Поддържана жена ли сте?

  • 31 328
  • 399
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 477
Не мисля да съм много поддържана. Разбира се, следя за хигиена си. Всякакви кремчета и т.н. слагам ама понякога забравям. От грима исползвам само спирала, сенки, червила. Като оставам се вкъща изобщо не се гримирам. Иска ми се кожата ми да почива. Маникюр и педикюр правя редовно сама. Ходя на фризьор примерно 3 пъти годишно ама се боядисвам редовно също сама. Изобщо не следя за килограми - винаги съм била дебеланка. Храня се съвсем не здравословно. 2 пъти седмично ходя на танци. По принцип, ме устройва начин на живота ми макар и не мога да кажа че съм поддържана.
Ще опитам се да прикача и снимка Simple Smile Също бих искала да видя и други съфорумки в тази тема Simple Smile


Ето без никакъв грим

За съжаление не знам как мога да направя скрит текст Sad

# 46
  • Мнения: 8 890
Олга, имаш хубава кожа. Харесва ми, че се харесваш с тези килограми и нямаш предразсъдъци.

# 47
  • Down south
  • Мнения: 7 634
@ Герганче,

Много искам да кажа, че ти си осъзната личност и съответно,  прогреса няма да закъснее.  Дори и да не намалиш теглото,  дотолкова, доколкото ти се иска, има достатъчно начини да се поддържаш и изглеждаш добре.
Не се отказвай Heart

# 48
  • Мнения: X
Виждала съм жени 45кг, които хич не са били поддържани според мен не става въпрос само за кг.

# 49
  • Мнения: 985
И моята беше така.
При нея беше следствие на психологическа травма в детска възраст.
След смъртта на баба ми, дядо ми св оженил за поддържана жена , която е направила живота на майка ми непоносим.Резултата отвращение към кремове, гримове , червила. .
Държеше със сестра ми  да сме чисти  спретнати изгладени и с лъснати обувки.Трябваше да ценим само естестввната красота.
Без грим,  беь лак за нокти, без боя за коса, без почистени вежди.....
Имам дъщеря на 14 старая св да я науча да има усет към красивото, баланса и елегантността.

Естествено, че съм й казала неколкократно. Твърди, че така й харесва.


  

Съдя и по приятелка, която се поддържа по изключително странен начин - хем се кипри с червило, хем не се грижи за тялото си. Хем ходи на фризьор два пъти в месеца, хем се облича супер неподходящо за фигурата си.
  
Ако наистина ти е приятелка , обяснини какво мислиш пп въпроса.Защототи саркастичния коментар тук няма да и помогне.
Ако нямаш намерение да ибго казваш, звучи малко като "Не съм от тях как Сийке"




Естествено, че съм й казала неколкократно. Твърди, че така й харесва.


Иначе поддържането не е само до килограми, да.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
При мен всичко идва от килограмите. Не деца, не време, не средства. Килограмите са ми в повече и нямам желание за нищо друго. Имам чувството, че каквото и да направя килограмите го съсипват. Заела съм се основно в тази насока да действам. Дано има промяна, че не се търпя така.
Познато ми е това усещане. Wink
Даже сега не, но в един период, при едно по-раншно надебеляване преди около десет години, въртях една пола и едни дънки, защото ми беше гадно да се гледам и да си купувам дрехи.
Тогава ми се даваха някакви непоискани съвети как да се обличам и как еди-коя си можела да е пълна и пак да е елегантна.
При онова надебеляване обаче бях стигнала 73 или 74 кг., 2010 свалих до 65, а сега след последното раждане съм 80. Sad

# 51
  • Мнения: 18 503
Какво да ви кажа за кг. Аз влязох в родилно отделение 87 г! Никога не съм била толкова. Година по-късно съм вече 61(62 бях преди да забременея). Свалих ги с не много усилия,леки лишения,Атанас Узуновия режим,а и подозирам,че кърменето помогна, макар да беше реално само 4 м и половина.
Цял живот страдам от комплекси за кг,макар и никога да не съм била дебела,но и никога не съм била кг,които смятам,че трябва да съм. Дори и сега цифрата 60 ми е стряскаща и все си мисля,че за да се чувствам истински добре ми трябват едни 5 кг надолу.
Цял живот се боря с тях. Проблема е,че аз съм чревоугодник и не мога да пазя диети,става ми лошо. Сега спрях всякакви диети и си старая да се науча да спортувам. Много неуспешно начинание. А е срамота при майка учител по физическо възпитание. От малка си бях все по пейките в салона. Мразя спорта и това е.
Когато родих и ходих по магазинини още от входа ме посрещаха с "о нямаме вашия размер"  при все че не бях някакъв слон. ..Това много ме амбицира и за първи път в живота си се заинатих и успях да ги сваля с лек режим. Единствената диета, с която успях беше тази на Наско. Сега мои приятели отслабват с нея и са много домволни.
 Няма да забравя чувството когато отново си влязах в дънките и започнах с кеф да си пазарувам нови дрехи.
Но и до днес все се гледам в корема в огледалато и още се чувствам не съвсем добре.
Имам боксьорски ръце(просто по-яки) имам бузки,на снимки лицето ми изглежда пълно,а не е дори е продълговато. Изобщо имам си някакви малки несъвършенства. Но мисля, че вече вървя по пътя дя свикна с тях и да се обичам и харесвам такава каквато съм.

# 52
  • Мнения: 477
Ахаха, аз съм май 90, дори може и 90 и нещо Simple Smile Не си претеглям. Обаче... Благодаря на Бога нямам здравословни проблеми свързани с наднормено тегло, мобилна съм, гъвкава съм. Танци ми идват за физическо натоварване. Фитнес нещо не ми харесва, а танци - обратно. А и много са добри за гръбнак, това на мен ми трябва заради работа ми. Диета... Една това дума накара ми да депресирам! Такава съм Simple Smile

# 53
  • София, България
  • Мнения: 631
Интересна тема. Възприятието за подържана жена за всеки е различно.

За себе си бих казала, според моите разбирания, че съм поддържана. Спазвам хигиена, дрехите са ми чисти и изгладени. Стилът ми е спортно елегантен. Ако има повод се глася повече. Стремя се да поддържам свеж вид на кожата. Грим почти не слагам - крем за лице, ББ крем, спирала, руж и червило/глос. Косата винаги ми е чиста и с прическа (въпреки, че и ако я оставя да изсъхне естествено, пак не е зле). Ходя на фризьор на всеки 3 до 4 месеца, като обичам да експериментирам с дължината на косата. Не я боядисвам. Вкъщи съм се заредила с козметика, както дрогерийна, така и професионална. Много държа на маникюра, но си го правя сама.

За мен е важно и вътрешната поддръжка. Спазвам хранителен режим, пия много вода и витамини. Ходя на фитнес 3-4 пъти седмично.
Образованието също е важно за мен. Скоро завърших бакалавърска степен, а от октомври започвам и магистратура.
Обожавам да чета. Най-често за развлечение, но посягам и към научна и професионална литература.
Общо взето е това. Simple Smile

# 54
  • Мнения: X
Олга, все едно слушам мъжа ми. Със силно наднормено тегло  е, но все обяснява колко е здрав, енергичен и колко добре се чувства. За мен няма как човек с тия килограми да е здрав и рано или късно ще се избие на някъде. Не се засягай, аз също съм пълна както споменах.


Благодаря момичета. Работя основно училище насоката да се харесвам докато отслабвам, а не просто да чакам да достигна някакви килограми. Сега е малко по добре положението, че по едно време направо се мразех. Сега свалих 6-7кг и лека полека започвам да се харесвам, макар че имам още 15-20кг излишни.

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
За мен за да е поддържана една жена,на първо място трябва да спортува.Да поддържа слаба и стегната фигура,а после идват дрехите избрани според фигурата.Грима за мен не е толкова важен.Нито пък маникюра.Аз съм от спортния тип-спортувам за удоволствие от както се помня.Даже днес тичах 8 км.Мъж на работа,а аз сама с детето(бъдещ първокласник),и ми се тича.Излезнахме двамата сутринта,той с колело,аз пеш.Аз тичам,той до мен кара колело.От над 10 години поддържам едно и също тегло-52 кг.Не пазя диети,никога и не съм пазила.Ям каквото и когато ми се яде,без да преяждам обаче.Може би това е достатъчно за да поддържам 52 кг+ спорта разбира се.Слаба и стегната с къси панталонки цяло лято.Без грим и маникюр съм.Кожата ми сияе благодарение на спорта.Много плодове и зеленчуци обичаме.

# 56
  • Мнения: 3 748
Рядко ходя на фризьор - 3-4 пъти годишно, но се боядисвам сама, правя си ноктите успешно сама, спазвам отлична хигиена, винаги съм сресана и измита, стилът ми е спортно-елегантен, съобразен с фигурата ми, подчертаващ предимствата. Като цяло нямам мърляви приятелки, само 1-2 колежки, които като цяло изглеждат абсурдно и миришат ужасно. Това вече е неподдържано.
Това дали си правиш ноктите сама или в салон и дали ходиш на разни процедури или не, не ми е критерии.

Мисля че темата е по-скоро за външния вид, отколкото за друго и не ми е много уместно да си мерим прочетените книги и дипломи.

# 57
  • Мнения: X
Аз имам един такъв въпрос: моята дъщеря е на 12г. почти ползва ролон /био, доколкото е био вече няма как да съм сигурна/, ползва бебешки интимен душ гел разира се и душ гел при къпане, вска вечер се къпе, но вече хормоните си казват думата потта й има неприятен аромат затово и ролон ползва, но има и косъмчета, та кога според вас е нормално да се махнат /интимни, подмишници на краката/?

# 58
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Нормално е  и аз почнах  на тази възраст.Важното е детето да се чувства комфортно Simple Smile

# 59
  • Мнения: 477
Олга, все едно слушам мъжа ми. Със силно наднормено тегло  е, но все обяснява колко е здрав, енергичен и колко добре се чувства. За мен няма как човек с тия килограми да е здрав и рано или късно ще се избие на някъде. Не се засягай, аз също съм пълна както споменах.
Не се обиждам Simple Smile И все пак... Аз съм по-добре готова да възприемам някои евентуални проблеми заради наднормено тегло отколкото да пазя диета целия ми живот. Както казах дори сама тази дума за мен звучи направо ужасно Simple Smile Това е изцяло съзнателен ми изборът. Макар че имам висше медицинско Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт