Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 8

  • 44 231
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 7 856

Недоволна, голям експерт си в материята колбаси. Мислила ли си да комерсиализираш дейността? Звучат ми вкусно твоите колбаси. Искам да те питам знаеш ли с какво може да се замени селитра в колбас. Имам някои рецепти, но мисля, че селитра не е особено полезна.
Невена, селитрата (май е натриев нитрит), е гадно нещо. Аз изобщо не я ползвам. Вместо нея слагач малко захар (5 до 10 гр на кг месо) и 30-50 мл концентрат на кг месо - това за кълцан или млян сурово-сушен колбас.
Гадинките се хранят със захарта, докато колбасът ферментира (дива ферментация, без стартерни култури).
Май не си права, че при ферментацията протеините се превръщали във въглехидрати - проверих няколко нашенски сушени колбаси - въгл. от 0.5 до 4 гр. на 100. Което е нищо, като се отчете, че след сушенето са много леки.
Ти майтапиш ли се за комерсиализирането? Явно не си наясно със ситуацията в Бг.

# 406
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Не се майтапя, никак даже. Сериозна съм. Знаеш ли колко хора биха купили колбас без селитра? Ако и месото е от тревопасни животни си е направо био гурме бизнес. Разликата между твоето и предлаганото на пазара е, че твоето е без допълнителни вредни консерванти, разбираш ли? Тук на пазара предлагат разни колбаси за по 49-96€ килото. От животни гледани на трева и бавно ферментирали, примерно. Има някакъв сегмент от пазара, който би купил такова производство. Аз самата бих. Купувам пастърмата от жена, която я прави у тях, на балкона и не добавя гадорийки.  В стария квартал купувах сушено на слънце месо от една африканка. Запазва си качествата и после се напоява 12 часа във вода и се готви. Може и сурово да се яде.

Може да не съм разбрала правилно за протеините или това да не се случва във всички места.

А какъв е този концентрат вместо селитра?

# 407
  • Мнения: 7 856
Концентратът е алкохолен. Аз слагам домашна гроздова.
В Бг, ако не си мутра с покровители зад гърба, за абсолютно всичко ти трябва фирма. За да се правят колбаси, трябва специално обзаведен цех и един голям куп разрешителни. А и дори и това да стане, се набутваш където не ти е работа - със сигурност ще те погне някой голям.
Да не говорим, че живея в центъра на София и няма кад да паса телета на жълтите павета Simple Smile.

# 408
  • Мнения: 413
Концентратът е алкохолен. Аз слагам домашна гроздова.
В Бг, ако не си мутра с покровители зад гърба, за абсолютно всичко ти трябва фирма. За да се правят колбаси, трябва специално обзаведен цех и един голям куп разрешителни. А и дори и това да стане, се набутваш където не ти е работа - със сигурност ще те погне някой голям.
Да не говорим, че живея в центъра на София и няма кад да паса телета на жълтите павета Simple Smile.

Недоволна, идеята на Невена е супер, но си права - тук никой няма да те остави да печелиш честно от труда си. Обаче, замисляла ли си се да правиш 2-3 пъти в годината курс за обучение по приготвянето на домашни меса? Само тук сме хора за една година курсове Simple Smile Аз първа бих се записала. А понеже в живееш в центъра на София, можем да направим изнесено обучение, в наше село например. Ще говорим с производител на месо, който да ни осигури суровината за курса. А после курсистите ще си отнесат направеното у дома Simple Smile

Момичета, давайте да разработим идеята! Сещам се, че тук девойките от тортената тема си правят всяка година срещи и обучения. Ние какво, да не би да не можем да се организираме?! Само да се навиете, от мен терена и месото. Simple Smile

# 409
  • Мнения: 393
Момичета не съм писала от една седмица, отидох за зехтин и маслини до южната ни съседка. Зехтина в техния Лидъл-екста върджин се връзва по 9 лв. на литър.
Спазвах и там режима и като се върнах, установих, че не съм мръднала и грам от килограмите-някакъв застой, но се премерих с метъра / най-вече ханш и талия, обиколките са намалели с по 1-2 см. /Въпреки, че там повече спортувах, отколкото тук. Плуване и фитнес.
Благодаря на Неви за съветите относно зелените.
Наблегнах доста на / маруля, лук на пера, краставица, рукола, бейби домати, чушки/.
Вече гадното неразположение на стомаха го няма, това постоянно разстройство без медикамент, почти изчезна. Сега пък постоянно ми се ходи по малка нужда. Пия по 2 л. вода на ден. Няма мира...
Вечер взимам от шоколада Линд 85 % какао -две блокчета, ако ми е много прималяло или 1 ч.л мед.
Килограмите трудно свалям, но ще продължа с кардиото.
Яйцата са ми постоянен спътник. Всеки ден на закуска-на очи на сух тиган с малко масло или омелет с различни добавки / извара, кайма, шунка, гъби или чисти отгоре със сметана./
Добавки са ми само Магнезий, Омега 3 на Солгар / цената му е #2gunfire/, Вигантол 2 капки на ден, включих и Б 12 на Солгар / митилколбамин/ подезичен. За сега ще видя как съм с тези добавки..





# 410
  • Мнения: 7 082
Савич, не знам дали си изследвала нивата на вит.Д, но 2 капки вигантол на ден са много малко. Аз пия по 10 капки на ден и въпреки това през юли ми беше около 38-40, а започнах с около 17 през януари.

# 411
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Савич, ако приемаш повечко магнезий и си кето може да ти е паднал калия. Те са антагонист. Пробвай да включиш и калий. В болниците при сериозно кето-дието, хаха, дават калиев цитрат. Като пия калий спира да ми се пикае  Вит Д е малко 2 капки. Трябват ти доста повече.

Спри да се теглиш! Знам, че е трудно. Аз бях се побъркала от кантара нагоре. Сантиметри те падаха. Оказа се, че съм сложила мускул. Плуване, спорт, зеленчуци, нищо чудно да слагаш мускул. Мериш талията и толкоз. Кантара го занесох в мазето. В началото на август се претеглих. Ето, аз в началото свалих 10 кила а мазнините в дроба седяха. Нищо не губиш да пробваш 2 седмици да не се теглиш.

# 412
  • Мнения: 393
Савич, не знам дали, си изследвала нивата на вит.Д, но 2 капки вигантол на ден са много малко. Аз пия по 10 капки на ден и въпреки това през юли ми беше около 38-40, а започнах с около 17 през януари.
Не съм го изследвала този витамин D, той като нямам щ.жлеза, ми го предписаха профилактично, или по 10-15 капки на седмица или по 2 на ден. Това ми каза ендото и така го спазвам.
Стела, ще взема да пусна един витамин D, / знам, че ЗК не го поема?/ Ще питам JP-то?

# 413
  • Мнения: 4 042
Много сте се умълчали днес. Искате ли снимчица преди и след Smile
Моля не цитирайте. Ех, още ме е срам от старите снимки... То и почти нямам де, и аз се криех да не ме снимат.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 07:05 от Бледолилава

# 414
  • Мнения: 798
Трябва да се гордееш с постигнатото, а не да те е срам  bouquet

При моята близка излезе и проблем с щитовидната. Важното е, че се е взела в ръце и действа. Дано мотивацията не я напусне.

# 415
  • Мнения: 31 379
Бледолилава, супер си  Hug

Трябва скоро и аз да пусна снимчица. Ама чакам да ми ги дадат.

# 416
  • Мнения: 12 301
За гордост си е наистина, направо нов човек си станала, браво Simple Smile

# 417
  • София
  • Мнения: 17 711
Еха, браво. Не мога да повярвам, че си 40-42 размер сега. Не си ли дребничка на кокал? Изглеждаш като 36-38 (не е четка, така виждам снимката).
А какво стана с бюстовете на по- напредналите дами?
Освен да си взема поне гирички.

# 418
  • Мнения: 1 684
Бледолилава браво!  Неузнаваема си!

# 419
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Ех, как да се включа след тия снимки ? Бледолилава , завидях и то не много благородно Wink

Аз продължавам като имам време да ви изчитам. Благодаря на Samt и Невена за постовете относно изследванията на черния дроб  и отражението на нисковъглехидратната диета върху него Flowers Hibiscus

Мисля от утре постепенно да спирам тестото и хляба и да включа  разходка след вечеря. Все още се ориентирам в начина на хранене. Кои сайтове ползвате за рецепти , трудно ми е да определя съотношението мазнини / белтъчини / въглехидрати, ако не се яде преобладаващо месо ?

Скрит текст:
Благодаря и на тези ,които ми отговориха за добавките. За сега си пия това ,което вече съм си взела от аптеката , по-натам ще проучвам и сайтовете за доставки .

Общи условия

Активация на акаунт