Азиатска козметика и грим 4

  • 51 085
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 101
Здравейте. Сега използвам тоник с киселини на cosrx и един крем с охлюви. Исках да ви попитам може ли да ми препоръчате есенция т насочено действие срещу пъпки? Нямам много пъпки, но все пак се намират и искам да ги махна. Също може и някакъв серум. Но държа поне едно от тях(или есенцията, или серума) да са хидратиращи? Така че може и серум срещу пъпки и хидратираща есенция.

# 106
  • Мнения: 1 795
От днес в jolse има и други маски на jmsolution

И са на много добра цена  SmileSmileSmile
http://jolse.com/category/jm-solution/848/

Пробвах измиване с базово масло. Първия път с кайсиево, втория с микс от  масло от череда и роза, лавандула и още нещо. Не съм доволна! Кожата след това определено изглежда и се чувства добре, но самия процес на миене не ми допадна. Много по-трудно разтвори грима (а бях само със слънцезащита, спирала и лек ББ крем!), при самото измиване маслото въобще не се отми хубаво и после трябваще да използвам пяна 2 пъти. За мен определено на Heimish балма е много по-удачен вариант-хубав състав на базата на масла, бюджетен е и разтваря, и  отмива просто прекрасно дори тежък грим. Може би не са били подходящи тези масла, или въпросния полисорбат е липсвал, но определено не ми хареса.

# 107
  • Мнения: 2 223
И азтака, единия ден се мих с жожоба..Добре разтвори,не идеално, но се справи и не се наложи да мия 10 пъти със сапун. Вчера обаче с едно кремче портокал и кокосови масла... е не се отми, щях да се побъркам.
Нещо забелязвам текстура по кожата си, не пъпки, ми някви... ох нз как да го обясня. Ексфолирам, мажа и се чудя как да я изгладя

# 108
  • София
  • Мнения: 105
Аз намазвам с масло,в момента от гроздови семки,преди от шипка.масажирам хубаво,след което запарвам с гореща муселинова кърпа и 3-4 пъти нанасям на лицето.запарвам ,нанасям,запарвам...след което със същата кърпа обривам хубаво цялото лице. Ма търкам яко и измивам при къпането после с изменен на Авен.разбира се за метода от тук научих,за което благодаря. Всичко е премахнато,като ползвам оцветен слънцезащитен,спирала..очна линия

# 109
  • Мнения: X
Вие искате да ме изгонят от вкъщи с тия маски на  jmsolution.
За да не е само така моята хиалуронова с прасенцето е шипната, дано не чакам много, че тази на мизон е към края си.
Добромира. Д, нямам опит с продукти за пъпки и акне, но доколкото зная и съм гледала по клипове на корейски влогъри продуктите на cosrx са доста добри за този вид проблеми. Върни се в предната тема спомням си, че имаше насоки точно за такива кожи и продукти, които да се ползват.

# 110
  • Мнения: 13 106
Предложението ми още е валидно за маските, ако още някой иска да си разменим от маските на jm solution. Не съм ги ползвала все още, доста видове са, а на веднъж са много да си вземеш повече видове.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 242
Кои са готини от JMSolution? Много изкушаващо!

# 112
  • София
  • Мнения: 1 936
Не помня дали е обсъждано - но ходят ли на митница поръчките от Jolse?
P.S. Намерих инфо, но не мога да си изтрия мнението

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 15:19 от Lodsi

# 113
  • Мнения: X
Предложението ми още е валидно за маските, ако още някой иска да си разменим от маските на jm solution. Не съм ги ползвала все още, доста видове са, а на веднъж са много да си вземеш повече видове.
Мога да ти платя половината ако искаш а ако с друг няма да разменяш.

# 114
  • Мнения: 1 795
Аз намазвам с масло,в момента от гроздови семки,преди от шипка.масажирам хубаво,след което запарвам с гореща муселинова кърпа и 3-4 пъти нанасям на лицето.запарвам ,нанасям,запарвам...след което със същата кърпа обривам хубаво цялото лице. Ма търкам яко и измивам при къпането после с изменен на Авен.разбира се за метода от тук научих,за което благодаря. Всичко е премахнато,като ползвам оцветен слънцезащитен,спирала..очна линия

Тази техника с маслена баня е прекрасна, но се прави САМО на вече почистено лице. В случая като наслагвате масло върху грим и запарвате, т.е. разширявате порите си наблъсквате цялата мръсотия навътре.

# 115
  • Мнения: 18 542
при самото измиване маслото въобще не се отми хубаво и после трябваще да използвам пяна 2 пъти.
..........
 Може би не са били подходящи тези масла, или въпросния полисорбат е липсвал, но определено не ми хареса.
Ами ако се ползват само масла, без полисорбат, трябва да се ползва кърпа - намокрена с топла вода и добре изцедета. С нея се изтрива лицето и след това се измива с нормално измиващо. Ако се ползва полисорбат, той свързва водата с маслото иначе само с вода, маслото няма как да се отмие.

# 116
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Сложила съм един полисорбат в кошницата на Амазон, няколко маски в кошницата на Jolse (а имам и няколко лака за нокти в 2 други кошници) и се упражнявам в самоконтрол Grinning

Полисорбатът е много изкушаваш, но се чудя, при положение, че тук нямам достъп до евтини базови масла като в БГ дали си заслужава упражнението и дали в крайна сметка цената няма да е същата или по-висока, ако си забърквам сама разтворите.

А срещали ли сте корейски аналог на маслените стикове за измиване (супер удобни за път) - моят е на UD
https://www.ulta.com/meltdown-makeup-remover-cleansing-oil-stick … lsImpprod15771083

В БГ в Софийско ЛИЛИ видях някакъв немски аналогичен стик, май беше на техния бранд и го грабнах много щастлива, но се оказа, че е много твърд и ужасно неудобен за ползване и го зарязах за инзвънредни случай в банята на мама.

# 117
  • Мнения: 1 795
Кои са готини от JMSolution? Много изкушаващо!

Почти всички са много добри (пробвала съм 5-6 вида), но са различни и не всички са подходящи за всеки тип кожа. По назад съм пускала един линк с руско видео с обяснение на маските.

Agent Provocateur, аз всички масла и базови, и етерични ги купувам iherb -много по-добро качество на добра цена.
Измиващ  стикове имат. Аз съм ползвала SU:M37 Miracle Rose Cleansing Stick и е УАУ като изключим цената
https://www.youtube.com/watch?v=fkyemEBYWew - Cleansing Sticks Review | belif, Neogen, Boscia, Sum37 на Gothamista

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 15:54 от Viola Tarakanova

# 118
  • Мнения: 18 542
Сложила съм един полисорбат в кошницата на Амазон, няколко маски в кошницата на Jolse (а имам и няколко лака за нокти в 2 други кошници) и се упражнявам в самоконтрол Grinning

Полисорбатът е много изкушаваш, но се чудя, при положение, че тук нямам достъп до евтини базови масла като в БГ дали си заслужава упражнението и дали в крайна сметка цената няма да е същата или по-висока, ако си забърквам сама разтворите.

Направи си горе-долу сметката. 50мл максло (микс) на мен ми стига за около месец, при ежедневна употреба да кажем за 20 дни, ако съм по-щедра с количеството.
Не съм се отказала от готовите продукти, но след като лайковото олио на Бодишоп ми люти на очите, а доста хора го хвалят много ме е страх да опитвам нови продукти от този тип.

# 119
  • Мнения: 1 167
Здравейте. Сега използвам тоник с киселини на cosrx и един крем с охлюви. Исках да ви попитам може ли да ми препоръчате есенция т насочено действие срещу пъпки? Нямам много пъпки, но все пак се намират и искам да ги махна. Също може и някакъв серум. Но държа поне едно от тях(или есенцията, или серума) да са хидратиращи? Така че може и серум срещу пъпки и хидратираща есенция.

всички продукти с AHA - алфа хидрокси киселини. В това число и един продукт без който не оставам от iherb на марката BWC (beauty without cruelty) за измиване с 3% АХА.

Всички продукти с охлюв. И задължително хубава хиалуронова киселина.

Общи условия

Активация на акаунт