БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 72 871
  • 770
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 953
БИО/Органик Козметика



Полезна информация:

  Видове био сетификати и какво ни гарантират те
Сайт за проверка безвредността на  съдържанието на козметични продукти
Марки със сертификат BDIH

"Натурална, био, органик козметика
Много твърдят, че техните продукти са такива. Има различни организации, които правят подобни сертификати - EcoCert France, BDIH Germany, SOIL и т.н.
Какво трябва да влиза в състава на тези продукти:
1. Натурални - 100 % всички съставки трябва да отговарят на критериите - не 1 или 2, не 90 % - всичките! По-лесно е да се каже какво не може да има:
1.1. PEG, PPG -еди какво си- разрешават се само глицеринови производни.
1.2. Продукти на нефто-химията като вазелин, течен парафин. Никакви силикони!
1.3. Никакви конвенционални консерванти като парабени, бронопол, тиазолинони. Разрешени са сорбати, бензоати, бензилалкохол.
1.4. Никакви неорганични вещества - соли, уреа и т.н.
1.5. Никакви производни на изопропанола: например изопропилмиристат, палмитат.
1.6. Никакви животински продукти.
Всички суровини трябва да са добити от растения, като се допускат процеси естерификация, неутрализация и хидрогениране. Също така технологията на производство на суровините трябва да бъде екологично чиста- т.е. без използване на тежки метали като катализатори.
GMP-сертификат на производителя на козметика.
За органик - същото + гарантиран географски произход (мястото, където е расло съответното растение), non GMO, никакви торове и пестициди!
Ясно става, че такива истински са изключително малко и са скъпи."


Ползвате ли БИО козметика? тема 1
БИО/органик козметика - тема 2
БИО/органик козметика - тема 3

БИО/органик козметика - тема 4
БИО/органик козметика - тема 5

БИО/органик козметика - тема 6



# 1
  • Мнения: 1 518
Благодаря за новата тема, искам да попитам от какво зависи дали един био серум или лрем ще запушва порите ни. Ползвах серума с жасмин на  Алтея Органикс и се запушиха много пори, апрях го и после поднових, наново се получи така, от коцата ли зависи, от съставка в продукта ли? Със суха и чувствителна кожа съм, можв би й идва силен серума. Сега ще пробвам серумна на wooden spoon super seeds за чувствителна кожа и дано е ок поне той.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Защо пък без неорганични вещества?  Shocked
Те, както впрочем и животинските продукти, могат да бъдат напълно натурални. Айде, за животинските, да речем, от чисто етична гледна точка...
Органично вещество в този смисъл и органик нещо си в оня другия смисъл не е едно и също. И водата е неорганично вещество.
Питам само, не се заяждам.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 408
от предната тема по въпроса за флуорида- зъболекарката беше казала да давам флуорид на таблетки/капки, за превенция срещу кариес.

# 4
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
[Alexandria*/b]не се заяждам но има много проучвания които доказват че флуорида е опасен за човека и е токсичен . От предозирането му може да се увредят зъбите ,може да се стигне до Dental fluorosis.Моя позната ползва паста с флуорид за детето си и малката има кариеси .

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 11:47 от swetla99

# 5
  • Мнения: 4 378
И на нас в детската градина навремето ни даваха хапченца флоурид, но новите изследвания показват друго, че трябва да се внимава с него. Плюс това има много хубави пасти за деца БЕЗ флоурид. Не вярвам само в бг вода да няма. От статията, която пуснаха в предната тема, се оказва, че много минерални води имат дори над препоръчителното количество. Защо да е различно с чешмяната? Разсъждавам само...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 878
[Alexandria*/b]не се заяждам но има много проучвания които доказват че флуорида е опасен за човека и е токсичен . От предозирането му може да се увредят зъбите ,може да се стигне до Dental fluorosis.Моя позната ползва паста с флуорид за детето си и малката има кариеси .

Опасен е ако се слага във водата, както се прави в САЩ. В Европа, България вкл., никъде не се добавя флуор във водата. Предозиране от паста за зъби не може да се получи. А наличието или не на кариеси зависи от много други неща, освен пастата за зъби. Генетика на първо място, хранене и пр.

# 7
  • Мнения: X
Цял живот съм използвала паста за зъби с флуорид и нямам ненаправен зъб в устата. Кариес до кариес. От 2 години използвам без флуорид, разлика в зъбите си не виждам. Затова и питам защо да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО  в БГ да се използват пасти с него т.е. какво пропускам и на какви рискове се излагам като не го ползвам?

# 8
  • Мнения: 5 209
Записвам се в темата.  Бихте ли могли да включите в първия пост - продукти от които потребителките са доволни, както и някой друг линк на изпитан био магазин?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Аз за козметични цели пазарувам от зоя. Откакто ползвам ръчно правена козметика за лице/тяло с етерични масла, кожата ми се преобрази. Моята кожа е мазна/проблемна и много внимателно съм подбирала козметика(ползвах La Roche-Posay Effaclar последно преди сегашната). За съжаление момичето, от която я купувах, вече прави само парфюми. Но има различни други алтернативи във фейсбук, които пробвам и съм доволна. Нямам запушени пори и кожата ми е супер свежа, еластична, без излишен себум.

# 10
  • Мнения: 1 953
Записвам се в темата.  Бихте ли могли да включите в първия пост - продукти от които потребителките са доволни, както и някой друг линк на изпитан био магазин?
Ако ми изпратите скоро линкове, ще се пробвам, но ще пътувам и не знам дали ще успея.
Не съм създавала досега теми и гледах, и копирах от старата.

# 11
  • Мнения: 17
Благодаря за новата тема, искам да попитам от какво зависи дали един био серум или лрем ще запушва порите ни. Ползвах серума с жасмин на  Алтея Органикс и се запушиха много пори, апрях го и после поднових, наново се получи така, от коцата ли зависи, от съставка в продукта ли? Със суха и чувствителна кожа съм, можв би й идва силен серума. Сега ще пробвам серумна на wooden spoon super seeds за чувствителна кожа и дано е ок поне той.
Здравейте, на няколко места чета, че ако сте с кожа, склонна към акне и комедони, слънцезащитните с физичен филтър може да не са подходящи за вас. Тъй като повечето от потребителите на био козметика използваме такъв, дали това не е причината?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 878
В серума с жасмин на Алтея няма ув филтри. Аз също го ползвам и нямам такива оплаквания. С комбинирана към мазна кожа съм.

# 13
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Този серум е страхотен. Моята кожа е чувствителна.

# 14
  • Мнения: 1 953
Защо пък без неорганични вещества?  Shocked
Те, както впрочем и животинските продукти, могат да бъдат напълно натурални. Айде, за животинските, да речем, от чисто етична гледна точка...
Органично вещество в този смисъл и органик нещо си в оня другия смисъл не е едно и също. И водата е неорганично вещество.
Питам само, не се заяждам.
Към мен ли са отправени въпросите ти, ако да, да напиша пак: копирала съм всичко от първия пост на предходната тема. Ако имате забележки ги казвайте по-ясно, ако искате нещо да се промени - също?!

И аз харесвам въпросния серум на Алтея.

Общи условия

Активация на акаунт