Аблация на сърцето - 9

  • 45 638
  • 755
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 41
Девичка,пак ти си на прицела ми.Може ли след прегледа да не се стигне изобщо до ЕФИ?А колко се заплаща за ЕФИ и аблацията?

# 106
  • Мнения: 54 347
Да, може. Не всички аритмии са показателни за ЕФИ. Това само електрофизиолог може да го определи.
ЕФИ и аблация за някои диагнози се поема от касата. Само за предсърдно мъждене се доплаща.

# 107
  • Мнения: 490
Значи ЕФИ и аблация са две различни неща ?

# 108
  • Мнения: 157
Дева пиеш ли все още амаритон? И имала ли си странични ефекти от него?
Благодаря Simple Smile

# 109
  • Мнения: 54 347
Да, с 1/2 Конкор сутрин и с 1 Амаритон вечер е този холтер. Само с Конкор не стана работата.
Нямам странични ефекти.
Всъщност имах замайване, ако го пия сутрин. Но лекарката каза да пробвам вечер и се оправи положението. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 157
Да, с 1/2 Конкор сутрин и с 1 Амаритон вечер е този холтер. Само с Конкор не стана работата.
Нямам странични ефекти.
Всъщност имах замайване, ако го пия сутрин. Но лекарката каза да пробвам вечер и се оправи положението. Simple Smile
Благодаря ! На мен искат да ми го изпишат, но ме е страх от страничните ефекти, защото с ритмонорма, който е от същата група се чувствах много зле

# 111
  • Мнения: 41
Да, с 1/2 Конкор сутрин и с 1 Амаритон вечер е този холтер. Само с Конкор не стана работата.
Нямам странични ефекти.
Всъщност имах замайване, ако го пия сутрин. Но лекарката каза да пробвам вечер и се оправи положението. Simple Smile
Благодаря ! На мен искат да ми го изпишат, но ме е страх от страничните ефекти, защото с ритмонорма, който е от същата група се чувствах много зле


Бихте ли описали какво чувствахте при приемане на ритмонорма?Аз имам три приема на ден-общо 600мг,но имам тежест в гърдите,задух,прималяване -дали не е ефект от ритмонорма?И пак си излизам от ритъм

# 112
  • София
  • Мнения: 16 175
Аз от ритмонорма имах тремор и болка на мускулите, особено на гърба, страхотно главоболие, при което едвам говорех (губеха ми се думите), имах усещането все едно правя инсулт. Спрях ритмонорма и останах на две половинки беталок зок. Екстрасистолите вече ги усещам много рядко.  Не посмях да стартирам амаритона, от страх.

# 113
  • Мнения: 54 347
Ритмонорм съм пробвала поне 5 пъти да пия и не става.
На мен и на храносмилането ми действаше зле. Да не говорим, че полза за ритъма нямах.
Амаритона е супер! Peace

# 114
  • Мнения: 883
Таня Радева,имам един много личен въпрос към тебе,който не мога да задам публично.Търсих те във Фейса по името,както си регистрирана тук-не те намерих.
Tania Radeva

# 115
  • Мнения: 1
Здравейте аз имам един въпрос който много ме притеснява и бих искала да попитам някой в групата който разбира. На баба и предстои тежка операция на сърцето има съсирек в него какви са шансовете тя да се събуди след операцията. Лекарите казват че състоянието и е доста влошено.

# 116
  • Мнения: 157
Здравейте група,
Аз пак да питам дали на някой му се е случвало да усеща хаотично биене на сърцето за 4-5 секунди? На мен много често взе да ми става така и съм адски притеснена! Може ли да се получава такава аритмия от стрес?
Извинявам се за глупавите въпроси,но съм много отчаяна вече! Вместо нещата да се оправят при мен става по зле Sad

# 117
  • Мнения: 490
Здравейте група,
Аз пак да питам дали на някой му се е случвало да усеща хаотично биене на сърцето за 4-5 секунди? На мен много често взе да ми става така и съм адски притеснена! Може ли да се получава такава аритмия от стрес?
Извинявам се за глупавите въпроси,но съм много отчаяна вече! Вместо нещата да се оправят при мен става по зле Sad
Защо става по-зле имали и друг проблем или само биенето на сърцето?

# 118
  • Мнения: 54 347
Здравейте група,
Аз пак да питам дали на някой му се е случвало да усеща хаотично биене на сърцето за 4-5 секунди? На мен много често взе да ми става така и съм адски притеснена! Може ли да се получава такава аритмия от стрес?
Извинявам се за глупавите въпроси,но съм много отчаяна вече! Вместо нещата да се оправят при мен става по зле Sad

Може от стрес.
При мен се е случвало да ми забърза пулса, после прескок и после се оправя.
Не се шашкай! Hug

# 119
  • Мнения: 157
Благодаря Дева Simple Smile
Това дали се води излизане от ритъм? Просто никога не ми се е случвало по време на холтер, и много се изнервям вече. В понеделник ме викат за нов  да видят как съм с атенолола и ще питам пак !

Общи условия

Активация на акаунт