плоски зърна и дотам.Говоря за първото си раждане.До месец всичко си влезе в норма.Пожелавам ти огромно търпение, а дотогава давай и АМ на бебчето да не стои гладно.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 12:03 от n_alex76

# 719
  • София
  • Мнения: 458
n_alex76 много благодаря!
И аз до сега само ръчно успях, но е голяма хамалогия. За около час-час и нещо изкарвам 20-25мл.
Ще видя клипчето, но се надявам вкъщи да имаме повече търпение и бебо да пие "от извора" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт