Какво правите, когато и вие и детето сте болни?

  • 2 088
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Моят син е болен от 3 дни - нещо вирусно - с температура, повръщане ....  От едни свещички целият стана червен като рак - странично действие. Водихме го да му бият инжекция вчера вечерта в болницата и така днес е по-добре.
Обаче и аз се разболях днес. Същите сиптоми и както можете да си представите , се чувствах ужасно. Едва стоях на краката си, а камо ли да гледам сина си.
Личната лекарка на мъжа ми отказа да му даде 2 дни болнични, защото според нейните думи "й правели проверки от НОИ" и "не било законно"и прочие глупости.. #Cussing out Той се принуди да си вземе отпуск, а в частните фирми на това не се гледа с много добро око.Толкова зле ми беше, че 5 часа спах. Не зная какво щях да правя, ако мъжът ми не се беше върнал.
Интересува ме какво правите вие в такива ситуации?

# 1
  • Мнения: 3 042
Бях в абсолютно същото положение миналата година м/у Коледа и Нова Година, само че на каката и малкият вече им беше минало и аз се разболях на опашката. Мъжът ми не можеше да вземе болничен, но майка ми имаше възможност да не ходи на работа и извиках нея да гледа децата 2-3 дни докато се оправих, защото бях ни жива, ни умряла.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гледаме си се...
Гадно, не гадно, няма кой... така, че място за отпускане няма.

Бързо оздравяване  Peace

# 3
  • Мнения: 7 474
Ако може бабата помага ooooh!

# 4
  • Мнения: 826
Сами се гледаме,няма кой да ми помага. Weary

# 5
  • Мнения: 139
Не искам да си спомням, но миналата година, така се случи, че аз и синът ми бяхме болни.Той миличкия с доста висока температура, аз също. Казвам ви, ако искате ми вярвайте, но почти не си спомням как съм му мерила температурата, как съм го хранила, как съм му давала вода, чай, сокове...Естествено на мен явно не съм си обърнала никакво внимание. Добре, че мъжът ми се прибра по-рано и взе всичко в свои ръце! На следващият ден си взе отпуск и ни закара до поликлиниката. 

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Слава богу, тая седмица мина-бяхме се тръшнали тримата, все с различни екстри, сега позакърпихме положението. По-добре да не коментирам, че ще се накървя  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 4 965
Напоследък изваждам късмет и само аз боледувам вкъщи и то все набързо - за 1-2 дни.
Единият път майка ми си пусна неплатен и дойде вкъщи (нямах сили да си отворя очите, а камо ли деца да гледам). Вторият път беше събота и неделя - мъжът ми наглеждаше децата и ми вареше чайчета, а аз спях като заклана.
Обаче, като си спомня какво беше по-миналата зима, още ме побиват тръпки. Шушулките бяха само на 5-6 мес. (още дори не бяхме почнали с ваксините, та още повече ме втресе). Разболяхме се едновременно и аз, и мъжа ми (бяхме много зле - температура, повръщане, всички "екстри", не можехме името да си кажем). Шушулките и те почнаха да покашлят и подсмърчат (поне при тях мина леко и само с един хомеопатичен сироп и витамин С им се размина), ама трябваше да ги храним, да ги сменяме, да ги наглеждаме и т.н. Майка ми не можа да си вземе отпуска и само минаваше след работа да донесе лекарства и да ни напазарува (не й давахме да остава вкъщи, че бяхме заразни). Понеже в хола беше най-топло, а разтегаемият диван най-широк, постлахме на децата дюшек на земята и те си лежаха отгоре с разни играчки наоколо, а ние се бяхме катурнали на дивана и ни тресеше. Периодично някой от двамата събираше сили да донесе от кухнята лекарства и мляко на децата, а и да попари набързо всички играчки и залъгалки, след което пак лягахме. Поне нямахме апетит, та не се налагаше да си правим и ядене... Постоянно стояхме с маски, заради децата, а те-милите, надаваха писъци при вида ни. Беше като кошмар или нещо средно между филм на ужасите и някой разказ от войната (горките бебета се търкалят на пода, а мама и тати се прививат на леглото).
Боже, на никого не пожелавам подобна ситуация.

# 8
  • Мнения: 4 195
Теа съпруга ти може да вземе болничен но не от личната а се ходи някъде с някакъв формуляр - ама като съм патица и не помня къде, задължително ще питам нашата лична тя знае и ще пиша за да си знаете правата. в момента и аз и детето и мъжо сме болни така че стискаме зъби и се справяме, но когато ВИки беше на 1 месец аз се разболях зверски - 40 Т, кашлица - абе ужас, та тогава мъжо точно така си взе болничен, личната му даде някакъв документ и той ходи да му отпуснат болничен и той гледа малкия........но дано тази година здравната каса да не са го променили, обещавам да питам.
а на вас и на нас бързо оздравяване Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 530
Мобилизирам се и оздравявам много преди него.

# 10
  • Мнения: 2 804
Гледаме си се...
Гадно, не гадно, няма кой... така, че място за отпускане няма.

  Peace
Е ние пък се бяхме тръшнали и тримата накуп ,пък за късмет бях и бременна в 3-4 месец та шоуто беше пълно няма кой чаша с вода да нс донесе.
Накрая мъж ми ни обслужваше де.
Бързо оздравяване[/color]

# 11
  • Мнения: 52
Миналата година лежахме с малкия в инфекциозно отделение.Беше някаква страшна епидемия.За късмет на втория ден и мен ме хвана..Разстройство,повръщане,температура-абе всички екстри Simple SmileБеше някакъв кошмар да не ме разберат докторите ,че и аз не съм добре.Щяха да ме преместят в друго отделение, а малкия нямаше кой да гледа.Взех си лекарствата,който изписват за случая и се лекувах тайно Sick
Мобилизарах се максимално и ни изписаха"защото сме по-добре" на петия ден!Водех го още 5 дни всяка сутрин само за инжекциите Simple Smile
Стискам палци за бързо оздравяване  bouquet

# 12
  • Мнения: 139
Сега се сещам, че издаването на болничен на татковците, за гледане на болно детенце, е малко по-сложно. Според мен, това е някакъв абсурд, защото колкото майката, то толкова и бащата е родител! Та значи, когато се наложи мъжът ми за първи път(преди няколко години, синът ми беше болен, а аз не можех да отсъствувам от работа) да си вземе болнични, трябваше да представя от моята работа служебна бележка, че съм била служебно ангажирана и още някакви глупости. Добре, че нашата Лична Лекарка е доста разбрана и много печена - сега, ако се наложи(да чукам на дърво, да не се наложи), веднага вписва в болничният лист, че мъжът ми е болен, за да се избегнат тези ситуации - аз да взимам бележки от моята работа, той да ги представя в неговата работа.

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сами се  гледаме. Мъжа няма да си вземе болничен, нито аз ще му поискам, защото на какво основание ще му дадат, за да ме гледа болна от грип е абсурд. Какво ще пише вътре лекарката и как ще погледнат на това в работата? Отпуск не може да си вземе защото цялата се пази за море и за ски. Освен това и за себе си като си вземе болничен пак ще работи в къщи на лаптопа така че за какво ми е?
Влача се из къщи с какъвто вирус имам и гледам да седна някъде по диваните или да полегна като си легне и детето.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
Сами се  гледаме. Мъжа няма да си вземе болничен, нито аз ще му поискам, защото на какво основание ще му дадат, за да ме гледа болна от грип е абсурд. Какво ще пише вътре лекарката и как ще погледнат на това в работата? Отпуск не може да си вземе защото цялата се пази за море и за ски. Освен това и за себе си като си вземе болничен пак ще работи в къщи на лаптопа така че за какво ми е?
Влача се из къщи с какъвто вирус имам и гледам да седна някъде по диваните или да полегна като си легне и детето.

Точно! Миналата година на Креми на рожденният ден и двете бяхме болни(особено аз-температура, не мога да стана от леглото). Но се стегнах заради детето и така. Няма не искам, няма не мога.

Общи условия

Активация на акаунт