Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 септ. 2018, 10:13 ч.

Захранване на 4 м КАК И ПО КОЛКО?

• 1 590
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
Веднага може да заместите хранене с около 190 гр. пюре. Също така, веднага можеш да почнеш да ги правиш сама, мисля че се слага малко АМ, за да не са много гъсти.

Благоодаря,когато започна със домашните пюрета значи ще добавям по малко АМ и ще правя по бурканче и половина някъде мисля,и за броколите е по същият начин предполагам,а постоянно ли правя по 190 или трябва да увелича грамажа?А КОГА остава само вечерното хранене с мляко,а сутрин, преди обед,след обяд -4 хранения са на каши ,плодови,и зеленчук,може би като започна др пюрета нали,за сега само на обяд

# 31
Цитат
Благоодаря,когато започна със домашните пюрета значи ще добавям по малко АМ и ще правя по бурканче и половина някъде мисля,и за броколите е по същият начин предполагам,а постоянно ли правя по 190 или трябва да увелича грамажа?А КОГА остава само вечерното хранене с мляко,а сутрин, преди обед,след обяд -4 хранения са на каши ,плодови,и зеленчук,може би като започна др пюрета нали,за сега само на обяд
Вместо да отваряш нова тема трябваше да зададеш въпросите си в темата за захранване
Захранване - въпроси и отговори!
Към домашните пюрета може да не добавяш мляко зависи твоето бебе как ги обича със или без АМ.
За грамажа зависи колко яде бебето.
1 месец се дава само пюре на обяд
2 месец се дава каша след обяд
3 месец попара на закуска и т.н.
До млякото само вечер има многооо време не оставяй 4 месечно бебе без мляко !

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 16:58 от kikair

# 32
Цитат

Към домашните пюрета може да не добавяш мляко зависи твоето бебе как ги обича със или без АМ.
За грамажа зависи колко яде бебето.
1 месец се дава само пюре на обяд
2 месец се дава каша след обяд
3 месец попара на закуска и т.н.
До млякото само вечер има многооо време не оставяй 4 месечно бебе без мляко !

Разбрано,но относно,1 месец се дава само пюре на обяд,2 месец се дава каша след обяд+пюре на обяд нали така

# 33
а иначе как можем дали бебето е алергично към дадено пюре

# 34
Правилно си ме разбрала, но моля те пиши вече в основната тема и недей да дразниш съфорумките стова захранване на 4 месеца.

# 35
Основната храна на бебето ти сега е млякото. Каквото и да правиш, не му го редуцирай. До 1 г.това му е най-важното. Другата храна има само опознавателна цел. Не е основен източник на хранителни вещества.

# 36
Правилно си ме разбрала, но моля те пиши вече в основната тема и недей да дразниш съфорумките стова захранване на 4 месеца.

Добре,благодаря,извинявам се,просто исках да се допитам до опитни хора,понеже педиатърката все пак ме насочи към захранването,не е изцяло моя идеята,моля не се сърдете че съм ви попитала

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт