На море в Гърция 2018-2019 - IV

  • 80 715
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 125
Много ме блазниш с тия плажове на Амулиани Simple Smile Ама за момента много си харесваме Комица и работя в тая посока, че пък искаме и вила Simple Smile Аз писах миналата седмица за цените и че бях намерил (в airbnb) една уникална до самия плаж за 200 € на вечер за август( за две семейства, 7 души). Обаче като си писах със собственика човека ми обяви, че цената е всъщност 400€ на вечер Scream и ми се извини, че била сбъркана, а там вече си има обявени цени до октомври 2019. Но както и да е, аз намерих друга, 200 м по назад пак там в нищото, супер обзаведена дори с джакузи, на два етажа за 240 на вечер. Но още го мислим с другото семейство и така Simple Smile Иначе ние не държим да се настаняваме в лукс или нещо подобно особено на такива цени, просто много ни харесва това място а настаняването там си е единствено в този вариант. Другия е  да си намерим нещо в Неа Рода и да ходим на Комица с колата, но пък тогава няма да ни е удобно да прибираме малката на обяд. Та това ни е дилемата в момента Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 18:54 от sandstorm

# 436
  • Мнения: 2 817
Като се заговорихте за Амулиани да си вмъкна питането - как са плажовете лятото там? Да не е някаква мега лудница? Или прилично? Ако някой сложи фото ще съм супер благодарна.

# 437
  • Мнения: 3 942
Ходила съм два пъти юни и два пъти август. Август си е голяма лудница на Аликес. Има много малки плаж чета, които са спокойни.

# 438
  • София
  • Мнения: 3 456
И аз все планирам Амулиани и все  го отлагаме в плановете...Мен ме спира по-скоро това че предпочитам  да резервирам хотел с включени закуска и вечеря, а на острова доколко  знам такива няма.Поправете ме  ако греша...

# 439
  • Мнения: 11 068
Агиониси ризорт, доколкото знам. Само BB може би предлагат и на други места.

# 440
  • Мнения: 3 942
Агиониси. Била съм там, приятно е. Храната беше обилна. Закуската - стандартна, вечерята беше избор между две менюта, но много като количество.

# 441
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
И аз да се включа с питане за Амуляни.Ферибота от къде тръгва и ориентировъчно колко струва на кола  и човек?И по-скъпо ли е според вас от континенталната част-магазини, таверни?

# 442
  • Мнения: 3 942
Тръгва от Трипити, около 14-15 Евро плащаме за двама възрастни и кола. Детето досега не са го таксували. Мисля, че беше 2 евро на човек и десет на кола. За скъпо, не знам, еднакво ми е на мен.

# 443
  • Мнения: 11 068
В очакване на предстоящия сезон, ето един подробен гайд за рибите и морските деликатеси на гръцкото море - с имена на гръцки и английски, как изглеждат, как се готвят.

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Много полезно инфо за рибите, благодаря!
(досега ги ядях,  без да ги знам какви са повечето Yum).

# 445
  • София
  • Мнения: 11 982
Параход, благодаря за рибния гайд. bouquet

# 446
  • София
  • Мнения: 3 456
Темата е изпаднала на втора страница.Срамота... Включвам се в тоя снежен ден с топли мисли за юнското море.Решено е- ще резервирам, пък дано ми се размине депресарското настроение, което ме е обзело..
И тук е моемнта  да се включа с молба за  финални  съвети.Мисля да рискувам  с Олимпийската ривиера.Трябва да се направи компромис някъде...Мъжът ми  не иска да е далеко, замиг  бях на косъм да го убедя за района около Волос, но....
 ..Ох - не знаем какво искаме.Хем  да разнообразим, хем да не е далеко....Досега сме обродили  ръкавите на Халкидики , и тук фаворит ни е Ситония.Тасос, района около Кавала, Фанари.....Ясно ми е че на олимпийската няма да намеря заливчетата  на Ситония, но съм склонна да се примиря с класическата дълга  и тривиална плажна ивица.Няма да пътуваме за ежедневно разнообразие и търсене на  малки  скрити плажове.Ще го даваме лежерно.Само едно нещо  все още ме тревожи...температурата на водата в края на м.юни....Знам че си е до година, и не питам за градуси, но бих била благодарна ако споделите разсъждения  по темта с оглед на съпоставянето със закътаните заливи  по ръкавите.Притеснявам се че там е по-открито и  водата би била похладна или пък има вариант да се появят вълни....Спомням си веднъж отскочихме да видим пясъчния нос на Посиди и  бях шокирана от вълните, които видях и  доста по-хладната вода на този бряг...
Та- такива ми ти работи, тревоги и размисли ми се въртят в главата  в днешния снбежен ден.АКо  някой се включи с разсъждения по темата, ще съм благодарна.Утре- резервирам

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Ха така, да стоплим душиците с планове Simple Smile Аз на шега, ей така, както си гледах, резервирах 3 нощувки в Турция и после седмица на Лесбос. Ама турците не са като гърците и зор с информацията. Дали ферибот само от Айвалък гоня (с какво разписание и какви пари понастоящем ) или в сезона има от Дикили по-евтина връзка.... Само статии разни излизат от пускането през април 2017.

# 448
  • Мнения: 2 253
Sssani, отразяваш и моите мисли! Аз съм се насочила към Паралия Пантелеймонас или Тасос, като компромис между  разстояние и разнообразие...Но мисля да буквам директно, а по това време на годината не знам кой ще ми отговори на имейлите. Та, не бързам, но отвреме навреме разглеждам и "се топля" на снимки Simple Smile

# 449
  • София
  • Мнения: 3 456
С Тасос разнообразихме  това лято.Нямам останали опции в близката част Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт