Може ли хомеопатията да замени антидепресантите?

  • 2 956
  • 21
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Пила съм ги 6 години за тревожно-депресивно разстройство, в частност ОКР (и преди това за 2 години, след което прекъснах за да забременея). Спрях ги постепенно под лекарски контрол. Не се чувствам във форма, пак се появяват натрапливи мисли, страхове, а съня - много ми е трудно Sad  Мелатонин и HTP-5 не ми действат да спя по-добре. Често прибягвам до ниска доза хедонин за да спя. Проблемът е, че искам да махна лекарствата, за да забременея отново! Моля ви, кажете дали наистина хомеопатия може да ппомогне?

# 1
  • Мнения: 8 850
Правили ли сте си изследвания на витамин б12, вит.Д, магнезий, фолиева киселина? Ако имате нендостиг на някои от тези витамини, може да имате същите симптоми, а именно тревожност, депресивност.

Прочетете темата за витамин б12 и витамин Д.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Всъщност не съм си правила такива.

# 3
  • Мнения: 8 850
Прочетете темите, има и много информация в интернет и си пуснете изследвания. Възможно е с регулиране на недостиг на някой витамин, тези симптоми да отшумят.

# 4
  • Мнения: 17 394
Възможно е алтернативната медицина да редуцира приема на антидепресантите или да го изключи напълно.
Ефективността на въздействието й зависи от вашето състояние и нагласи, съвместната работа на лекаря (акупунктурист, хомеопат) с психиатъра, други заболявания, психични, социални фактори и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 116
Има някои хомеопати, които са добри психолози. Даже има завършили психология.

# 6
  • Мнения: 11 234
Не мисля, че хомеопатията ще ви помогне за натрапливи мисли и проблем със съня + всичко друго.

Защо не обсъдите с психиатъра си възможно бременост с позволени антидепресанти?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Значи хомеопатията се явява че не действа при нервно-психически заболявания, така ли? Има ли смисъл да търся хомеопат за депресивно-тревожно състояние?

Още един въпрос: какъв хомеопат специалист да търся, ако искам да пробвам с хомеопатия без да спирам кафето и месото?

# 8
  • Мнения: 8 850
Месото не е нужно да спирате, но кафето и ментата са антидот на хомеопатичните препарати.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Днес си пуснах Б12 да видя как е, чакам резултати. За фолиева к-на няма да пускам, защото аз си я приемам, а за вит.Д, излагам се на слънце, предполагам че нямам  недостиг точно след лятото.

# 10
  • Мнения: 11 234
За нервно-психични проблеми ако искате да действате с "меката" медицина е добре да подходите комплексно и сериозно.

Намерете класически хомеопат.
Приемайте и билки.
Обезателно тренирайте йога и ако позволяват краката бягайте или ходете много.
Правете дихателни упражнения. 

# 11
  • Мнения: 17 394
В меката медицина не се подхожда с обезателно.

# 12
  • Мнения: 11 234
В меката медицина не се подхожда с обезателно.

Няма как да се съглася с това.

Например ОБЕЗАТЕЛНо не пиете кафе преди да си приемете хомеопатичния препарат.
Има много обезателни, че и задължителни

# 13
  • Мнения: 17 394
Обезателно тренирайте йога....
Пълен абсурд.
Simple Smile

# 14

Общи условия

Активация на акаунт