Замразявате ли храна от кухнята?

  • 2 075
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
Когато ходим някъде на гости с децата и таткото трябва да стои сам за няколко дни му готвя повече манджи и ги слагам във фризера. След като се размразят няма никаква разлика във вкусовите качества.
Мисля, че това важи с пълна сила и за храната от детската кухня. Разлика между сготвеното вкъщи и там не би трябвало да има. Това, че от там казват храната да се дава само в деня в който е взета и да не се оставя за следващия, мисля че се презастраховат. Ако някое дете получи разтройство или нещо такова, да не са виновни те....

# 16
  • Мнения: 1 259
По-скоро бих си я хапнала аз отколкото да я замразявам.

# 17
  • Мнения: 928
И аз съм замразявала храна от кухнята, но само супата и основното. Не виждам причина да не се замразява. Замразяввала съм му и когато готвя за нас, а е подходящо и за него. Правя си запас за събота и неделя. Кремчета обаче не съм  Peace

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също замразявам и от кухнята и когато готвя в къщи. Кремовете само - не, не знам в какъв вид ще са след размразяването.
А защо се страхувате от замразяването? Според мен е за предпочитане пред съхранението в хладилник.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 216
Не я замразявай. Аз когато трябва да я съхраня я стоплям, слагам я в буркан затварям го хубаво и обръщам да дръпне капачката. Така може да стои 5-6 дена без никакъв проблем в хладилника  Naughty ноо виж кремчетата няма как, по добре не ги давай.

 Peace
Аз не замразявам, защото на мен самата размразена храна не ми е вкусна.
Супа или основно ядене от кухнята редовно консервирам по начина, който е описала sisi&rosi . Слагам бурканчетата в микровълновата и ги топля, докато яденето заври, разбърквам, пак включвам да заври и затварям с капачката. Даже не ги и обръщам. Като изстинат ги държа вн хладилника за всеки случай. Така съм ги съхранявала до месец.  Нищо й няма на храната. Нито на детето след като я хапне. Grinning
Кремчета от кухнята не съм консервирала, нито съм замразявала. Те са лесни за приготване и стават бързо. По-добре си ги прави сама.

# 20
  • Мнения: 680
не замразявам,давам на същия ден или най много изчаквам да я дам на другия ден!

# 21

Общи условия

Активация на акаунт