Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 8

  • 44 494
  • 758
  •   1
Отговори
# 105
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Галактическа, с твоите стойности на инсулина в кетоза не съм сигурна дали можеш да влезеш изобщо. При всички случаи ще отнеме доста време. На много хора се случва. Високата сутрешна захар, когато се храниш кето, означава, че организмът ти си кара на глюкоза, тоест разгражда мускул. Затова е важно да не се бърза. Всеки път, в който минаваш от високо въглехидратна на ВМ се разгражда мускул. А от твоите почти нищо не е останало. Единственото, за което се сещам е да си помогнеш с изкуствени кетони, от тези, дето ги дават на децата с епилепсия за да не гладуват.  Да увеличиш леко дозата на Метформин? Питай доктора. Понякога двойна доза оправя работата и после намаляваш. Мисля, че вечерната доза е ниска. 

При тебе не бачка спирачката. На ИР това  ни е основния проблем. Трябва да изпразниш глюкозата бягайки, скачайки, някак си. Иначе няма смисъл. В твоя случай мазнини не се добавят преди да си влязла в кетоза. Което означава глад. Кураж ти желая.

Монтесума, не си още готова за диета. Диетата е лесна, защото няма кой знае какво в нея и не се броят калории в началото. Съветвам те да започнеш с 5 салатки от по 2-3 зеленчука, както ме посъветва ендокриноложката. Изяждаш първо салатата и после ядеш каквото ядеш. Това около месец, да речем.

Като имам време ще ти пиша за раздвижването, което е супер важно за тебе. Иначе ще си имаш висока захар, която може да стане още по-висока. Това, че не ядеш въглехидрати, а ти ядеш от ставането и то доста, не значи, че не можеш да го произведеш. Ти си машина за захар в момента.

Изчаквам, защото някои мазнини, които са ОК за ИР не са добри за диабетици, никак даже. ИР можем да ядем масло, примерно, но диабетиците май не. Същото с кокосово масло.

Аз ядях всяка сутрин по 3 пържени яйца, поръсени с червен пипер и сол и поляти със зехтин. И салата. Еднообразно, но лесно и вкусно. Следобед често ядях по още 3.

Сутрин е добре да започнеш с горчиво смути, примерно. След него може да хапнеш.

Имаш ли глюкомер?

# 106
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
Ако увелича метфогамата хептен няма излизане от тоалетната  Embarassed

# 107
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
галактическа, за да свалиш инсулина и да влезеш в кетоза трябва запасите от глюкоза да свършат. Да ги изгориш. Обаче, при твоята жестока чернодробна ИР черният ти дроб бълва глюкоза непрекъснато. При твоето недоспиване нищо чудно и кортизолът ти да не е съвсем наред. И гладна да седиш трудно ще влезеш в кетоза.

https://www.dietdoctor.com/fasting-blood-sugar-might-still-high-low-carb

Хора са писали, че на 20гр вх имат висока сутрешна захар. А защо мина на ВМ като отслабваше с другата?

https://www.dietdoctor.com/low-carb/fasting-blood-glucose-higher

Това е по-обстойното обяснение.

Фибри за диарията?

За генетичните мутации 23andme са добри, защото срещу 100 или 200 долара дават доста мутации като тези за амилаза, а не само 2.

# 108
  • Мнения: 19
Благодаря.
И двете са ми много зле.
Д - 16.6
Б12 - 267
Пуснах си изследванията по моя преценка. Ако изследвам още и още, какво ли ще открия  Confused

# 109
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
Като взема да си пусна едни изследвания другата седмица. Я дайте идеи какво да си изследвам освен обичайния инсулин, захар, гликиран и т.н.? И якой обясняваше за изследване на кортизола без да има нужда да пикаеш цял ден в купа, нали не бъркам?

# 110
  • Мнения: 31 558
Пикочна киселина да не забравиш.

# 111
  • София
  • Мнения: 17 773
На ехофраф ли се вижда само стеатозата?
По АСАТ, АЛАТ, триглицериди и холестерола може ли да се познае?

Аз обяснявах, че може да се проследи кортизолов ритъм със слюнчен тест. Вечерта преди изследването плюнчиш един тампон и го съхраняваш в хладилник. Носиш го за вечерната стойност. Сутринта повтаряш упражнението на място и го даваш. И после следобяд някъде отиваш пак да пускаш лиги. : ))
Без кафе, цигари и закуска сутринта. Не съм сигурна за  водата, трябва да провериш.


И двете са ми много зле.
Д - 16.6
Б12 - 267
Пуснах си изследванията по моя преценка. Ако изследвам още и още, какво ли ще открия  Confused
Споко, аз съм по- зле, хаха. Особено с Б-то. Иначе аз си задавам същия въпрос и честно казано засега не се натискам за много изследвания. Ще карам 7-8 месеца на режим и добавки и ще видим какво се случва. А и те са толкова много неща, че няма да ми стигнат 2 заплати да прегледам и изследвам.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2018, 23:54 от The Catcher in the Rye

# 112
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Качър, на разни видове сканове и ехограф, да. Има скан, който изчислява колко мазнини има в черния дроб.

Галактическа, никакъв смисъл няма да пускаш изследвания в момента. Ще са отвратни всичките. Триглицеридите в началото на кето са в небесата, което е нормално. А какъв е холестерола по време на 2-3 седмици VLCD не искаш да знаеш. Имам позната в една лаборатория и си пуснах от чисто технически интерес. Бяха ме предупредили, че не са валидни стойностите. Триглицеридите са в двуцифрено число, което е нормално за такъв момент. С тях се храним докато сме в кетоза. Началото на тези диети е стрес за разбрицаните ни отвсякъде органи. Изчакай да свалиш мазнините. След края на диетата резултатите пак не са съвсем валидни. На година след нея се пускат холестерол, чернодробни, хормони на ЩЖ и полови и това на 3-5 ден от цикъла. И всеки път ги правиш на този ден. Само прогестерон се мери по-късно, на 25 ден, май беше, но не помня съвсем точно. Аз мерех в началото:

1) кръвна захар сутрин
2) кръвни кетони сутрин

Глюкомера, който мери захар и кетони е на Abott. За друг подобен не знам. Лентите трябва да са за него. Купуват се от аптека или интернет. Глюкозата е важна, но и инсулинът е важен. Глюкомер с тестове за инсулин не знам да има. Май няма.

3) киселинност на урина сутрин и вечер.

Тестовете се купуват от аптеката. Важно е да не се допуска кисела урина, защото трови, вади калций и магнезий от кости и скапва бъбреците. А това малко хора го следят. За тези, които пият аспирин по предписание е нужна консултация, защото цитратите вадят аспирина от организма. От натравяне с аспирин спасяват с венозно вливане на бикарбонат и така аспирина го изпикаваме.

# 113
  • Мнения: 31 558
The Catcher, лаборантка и лекар са ми казвали, че преди изследванията може малко вода да се пие.

# 114
  • Мнения: 4 042
за да свалиш инсулина и да влезеш в кетоза трябва запасите от глюкоза да свършат. Да ги изгориш.
Това е супер логично и точно това направих преди месеци, за да вляза в кетоза с високия инсулин. Радвам се, че в темата се появи Невена, за да го потвърди, макар и още да ми е неприятно за глупавите спорове, които трябваше да водя, че не съм била болна, било ми много лесно и изследването с инсулин 47 на гладно сигурно било лабораторна грешка, щом съм го свалила без хапче.

# 115
  • Мнения: 54 338
Или е било грешка, или е под влияние на цигарата, нали каза, че си пушила преди теста?
А че е бил над норма, никой не спори. Спорът беше за бързия спад.

# 116
  • Мнения: 4 042
Или е било грешка, или е под влияние на цигарата, нали каза, че си пушила преди теста?
А че е бил над норма, никой не спори. Спорът беше за бързия спад.
На третото изследване пуших, защото станах много рано. На първите две не съм. Т.е. на тези, при които инсулинът беше 47 и 11 не съм пушила, вода не съм пила, нищо. На третото беше около 18 и там някъде се задържа с месеци.

# 117
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Не разбрах за кой хормон спорите. Ако е за кортизола - отива се сутрин, след поне 8 часа спокоен сън. Изследването е от слюнка. Може да се пие вода преди това, но не и да се пуши.

Ако е за инсулина - вода може да се пие както преди, така и по време на теста. Сутрин може да се пуши преди теста, но не и да се яде или пие кафе или чай. Така ми казаха на мене.

Понеже пия много кафе съм си изследвала инсулина и захарта преди и след конски дози черно кафе от кафеварка на котлона, без захар или мляко. Нито инсулина, нито захарта мръднаха. Така си обяснявам ползите от Средиземноморската диета.

Повторих теста след кафе със сметана. Ужас! На първият час инсулинът беше скочил на 50 а кръвната захар на 7. На втория час всичко беше в норма, но аз на втория час проблем нямам.

Чела съм, че при някои диабетици чистото кафе на гладно ужасно вдига захарта. При други нищо. Явно всеки е различен.

Бледолилава, с инсулин 11 не си в кетоза. Ще потърся таблици или обяснения. Да, пада много бързо инсулина на гладно, но само яко не е много висок. При много обезни, силно ИР хора, които с години са имали трицифрен инсулин на гладно състоянието кетоза не е постижимо с месеци. При кетоза инсулинът е под 4-5 при всички случаи. Моят слизаше до 2. От 50 до 5 може да се свали за няколко седмици, но от над 100 до под 5 не е възможно, дори с лекарства . Такива хора трябва да го успокоят с лекарства, да намалят въглехидратите и ако успеят да влязат в кетоза да седят там с години за да забрави тялото им, че някога са имали толкова висок инсулин. Затова след дълги гладни диети, глад от война и подобни, хората не качват лесно кила. Помните случая на дебелия шотландец, който не поемал нищо освен вода и витамини в болницата в Дънди и след повече от година станал нов човек и не надебеляла повече. Продължителният глад му е поправил дефектния инсулиностат. Понеже дълго време е седял с много нисък инсулин тялото свикнало, че е ОК инсулинът да е нисък и се научило да живее с нисък инсулин.

Живелият 390 дена на газирана вода, чай, кафе и някакви витамини Ангус Барбиери става от над 200кг около 80кг. През следващите 25 години, до смъртта си е качил само 7-8 кила без диета.

# 118
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
В Кандиларов правят ли кортизол от слюнка?

# 119
  • Мнения: 669
    От един месец пия Метфогама и спазвам диета, поставена от ендокринолог. С ИР съм.Пикочната киселина ми е над нормата. Дали ще се нормализира ли след провеждане на терапията? Възможно ли е да ме болят краката под коляното? Преди ядох много сладко. Сега като го спрях, кръвното ми пада. Какво да правя в такъв случай?
Инсулинът на втория час е 251 при норма 50, но не знаех, че трябва да не се пуши.

Общи условия

Активация на акаунт