В 9ти месец настаняваме се вече, чакаме те ОКТОМВРИЙСКО човече / 2018

  • 44 641
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 111
Аз като не можех с помпа, цедях по малко на ръка колкото да тръгне и после с помпа.
А защо се налага силиконови зърна?

# 721
  • София
  • Мнения: 6 726
Хора да питам организма може ли да започне да се пречиства преди раждане? Говоря за не просто често ходене до тоалетна, а за разстройство примерно...

# 722
  • Варна
  • Мнения: 317
Аз като не можех с помпа, цедях по малко на ръка колкото да тръгне и после с помпа.
А защо се налага силиконови зърна?
Някои мами имат наистина плоски зърна и бебето не мобе да го засуче. Със силиконовото нещо се оформя нещо като биба директно от гърдата, а и се оформя зърното. Майката, която беше с мен в стая беше така и с това приспособление й де получиха нещата.

Аз чакам в болницата за пробно кърмене на нашия човек 😊😊😊😍 досега носех кърма, за да не е на АМ. Утре вече може да сме си вкъщи заедно 😊😊😊

# 723
  • Мнения: 5 111
Да, да, знам за какво се използват силиконовите зърна. Въпросът ми беше конкретно в случая какво го налага. Защото ако няма сериозна физиологичта причина, зърното може да се оформи с помпата и на бебето може да му е по-приятно без силиконовото...

# 724
  • София
  • Мнения: 6 726
Да, да, знам за какво се използват силиконовите зърна. Въпросът ми беше конкретно в случая какво го налага. Защото ако няма сериозна физиологичта причина, зърното може да се оформи с помпата и на бебето може да му е по-приятно без силиконовото...

Ако е наранено зърното, за да не ви доразранява бебето. Или поне да се ползват докато зърната се успокоят и почнете да ги мажете с крем за зърна.

# 725
  • Мнения: 2 140
Тази статия е доста изчерпателна.Не съм ползвала силиконови зърна, но винаги има какво да науча.
Силиконови зърна – кога и как да ги употребяваме

# 726
  • Мнения: 5 111
Момичета, питах t_anito конкретно при нея какво налага да използва силиконови зърна с надежда ако мога да и помогна. Аз нямах такива проблеми точно с кърменето, но доста четох като се борех с дребния...

# 727
  • Мнения: 2 173
И аз исках да разбера конкретно за случая. При по-плоски зърна може преди кърмене, с мокри пръсти, с топла водичка да се разтрият леко, да се подръпнат напред, ама лекичко за да изскочат. Друго, за да се отпуснат и разширят каналите е хубаво непосредствено преди кърменето да се направи компрес на гърдите с гореща вода. Така по-лесно тръгва кърмата. Когато гърдите не са свикнали с помпа е по-трудно, не се впускайте в някакво безумно помпане и цомбене, че може да се получат рагади и посинявания. Simple Smile

# 728
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Дам, при много жени това е индикация за наближаващо раждане.


Хора да питам организма може ли да започне да се пречиства преди раждане? Говоря за не просто често ходене до тоалетна, а за разстройство примерно...

# 729
  • Мнения: 5 111
Мда, освен с помпа и ръчно могат да се оформят зърната.
Отделно ако не тръгва кърмата може да си капне малко окситоцин в носа, на мен от това започваше да ми хвърчи кърма.
Дано няма запушвания...

# 730
  • Мнения: 304
Момичета днес бях на едно изложение за бебеносене и съм мега доволна. Дори за пуфтящ застрелян тюлен като мен, който само иска да лежи, отчитам като много ползотворно това, че почти целия ден прекарах там.
Идваха много майки със слингове да питат как да ги сложат, къде грешат в поставянето и аз гледах и записвах Grinning. Говорих с консултантите от почти всеки шанд да ми дадат акъл и от всеки по нещичко попивах. По принцип бях с идеята да си купя директно днес, но ме убедиха, че е добре после да дойда с бебето, да пробваме различни слингове и тогава да се спрем на вариант.
Имаше полезни лекции водени от специалисти от майчин дом.
Имаше също така щандове с дрехи за бебеносене и по-специално вече якета, че идва сезона. Много харесах едно яке дето се води 10 в едно, за всички сезони, за различни видове носене на бебето, както и за бременни със всякакъв размер корем и мисля да си го поръчам Simple Smile

# 731
  • Мнения: 301
Chipunche, супер си направила.
На мен май ще ми дадат слинг, да видим дали ще се справя с връзването. Grinning

# 732
  • София
  • Мнения: 458
Момичета, питах t_anito конкретно при нея какво налага да използва силиконови зърна с надежда ако мога да и помогна. Аз нямах такива проблеми точно с кърменето, но доста четох като се борех с дребния...
Използването на силиконови зърна се налага защото моите са плоски - лявото като се стисне дори хлътва, дясното може да изпъкне съвсем леко,  но крайно недостатъчно да бъде засукано от малкия.

# 733
  • Мнения: 304
Chipunche, супер си направила.
На мен май ще ми дадат слинг, да видим дали ще се справя с връзването. Grinning

Споко, в един момент просто ще се справиш, стига да не се отказваш в началото, всички така ми казват Simple Smile

Между другото на една друга бременна мама и бяха дали слинг и тя си го носеше да я консултират с него и консултантките като го видяха направо се почудиха как по-учтиво да кажат , че тоя слинг за нищо не става и е възможно дори да те откаже от бебеносенето Grinning тъй че проучи това, което ще ти дадат Grinning

# 734
  • Мнения: 64
Момичета, тази нощ в 1 и 23 се роди моята принцеса Ема 2400гр. 49см. в 36та седмица.
Изтекоха ми водите вечерта и постъпих за спешно секцио. Малката е добре. Аз ужастно щастлива! ❤

Общи условия

Активация на акаунт