НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 124

  • 56 116
  • 746
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 347
20 гр. НЕТНИ въглехидрати не са чак толкова малко като количество зеленчук (от всички въгл. се вади количеството на фибрите). Освен това под 20 грама дневно далеч не трябва да са цел за всеки. Пробвай например с под 50, или диапзон 50-80. Пак ще си в нисковъглеходратната зона.

# 361
  • Мнения: 918
Ма аз над 50 гр. не минавам. Уж не се мереше и теглеше в този режим, ама явно поне в началото е добре са ориентир, въпреки че аз съм свикнала да смятам, но все пак си е натоварващо.

# 362
  • Мнения: 12 696
То вярно че няма нужда човек да си брои всяка хапка, особено като свикне да се храни така. Ама все пак отначало е по-лесно ориентирането, иначе може и само да си мислиш че си по такъв режим. Много хора нямат реална преценка кое колко е само като го погледнат или ако са свикнали да избягват мазнини и все им се виждат много, а те дори не стигат... Единият вариант е малко мерене и смятане за да се види какво реално е съотношението. Другият е максимално опростено ядене - яйца, мазна риба, месца с мазничко, авокадо и т.н. и свежи зеленчуци, особено зелени - то там няма много къде да сбърка човек. И си ядеш така че да си сита по няколко часа, колкото е нужно, особено докато се адаптираш. При такова ядене не знам колко зеленчук трябва да изядеш че да ти дойдат в повече въглехидратите, а някои дори не ги броят от такъв източник. Вече ако се заместват примерно печива и прочие с режимни, е хубаво да се държи сметка от кое колко, щом целта е отслабване.
Рестрикция до 20 грама на ден не е за всеки, нито пък е нужна на всеки. И ако въпросната ФБ група, от която черпиш информация е тази, дето ще те порицаят публично за изяден морков или лук... аз лично не бих стояла в нея и да питам там. Само се шашкаш така, а не е нужно. Нито пък е полезно. Този режим е гъвкав и всеки си го нагажда според състоянието си и вкуса си, изобщо не е задължително да е във варианта, в който го представя този господин там, той е един от многото.

# 363
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
За осем месеца личния ми опит показва че може да се отслабва и с чаша вино или 50 мл уиски вечер. Също и като задържам, въглехидратен удар раздвижва нещата. Веднъж на месец-два ям торта (р.д. на някой) и после рязко свалям 1-2 кг. Нямам здравословни проблеми,  боря последни 5.

# 364
  • Мнения: 361
Здравейте!Моля за вашето мнение за менюто ми, за да преценя "къде се намирам". З: кафе с масло+ едно кисело мляко с 3 с.л. овесени трици (млякото понякога го разделям на две-остава и за следобед)
Обяд: домати/краставици най-често с пилешко филе (от вакуумираното),варено яйце. Следобед: 50 гр сурови бадеми, но не всеки ден. Вечеря: тук прегрешавам с две чаши вино, другото е салата и пак варено яйце или някакво саламче, сиренце,някоя маслинка.....Хапвам и риба и месо и кашкавал...Но най-често е гореизброеното.Ям максимално опростено,манджи,опалянки,палачинки с трици и тем подобни не правя.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 16:22 от kikokolin

# 365
  • София
  • Мнения: 11 761
Здравейте!Моля за вашето мнение за менюто ми, за да преценя "къде се намирам". З: кафе с масло+ едно кисело мляко с 3 с.л. овесени трици (млякото понякога го разделям на две-остава и за следобед)
Обяд: домати/краставици най-често с пилешко филе (от вакуумираното),варено яйце. Следобед: 50 гр сурови бадеми, но не всеки ден. Вечеря: тук прегрешавам с две чаши вино, другото е салата и пак варено яйце или някакво саламче, сиренце,някоя маслинка.....

На пръв поглед :

Ов. трици не са режимни
Обяд нямаш мазнини, пилешкото филе е чист протеин, с едно яйце няма да ги наваксаш
Вечеря: пак нямаш мазнини

Karen що такааа правиииш, на сватба съм днес и тъкмо си мислех как ще ми е мъчно за тортатаа а ти тук даже за отслабване говориш, дали да не прегреша???

# 366
  • Мнения: 361
Забравих да помоля освен да посочвате грешките,които са ясни, да ми давате и предложения...Авокадо,гауди и тем подобни вкъщи не се купуват...Максимално просто се яде...та..очаквам предложения,благодаря!

# 367
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Масло, зехтин и маслини. Избери си и добавяй на всяко ядене. Максимално просто е.

# 368
  • София
  • Мнения: 11 761
Забравих да помоля освен да посочвате грешките,които са ясни, да ми давате и предложения...Авокадо,гауди и тем подобни вкъщи не се купуват...Максимално просто се яде...та..очаквам предложения,благодаря!

Tъй като сме различни вкусове, любимците ми дават съвети тук, ако разбираш английски, 21 начина как да поемаш повече мазнини 02:57 почва https://www.youtube.com/watch?v=spktj1L4R8c

# 369
  • Мнения: 918
ЦЦЦ и аз туй се замислих веднага? Дали да не прегреша!Колко малко у трябва на човек. Между другото едната вече ММ изпи 2-3 ракии и на другия ден беше свалил най-много (1,5 кг). Аз за туй си мислих, че 1-2п седм. 1-2 ч вино няма да са проблем.

# 370
  • Мнения: X
Здравейте!Моля за вашето мнение за менюто ми, за да преценя "къде се намирам". З: кафе с масло+ едно кисело мляко с 3 с.л. овесени трици (млякото понякога го разделям на две-остава и за следобед)
Обяд: домати/краставици най-често с пилешко филе (от вакуумираното),варено яйце. Следобед: 50 гр сурови бадеми, но не всеки ден. Вечеря: тук прегрешавам с две чаши вино, другото е салата и пак варено яйце или някакво саламче, сиренце,някоя маслинка.....Хапвам и риба и месо и кашкавал...Но най-често е гореизброеното.Ям максимално опростено,манджи,опалянки,палачинки с трици и тем подобни не правя.
това е Дюкан, не ВМ НВ хранене. Мазно месо, мазна риба, зехтин, маслини. Триците за какво са ти?

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
ЦЦЦ и аз туй се замислих веднага? Дали да не прегреша!Колко малко у трябва на човек. Между другото едната вече ММ изпи 2-3 ракии и на другия ден беше свалил най-много (1,5 кг). Аз за туй си мислих, че 1-2п седм. 1-2 ч вино няма да са проблем.
мъжкия и женския метаболизъм са различни планети

# 372
  • Мнения: 361
Триците заради ВЦ...

# 373
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Аз само първия път прегреших с угризения, после с пълна осъзнатост. Grinning Но не повече от веднъж на 40 дни. При сестра ми също работи. Дори и да няма добър резултат, един път никого няма да събори.

# 374
  • София
  • Мнения: 11 761

Хуск, зеле, карфиол и няма да имаш проблеми

Общи условия

Активация на акаунт