Пъпки от ухапване

  • 5 381
  • 12
  •   1
Отговори
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Здравейте! Тони има големи червени пъпки-сякаш я е ухапал комар.Пъпките са с точица - където е ухапана и затова си мисля ,че е от ухапване. Мисля да не ходя при педито, понеже пак ще ми каже ,че е от храна Close,но аз съм сигурна, че не са от храна. Има 1 на бузката, 2 на китката и 1 на крачето до пръстите. Мажа ги с розова вода, вие какво ще ми препоръчате?Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 1 089
Виктория също е нахапана и пъпките, както ги обясняваш приличат на нейните. Казаха ни, че са охапвания от комар или бълха. Два пъти на ден ги мажа с Псило-Балсам, като преди това ги мажа с ментолов спирт.

# 2
  • Мнения: 97
Mоже да мажете пъпките с Фенистил гел,на нас много ни помага.

# 3
  • Мнения: 3 663
на таня от ухапвания на комари, бълхи и въобще всякакви гадини и се получават огромни червени пъпки, които после прерастват в мехурчета пълни с течност, които след ден-два се пукват Sad
зараства ухапаното сташно бавно Sad (в момента още има червени петна по бузките, а я нахапаха едни гадни комари пред повече от две седмици)
единственото, което правя е да мажа с фенистил да не я сърби и това е Sad
мисля, че няма лек за по-бързо минаване
също така мажа с тампонче напоено със сварена смрадлика, помага сякаш за по-бързо заздравяване, но не е панацея

# 4
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Благодаря ви мили мами!  bouquet  bouquet  bouquet Още сега излизам да купя Фенистил гел.

# 5
  • Мнения: 1 237
Аз също ти препоръчвам Фенистил-гел,при такива ухапвания много помага.

# 6
  • Мнения: 131
При ухапвания от бълха или комар на малкия пъпките му стават доста червени и аз го мажа с един мехлем - Фусикорт , много е ефективен и за ден-два са му минали пъпките на Гошко от него. Дано съм ви била от полза.

# 7
  • Мнения: 772
на таня от ухапвания на комари, бълхи и въобще всякакви гадини и се получават огромни червени пъпки, които после прерастват в мехурчета пълни с течност, които след ден-два се пукват Sad
зараства ухапаното сташно бавно Sad (в момента още има червени петна по бузките, а я нахапаха едни гадни комари пред повече от две седмици)
единственото, което правя е да мажа с фенистил да не я сърби и това е Sad
мисля, че няма лек за по-бързо минаване
също така мажа с тампонче напоено със сварена смрадлика, помага сякаш за по-бързо заздравяване, но не е панацея

И ние сме така с пъпките с мехурите, но незнам вече какво помага. Цяло лято е така.

# 8
  • Мнения: 48
на таня от ухапвания на комари, бълхи и въобще всякакви гадини и се получават огромни червени пъпки, които после прерастват в мехурчета пълни с течност, които след ден-два се пукват Sad
зараства ухапаното сташно бавно Sad (в момента още има червени петна по бузките, а я нахапаха едни гадни комари пред повече от две седмици)
единственото, което правя е да мажа с фенистил да не я сърби и това е Sad
мисля, че няма лек за по-бързо минаване
също така мажа с тампонче напоено със сварена смрадлика, помага сякаш за по-бързо заздравяване, но не е панацея

И ние сме така с пъпките с мехурите, но незнам вече какво помага. Цяло лято е така.

И ние така  Cry Cry Cry. Мажа с Фенистил гел ама от него не минава - дано поне облекчава сърбежа.

# 9
  • Мнения: 415
Фенистил гел помага при ухапване от всичко друго, само не и от бълха.
Преди година сина ми се върна от село с около 18-20 ухапвания от бълха по бедрото Sick. Намазах ги обилно с Фенистил гел вечерта, а на сутринта затърчахме спешно при джипито - крачето му беше отекло като нажилено, пъпките се бяха подули и сляли една с друга - огромен червен, сърбящ и парещ оток - едвам му наврях дрешката  ooooh! Доктора ми каза, че този гел е ефикасен за всички други ухапвания, но от бълхи Naughty
Спрях го от градина, а белезите му се виждаха и след месец  Sad

# 10
  • Мнения: 48
Фенистил гел помага при ухапване от всичко друго, само не и от бълха.
Преди година сина ми се върна от село с около 18-20 ухапвания от бълха по бедрото Sick. Намазах ги обилно с Фенистил гел вечерта, а на сутринта затърчахме спешно при джипито - крачето му беше отекло като нажилено, пъпките се бяха подули и сляли една с друга - огромен червен, сърбящ и парещ оток - едвам му наврях дрешката  ooooh! Доктора ми каза, че този гел е ефикасен за всички други ухапвания, но от бълхи Naughty
Спрях го от градина, а белезите му се виждаха и след месец  Sad

Може би затова при нас е така. Мисля че досега все бълхи ни хапят (поне 3 съм хванала за 2 месеца).

А да знаеш нещо ефикасно за ухапвания от бълхи?

# 11
  • Мнения: 772
А защо ли стават на мехури?

# 12
  • Мнения: 131
При ухапване от бълха на малкия му стават много червени пъпките и после стават с мехур пълен с течност - в този случай лекарката ни изписа Фусикорт / както писах и по горе/  маже се по 3 пъти на ден и правя компрес на пъпките с ракия и вода . Малко е неприятно за детето но компреса дърпа огъня от пъпките , а мехлема  лекува.

Общи условия

Активация на акаунт