По колко часа спят децата Ви?

  • 6 006
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 721
Синът ми е на 2г и 3месеца, спи на обяд от 12-13:00часа до към 15:00-16:00 часа следобед. Вечерта го слагам да спи в 21:00 най късно и става в 7сутринта. Спи спокойно и не се буди.

# 16
  • Мнения: 171

3 месечното ми бебе е спи около 5-6 пъти в денонощието, след хранене.......


Дъщеря ми е на 2 години и 3 месеца вече и през нощта спи някъде от 22 вечерта или 22:30 зависи от ситуацията до към 8:00-8:30 сутринта.....
Но на обяд просто не иска да спи повече от 2 часа.....ляга си в 14:00 и към 15:30 най - късно 16:00 вече будна...
Не мисля. че трябва да се притеснявам, защото през нощта спи доста спокойно и в този интервал в който спи е достатъчно дълъг, а и освен това тя е много енергично дете и трудно заспива...

Аз не мисля, че трябва да се притеснявам, а вашето мнение мамите? Heart

На мен лично 22 ч. ми се струва доста късно за лягане на двегодишно дете.

Ако обаче теб този режим те устройва, значи всичко е наред. Моето търпение приключва към осем и половина вечерта.
И нашият е на 2г и ляга в 22ч. По-рано не става, има много енергия. Освен сутрин да го будя в 6...
Истината е, че тя има много, много енергия и едва успявам да я сложа в 22........затова сутрин я събуждам към 7-8......
Като по-малка тя заспиваше към 20 часа........, но след като порасна малко вече не може да стои на едно място....

# 17
  • Мнения: 4 731
Пак казвам - ако теб този режим те устройва, значи е идеален за теб. Детето си е твое.

Ако обаче нещо те смущава, опитай се да го промениш. На тази възраст синът ми ходеше на ясла и вечер беше достатъчно изтощен, за да си легне рано. През почивните дни излизахме по два пъти на ден (сутрин и след следобедния сън) навън независимо от времето, караше много балансово колело, събирах го с деца  - в осем вечерта аз бях изтощена, за него да не говорим. И вЕрвай ми - винаги е бил и продължава да бъде изключително подвижно, активно, дори на моменти буйно дете.

# 18
  • Мнения: X
Дъщеря ми е на 3 години. Сутрин става между 06:30 и 07:00 (будим я), на обяд заспива към 13:30 и спи до 15:30. Вечер в 21:00 е в леглото и зависи колко е уморена, може да заспи почти веднага, може и да се върти половин час най - много. Значи около 11,5 - 12 часа на денонощие, смятам, че е добре за нейната възраст.
Сега ще тръгва на ДГ и имам чувството, че там няма да може да спи, но ще видим...

# 19
  • Мнения: 11 558
Спят си в градината, но до колко ще се наспива е отделен въпрос. Будят ги като войници към 15 часа, който спал- спал.

# 20
  • Мнения: X
Имам съмнения, че няма да може да спи понеже на яслата спеше по 15 - 20 минути според госпожите, но тя ходи доста малко и така и не можа да свикне. Не знам ако се беше задържала по - дълго как щеше да бъде...

# 21
  • Мнения: 11 558
Е, вечер ще наваксва с по- ранно лягане, мама и тя човек, все пак. Grinning
Бързо и леко приспособяване!

# 22
  • Мнения: X
Е, вечер ще наваксва с по- ранно лягане, мама и тя човек, все пак. Grinning
Бързо и леко приспособяване!

Благодаря! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 243
На почти 4г е. До лятото си лягаше по - рано 9/9:30, сега лятото гледам поне до 10, а с настъпването на градината се надявам отново да заспива в 9. Като ляга в 10 сама става в 9, а ако легне в 9, съответно става в 8. Значи, 11ч + следобеден сън, ако я оставя може и над 2ч. Но я събуждам на 1:30/2, че ще объркам нощното лягане. Лошото е, че в градината не всеки път заспива, но ако приемем, че заспива в 9 и за граадината става в 7, има поне 10ч(в най лошия случай 9 и половина) нощен сън, а в почивните идва и до 12-13ч.

# 24
  • Мнения: 453
Дъщеря ми е на 1г 7 месеца, ляга си около 19:00 часа, става между 7 и 8 сутринта. На обяд спи по има-няма час от 12:00 до 13:00.

# 25
  • Мнения: 12
Малката е почти на 2 годинки. Заспива в 8 вечерта и в 6 часа е будна.
Каката е на 5 годинки. Старая се и двете да си лягат по едно и също време вечер, макар че голямата заспива малко по-късно, след като и прочета приказка за лека нощ. Събужда се към 8 - 8:30. И двете спят на обяд. От 13 - 13:30, до 16 следобед. А понякога спят и по-малко.

# 26
  • Мнения: 232
ние сме на годинка и месец и с това приспиване съм вдигнала ръце , от малък го приспивам люшкайки го на кръка и до ден днешен немога да от отуча  .... през деня спи 1 до 2 пъти по 15 до 30 мин. Вечер започваме с вечеря , къпане и дъъълго и изморително приспиване към 21: 30  може би е заспал . Ако имате идеи как да го науча сам да заспива , моля споделете.
 

Общи условия

Активация на акаунт