Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 8

  • 44 611
  • 758
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 042
Е бюста си заминава и той, разбира се. Simple Smile От преливаща чашка Д сега съм на хлабава С.

# 421
  • Мнения: 31 648
Ех, как да се включа след тия снимки ? Бледолилава , завидях и то не много благородно Wink

Аз продължавам като имам време да ви изчитам. Благодаря на Samt и Невена за постовете относно изследванията на черния дроб  и отражението на нисковъглехидратната диета върху него Flowers Hibiscus

Мисля от утре постепенно да спирам тестото и хляба и да включа  разходка след вечеря. Все още се ориентирам в начина на хранене. Кои сайтове ползвате за рецепти , трудно ми е да определя съотношението мазнини / белтъчини / въглехидрати, ако не се яде преобладаващо месо ?

Скрит текст:
Благодаря и на тези ,които ми отговориха за добавките. За сега си пия това ,което вече съм си взела от аптеката , по-натам ще проучвам и сайтовете за доставки .

Ох, не ползвам рецепти. Просто на око.
Като цяло ям сурова салата + протеин + мазнина.
Примерно вчера вечерях салата от домати, краставици, чушки и магданоз + 2 варени яйца и малко сиренце.
В салатата сложих зехтин. Стига толкова.
В Зоната е обяснено съотношението. Има и някакви рецепти, но са ми странни.
Ама като цяло ми е досадно да си меря едва ли не всяка хапка. Та все си карам на око. Без очи останах  hahaha

# 422
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Нямам си вяра на мярката "на око", все още Simple Smile  Предполагам ,че в последствие се придобива някакъв опит и това почва да работи.

Допълвам - Търся насоки за нисковъглехидратно хранене, когато мазнините и протеините не са с преобладаващ животински произход .

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 22:25 от Сребърна паричка

# 423
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Бледолилава, на снимките виждам две различни жени. Или една и съща, но с разлика 25-39 години. Браво! Снимката в ляво е шедьовър. Пази си я като ябълката на очите и при нужда я закачай в кухнята. Най-добре я залепи на хладилника. Идея е да си продадеш историята на някой вестник. На мене ми предложиха доста добра сума, ама, пусто, нямах една снимка, защото бързо качих, не можех да стана от леглото и бързо свалих. Много ме е яд сега. А защо продължаваш да слабееш, ако не е тайна?

Сребърна паричка, не мога да помогна с растителни протеини. Зная, че кетогенна не е възможно да е веган без добавки. Има растителни протеини на прах - от грах, соя и ориз, но на мене ми казаха, че няма смисъл. Яйца може да ядеш на воля, защото са пълни с витамини и не вдигат особено инсулина. Аз така направих. Протеин минимум грам на килограм тегло, но най-добре 2 грама за да не губиш мускул. Не се увличай с мазнините, имаш си достатъчно.

Протеини - нахут, леща, тофу, гъби. Гъбите са страшно полезни. Нахут и леща не може.

Моят съвет е да започнеш животинска ВМ диета. Като падне инсулина, ако не си доволна можеш да обърнеш резбата - да ядеш високо въглехидратна веганска, но с ниски мазнини. При някои хора тя работи по-добре от ВМ. Ядят се цели неща - кафяв ориз, леща боб, нахут, но без добавена мазнина и с много салати. Плодове в началото се изключват. Б12 е задължителен тогава. При мене втората диета работи толкова добре, колкото първата и инсулинът ми даже еседи по-нисък. Само дето огладнявам по-често. Друг проблем е, че семейството не ще нахут без олио и сол, хаха.

Качър, нямала съм никога цици. Сваля се и от цици и стават по-стегнати. За жена с големи цомби е добре да спи с мек сутиен за да няма увисване. Г*зът ми беше виснал, но като отслабнах и той се прибра. Някои ходят във faja colombiana, но не го препоръчвам, защото прекъсва кръвообращението в кръста. Упражнения е по-добре. Ако цици увиснат след диета никакви упражнения не помагат. Тогава ножа.

# 424
  • Мнения: 54 401
Браво, Бледолилава, поздравления! bouquet

# 425
  • София
  • Мнения: 17 775
Ами Елора нали казваше, че има значително подобрение при упражненията с гиричките. Ще ги правя, за да не стане фал. Laughing

# 426
  • Мнения: 1 684
Нямам си вяра на мярката "на око", все още Simple Smile  Предполагам ,че в последствие се придобива някакъв опит и това почва да работи.

Допълвам - Търся насоки за нисковъглехидратно хранене, когато мазнините и протеините не са с преобладаващ животински произход .

Аз от година и половина търся  и още не съм намерила. То само някакви грахови и соеви изолати има , но и там има доста въглехидрати.
На мен ми е чудно как го прояждате тва месо. Не мога и тва е. Днес готвих сърце и дроб от домашно теле. Киснах мариновах, пържих, задуших го с 2 пъти повече зеленчуци, е не успях да го ям. Взех че пасирах една част на пастет и така не става.Останах си гладна, а цял ден готвя. А гледам и Елора и Бледолилава не ядяха месо, е как го проядохте? Рибата не ми мирише като месото, въпреки ,че и дроб от риба не мога да ям.

# 427
  • Мнения: 12 696
Качър, нямала съм никога цици. Сваля се и от цици и стават по-стегнати. За жена с големи цомби е добре да спи с мек сутиен за да няма увисване.
А дано, ама надали Grinning Аз пак си се надявам де, да няма големи поражения поне. Това със спането със сутиен обаче не си го представям хич.
Скрит текст:
Чашката ми е Е, стегнати няма да станат щото и сега не са, ами се надявам да не ми стане излишен сутиенът и да си ги загащвам направо... Беше D като бях по-стройна, каквито станат - такива ще си ги нося, здравето ми е по-важно.
Имаше май конопени протеини някакви, за който търси веге вариант. Не знам конопените брашна как са като състав.

# 428
  • Мнения: X
Аз затова и писах какво хапвам, защото не съм по месото и аз.
Общо взето карам на печено пиле, яйца, шунка и много зеленчукови ястия със сирена и яйца, с много салати, авокадо и маслини.

Днес примерно за закуска пих кафе с бадемово/кокосово мляко и 3 бразилски ореха и 2 ореха. За обяд хапнах салата от домати, краставици, целина, сирене, зелен лук, репички, печено пиле и зехтинс лимон.

За вечеря ще съм на салата от кейл зеле, зеле, брюкселско зеле, радичио, броколи, семена от тиква и сушени боровинки със майонеза, лимон и ябълков оцет и печено пиле. Снощи вечерях пак същото.
Купувам си едно цяло печено пиле и салатата и изхвърлям сосовете вътре и си правя мой сос от зехтин/майонеза, лимон/оцет и сол.

https://www.google.ca/search?q=southwest+salad+cranberries+and+p … rc=ZWHAR7B87BH4SM:

# 429
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Благодаря ,за идеите Flowers Hibiscus

# 430
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Елица, защо не пробваш WFPB diet? Доста инсулинозависими диабетици намаляват дозите инсулин на тази диета. Бобови с ориз и големи салати и гъби на пара. Много зеленчуци и даже плодове. Е, храните са цели и с нисък гликемичен индекс. Ако ядеш яйца е идеално. Виж това:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5466941/

https://blogs.webmd.com/life-with-diabetes-2/2010/05/low-fat-veg … ing-diabetes.html

Разказвам от личен опит. По-нисък инсулин не съм имала никога. Гъби, гъби, магданоз, чесън, зеле, нахут, боб. Но се изключват животинските и мазнините. На нас сатурираните мазнини ни изяждат главите, че и задниците. Разгледай я!

# 431
  • Мнения: 4 042
Невена, корем имам да свалям още, затова гоня цел от още 10 кг. Станаха всъщност 9 вече, тия дни пак Whoosh-нах един килограм.

# 432
  • Мнения: 31 648
Нямам си вяра на мярката "на око", все още Simple Smile  Предполагам ,че в последствие се придобива някакъв опит и това почва да работи.

Допълвам - Търся насоки за нисковъглехидратно хранене, когато мазнините и протеините не са с преобладаващ животински произход .

Аз от година и половина търся  и още не съм намерила. То само някакви грахови и соеви изолати има , но и там има доста въглехидрати.
На мен ми е чудно как го прояждате тва месо. Не мога и тва е. Днес готвих сърце и дроб от домашно теле. Киснах мариновах, пържих, задуших го с 2 пъти повече зеленчуци, е не успях да го ям. Взех че пасирах една част на пастет и така не става.Останах си гладна, а цял ден готвя. А гледам и Елора и Бледолилава не ядяха месо, е как го проядохте? Рибата не ми мирише като месото, въпреки ,че и дроб от риба не мога да ям.


Предимно си бях вегетарианка. Но съм имала моменти съм яла месо. И то не качествено.
Всъщност и сега не ям много месо. Миналата седмица за 7 дни имах само 2 яденета с месо.
Това дроб и сърца ми е гнусно.
Карай на леко месо - пиле и риба.
Прояждането идва бавно. Но това е до нагласа.
Имам моменти ям примерно 5 дни всеки ден месо. Ми яде ми се - ям си. После пък не ми се яде и карам на други неща.
Ами Елора нали казваше, че има значително подобрение при упражненията с гиричките. Ще ги правя, за да не стане фал. Laughing

Абсолютно. Но аз тренирам от доста време.
Гърдите и като бях дебела си бяха малки. Просто корема изпъкваше. Сега гърдите изпъкват.
Самите гърди са намалели много малко. Разликата в сутиените е всъщност в обиколката.
Преди ми бяха виснали, а сега не са. А сега като стърцат циците пред корема се създава илюзия за по-големи гърди. А преди се губеха  Joy
Така че в процеса на отслабване са си нужни упражнения за гърди и ръце.
Аз гири и преди вдигах. Но по-малко и от 2 кила. Клипчето на Ева ме научи на много хубави упражнения.
Заякнах в ръцете. Цял живот можех да направя само една  лицева опора и се строполявах.
А от 3 дни ги вкарах и тях. Цели 10 правя  Sunglasses

# 433
  • Мнения: 393
Савич, ако приемаш повечко магнезий и си кето може да ти е паднал калия. Те са антагонист. Пробвай да включиш и калий. В болниците при сериозно кето-дието, хаха, дават калиев цитрат. Като пия калий спира да ми се пикае  Вит Д е малко 2 капки. Трябват ти доста повече.
Спри да се теглиш! Знам, че е трудно. Аз бях се побъркала от кантара нагоре. Сантиметри те падаха. Оказа се, че съм сложила мускул. Плуване, спорт, зеленчуци, нищо чудно да слагаш мускул. Мериш талията и толкоз. Кантара го занесох в мазето. В началото на август се претеглих. Ето, аз в началото свалих 10 кила а мазнините в дроба седяха. Нищо не губиш да пробваш 2 седмици да не се теглиш.
Неви-благодаря за съвета. Кантара отива наказан в мазето-идеята е добра.
Калиевия цинтрат в аптеките има ли го или трябва да го поръчам от някъде? Неви, не съм ти чела поста за черния дроб/извини ме/ и премахване на мазнините, но съм сигурна, че и моят е затлъстял. Вчера карах целия ден на салата и омлет и отнво WC-то ме зовеше, та се наложи пак да пия Лопедиум.

# 434
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Савич, в айхърб има калиев цитрат. Potassium citrate потърси! Не съм търсила в аптека. Аз си правех сама от калиев бикарбонат и лимонтузу.

Повтарям - аз имах мазен черен дроб. Нещо като алкохолен дроб, с тънката разлика, че алкохол не близвах. NAFLD е на английски. Установява се с ултразвук. Фиброскан се казва в България и го правели в Токуда. Аз започнах с кетогенна диета. Свалях кила като луда, но мазнината в черния дроб, тази която пречеше и ми вдигаше инсулина си седеше. Според кантара бях супер. Опитвам се да обясня, че смъкването на кила не е всичко. Трябва да се смъкнат откъдето трябва - от корема, в случая. Като установихме, че пущините в дроба седят решихме да пробвам VLCD и работата стана. Ако знаех щях да разкарам маслото и лойта още в началото. Както и да е.

Много жени се паникьосват като тръгнат на зала и кантарът тръгне нагоре. А то е на добро, защото повече мускулна маса означава по-бързо горене на захар. Също и по-добра стойка, по-бавно изморява е, по-добре за костите. Докато сме дебели не можем да слагаме мускул. Затова е излишно да се товарим и тровим в зала докато не свалим килата:

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/08/180828103951.htm

Кантарът е добър за хора, които не се страхуват от кила. При много от нас има фобия от килограми. Криворазбрана, ама....

Ако още седят снимките на Бледолилава, загледай преди и след и ще видиш, че краката и са долу горе еднакви и когато е слаба и когато е била с надут корем и разплита кожа. Тя не е имала повече мускули като е била дебела. Само тровещи я тлъстини. След време, ако почне да тренира ще сложи мускул и ще изглежда още по-добре. Ако си измери не теглото а процента мазнини ще види, че загубата на мас е огромна. Само дето меренето на мазнини е скъпо и не се покрива от касата. Ама е голям гъдел да видиш разликата.

Вътрешности - предложих агнешки дроб за Монтесума, защото е анемична и няма възможност да си накупи добавки веднага. Той и спестява желязо, ретинол и Вит Б12. Във вътрешностите има много селен също. Само вижте съдържанието на витБ1, Б6, Б12, ниацин!

https://www.fitbit.com/foods/Lamb+Liver+Pan-fried/10924

Монтесума, тук ли си?

Общи условия

Активация на акаунт