Първите СЕПТЕМВРИЙЧЕТА са вече сред нас, останалите мами чакат във захлас

  • 60 171
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 434
Аз обработвах пъпа със стерилна марличка и спирт, като внимавах да не отива на здравата кожа. Времето беше топло и оставях малката без памперс, на въздух, мисля че това помогна и за пъпчето да изсъхне по-бързо.
Имаше конец и щипка. Конеца ми бяха казали да го стягам.

# 631
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Майка ми е педиатър, като си говорихме за това, каза, че при тях топват клечка за уши в спирт 70 или 90 градуса и така обработват пъпчето. Разбира се, мнения всякакви, явно всеки решава според разбиранията си.

И аз така знам .. клечка за уши, 90% спирт и антбиотична пудра докато падне. После 70% спирт  Peace
Да, всеки си решава .. ама и да се намокри не е фатално ми беше мисълта Peace

# 632
  • Мнения: 2 842
О, не ми беше целта да изтъквам някакъв фатализъм, напротив, стана ми любопитно как на фона на "не" за почти всичко от всички страни, тази жена каза да си живеем живота и да спрем да истерясваме с повод и без повод, общо взето, та реших да споделя. Аз съм си перде и нейната версия ме устройва повече от стандартните препоръки. Blush

# 633
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
О, не ми беше целта да изтъквам някакъв фатализъм, напротив, стана ми любопитно как на фона на "не" за почти всичко от всички страни, тази жена каза да си живеем живота и да спрем да истерясваме с повод и без повод, общо взето, та реших да споделя. Аз съм си перде и нейната версия ме устройва повече от стандартните препоръки. Blush

Абсолютно  Mr. Green Аз след като четох скоро, че се преварява вода за къпане .. малко повеччко ми идва цялата истерия  Blush

# 634
  • Мнения: 2 842
Може би е малко крайно, но брат ми е с две деца и като говорихме наскоро ми обясняваше как било пълно безумие това с преваряването на водата (за пиене)... За първото преварявали постоянно, докато не видели какво си слага в устата. С второто изобщо пропуснали цялата галимация. Разбира се, не казвам, че е правилно, всеки прави избор за собствените си деца. Понякога просто е отпускащо да видиш, че деца са оцелели и са пораснали здрави и щастливи, без всичко в отглеждането да е било "по книга".

# 635
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Може би е малко крайно, но брат ми е с две деца и като говорихме наскоро ми обясняваше как било пълно безумие това с преваряването на водата (за пиене)... За първото преварявали постоянно, докато не видели какво си слага в устата. С второто изобщо пропуснали цялата галимация. Разбира се, не казвам, че е правилно, всеки прави избор за собствените си деца. Понякога просто е отпускащо да видиш, че деца са оцелели и са пораснали здрави и щастливи, без всичко в отглеждането да е било "по книга".

Има доста научно обосновани теории за естествената среща с бацили, микроби и т.н. и всички общо взето подкрепят тезата, че прекалено стерилната среда не е в услуга на никоя имунна система.
Бях скоро на лекция на проф. Слънчева в Майчин дом, много ми допадна като стил и разбирания - някъде в средата между добрите стари практики и добрите нови. Примерно според нея ходенето с маски покрай детето, има логика за болни хора или в грипави месеци... в останалото време бебето оставало с представата, че всички освен майка му са извънземни  Laughing

# 636
  • Мнения: 3 794
С първо дете май всички сме (били) една идея по-стриктни във всичко. С 2 или 3 и да искаш не можеш и разбираш, че някои усилия са просто загуби-време Simple Smile Като майка ми, която изглади дрешките от лицевата и вътрешната част 😂 ЛЛ каза - няма нужда, особено и след като са минали сушилня Simple Smile

Ние вчера успяхме да излезем на разходка отново Simple Smile ММ взе каката в 16ч от училище и се разходихме над час в близкия парк 😊 После каката отиде на гости при съседите , уж за 15-20 Мин, а ММ като я викна за вечеря - нашата на масата със съседите (те си нямат внуче още) , че даже и закуска за тази сутрин й пратиха 😂

# 637
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
С първо дете май всички сме (били) една идея по-стриктни във всичко. С 2 или 3 и да искаш не можеш и разбираш, че някои усилия са просто загуби-време Simple Smile Като майка ми, която изглади дрешките от лицевата и вътрешната част 😂 ЛЛ каза - няма нужда, особено и след като са минали сушилня Simple Smile

ММ е трето дете - най-култовия пример е с албумите  Laughing На първото дете- снимки, надписи, изрезки, красоти .. на второто - само снимки и до половината на албума.
На третото - тук, там някоя хвърчаща снимка между страниците на първите два албума  Laughing Laughing

# 638
  • Мнения: 301
С първо дете май всички сме (били) една идея по-стриктни във всичко. С 2 или 3 и да искаш не можеш и разбираш, че някои усилия са просто загуби-време Simple Smile Като майка ми, която изглади дрешките от лицевата и вътрешната част 😂 ЛЛ каза - няма нужда, особено и след като са минали сушилня Simple Smile

ММ е трето дете - най-култовия пример е с албумите  Laughing На първото дете- снимки, надписи, изрезки, красоти .. на второто - само снимки и до половината на албума.
На третото - тук, там някоя хвърчаща снимка между страниците на първите два албума  Laughing Laughing

Потвърдено от мама. Joy И ние сме три деца и при нас е така.

# 639
  • Мнения: 2 842
Потвърждавам и аз тая работа със снимките.

# 640
  • Мнения: 96
Какво давате за колики? Моята педиатъема ми изписа ProCombo Baby пробиотик

# 641
  • Мнения: 302
За пъпчето в болницата ни казаха да поливаме със спирт 70% и това е. После педиатърката каза с клечка за уши внимателно и пак 70%и пудра. Каза, че не е фатално да се Мокри. Даже забелязах след мокрене, че сякаш по бързо заздравява.
Аз също не поддържам много стерилно, не съм фен. А и колкото и да стерилизирам и да гладя бебето винаги има допир с нестерилни неща. Майка ми и тя освен, че ги глади от двете страни, прави и ръбчета на памучните пелени 😀😀😀
Да ви се похваля. Днес взех слинг под наем. Мисля че коликите ще останат в миналото. Сложих малкия, който се превиваше от половин час. Спря на първата минута. Заспа веднага, поносих го двайсетина минути и го оставих в кошарата. Изглежда адски спокоен. Съжалих, че не го взех по рано!

# 642
  • Мнения: 2 842
МърМяу, много полезно, благодаря. Купих си слинг и много се надявам да успея да свикна с него и на бебето да му хареса. За коликите също приятели препоръчаха възглавнички с гроздови семки или черешови костилки, та съм взела и една такава да имам подръка.

# 643
  • Мнения: 2 124
Моята хубавица има завиден апетит, че тя за 19 дни от изписването е наддала към 1000 гр.

# 644
  • Варна
  • Мнения: 283
За стерилната среда и аз да кажа... Губи се смисълът още в болницата - ми то пълно с хлебарки. Лазят навсякъде. Ще стерилизирам вкъщи някои работи, но не постоянно. Това дете трябва да се срещне и с бактериите - сред тях ще живее.
Аз да питам тези със шевовете отдолу - кога ви минаха големите болки, с които не можеш да си седнеш на дупето? И кога се осмелихте да посетите 00 ? На мен днес ми дадоха разхлабително, защото трябвало да ида до тоалет. Мен обаче толкова ме е страх, че явно за това не ми подейства.

Общи условия

Активация на акаунт