? за храненето!

  • 866
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 959
Искам да ви питам от кога трябва храната на бебо да не е смляна на пюре, а малко по-груба (на по-големи парчета)? Защото по принцип аз приготвям всичко в домашна обстановка, но всичко минава през пасатора. Но се зачудих дали вече не може да я намачквам с вилица или сме още малки.
Ама и аз как обясних само, какво искам да питам Embarassed

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Би трябвало да има някой зъб за да се опитва да дъвчи храната.Много е разлино за всяко дете.В много теми тук се коментираше как деца с доста зъби не могат да дъвчат и се давят с храната.Може да опиташ да намачкаш с вилица и детето само ще си покажа дали е готово за такава консистенция на храната.

# 2
# 3
  • Мнения: 702
Вземам храна от детска кухня. В храната има по едри парченца и бебка понякога се дави. Можеш да пробваш, ако може да преглъща без проблем можеш да даваш по едри парченца.

# 4
  • Мнения: 742
Би трябвало да има някой зъб за да се опитва да дъвчи храната.Много е разлино за всяко дете.В много теми тук се коментираше как деца с доста зъби не могат да дъвчат и се давят с храната.Може да опиташ да намачкаш с вилица и детето само ще си покажа дали е готово за такава консистенция на храната.
Peace

# 5
  • Мнения: 4 621
Би трябвало да има някой зъб за да се опитва да дъвчи храната.Много е разлино за всяко дете.В много теми тук се коментираше как деца с доста зъби не могат да дъвчат и се давят с храната.Може да опиташ да намачкаш с вилица и детето само ще си покажа дали е готово за такава консистенция на храната.
Peace
Peace

# 6
  • Мнения: 959
Мерси за отговорите ви. Ясна е работата - ще чакаме зъбче! Hug

# 7
  • Мнения: 27 524

Нали не смяташ, че с едно зъбче голямо дъвкане ще падне  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 8 917

Нали не смяташ, че с едно зъбче голямо дъвкане ще падне  Mr. Green
Peace Mr. Green На децата венците не са като на нас - техните са по-твърди защото отдолу са бодещите зъбчета и няма проблем дори без зъбчета, ако е на поне 7-8 месеца да се опитва да яде по-твърда храна Peace

# 9
  • Мнения: 2 936
аз от 7-8 месеца започнах само да намачквам храната (с това... Rolling Eyesс което се прави дом.картофено пюре) е незнам как да го нарека Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Мерси за отговорите ви. Ясна е работата - ще чакаме зъбче! Hug
не е това критерия... някои деца дъвчат без зъби, с венците, други доста големи и със зъби се давят от непасирана храна.
Зависи от детето, но изглежда се предполага, че дъвченето на по-груба храна е за след 8-ми месец, след като производителите на детски храни (поне на тези марки, които аз купувах) до тази възраст предлагат фино пасирани пюрета; след тази възраст се появиха по-груби парченца на "намачкана" храна.
Така, че по-добре изчакай до тази възраст, а ако ще опитваш по-рано, бъди доста внимателна.

# 11
  • Мнения: 35
Моето бебе е на 6 и 1/2 месеца и вече му давам намачкан банан и 1/2 намачкан жълтък. Не му ги пасирам вече и той не се дави.

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 01:56 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт