Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 8

  • 44 249
  • 758
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 17 711
Днес една в аптеката ме попита за калиевия цитрат- кво е това. И за какво ми е, после се засмя, каза, че нямали и си закръгли рестото. Забелязала съм, че тия, които имат склонността да го правят, са тъпи и в работата си и нищо не знаят.

# 481
  • Мнения: 31 380
Три седмици застой и на четвъртата бам - минус 1,5 кг. Но от няколко дни ставам през нощта до вц, будя се с пълен мехур, без да съм се наливала преди лягане с течности. Ей тук е обяснено много добре защо се получава така:
https://fitbg.net/blog/fat-loss/whoosh-efekt
Бях питала в темата за НВ ВМХ, тук май не сме го коментирали. Иначе помня, че Елора също е писала, че няма, няма, пък изведнъж сваля след това.

Много благодаря. Най- сетне разбрах защо става така.

# 482
  • Мнения: 4 042
Елора, при мен лошото обаче е, че буквално виждам как се отразява дехидратиращо и на кожата. На едната буза, на която навремето имах отвратителния навик да си подпирам с ръка главата, когато седя на бюро пред компютър, докато не забелязах, че от това ми се е разтеглила кожата, сега при Whoosh и сваляне на килограми се появяват бръчки. Виждам ги известно време, после изчезват, но на следващия Whoosh отново се появяват. Не знам докога ще изчезват и дали накрая няма да се наложи да спра да отслабвам, за да изглеждам добре в лице. Simple Smile

Никога не стойте в такава поза Wink

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 19:10 от Бледолилава

# 483
  • Мнения: 54 062
Невена, да ти кажа честно, не смятам повече да правя ОГТТ. На гладно ми е ОК инсулина, КЗ също, просто си продължавам с правилните храни. Simple Smile И без това не целя отслабване.

# 484
  • Мнения: 31 380
Елора, при мен лошото обаче е, че буквално виждам как се отразява дехидратиращо и на кожата. На едната буза, на която навремето имах отвратителния навик да си подпирам с ръка главата, когато седя на бюро пред компютър, докато не забелязах, че от това ми се е разтеглила кожата, сега при Whoosh и сваляне на килограми се появяват бръчки. Виждам ги известно време, после изчезват, но на следващия Whoosh отново се появяват. Не знам докога ще изчезват и дали накрая няма да се наложи да спра да отслабвам, за да изглеждам добре в лице. Simple Smile

Никога не стойте в такава поза Wink


За тази поза разбрах преди година и нещо.
И аз съм седяла бая време така. На работа, а и вкъщи.
Даже съм правила простотията да заспивам в тази поза на компютъра за час.
За кожата не знам, но от такова седене ми се увреди улнарния нерв на лакътя и от година и нещо трите пръста на лявата ръка са ми леко безчувствени. Не искат да се оправят и това е.

За кожата. Мисля, че и преди ти го казах. Бързото отслабване води до това. А ти отслабваше бързо.
Но не си го слагай на сърце. Важното е да сме здрави, а това че ни виси нещо или имаме стрии - много важно.
Всъщност това си  е важно. За всички жени. Ама се опитвам да свиквам и да не ми пука.

# 485
  • София
  • Мнения: 4 878
Улинарният нерв не се оправя без операция. И аз имам 2 изтръпнали пръста на лявата ръка от такова седене.

# 486
  • Мнения: 31 380
Улинарният нерв не се оправя без операция. И аз имам 2 изтръпнали пръста на лявата ръка от такова седене.
Може и да се права. Щом вече над година няма оправия.
Вече не седя така естествено.
Неврологът ми каза и да не спя с подгъната ръка. Опитвам се. Но понякога го правя.
Съжалявам за отклонението, но едно въпросче.
Освен изтръпването имаш ли и болки в пръстите, в китката или някъде другаде?

# 487
  • Мнения: 4 498
Улинарният нерв не се оправя без операция. И аз имам 2 изтръпнали пръста на лявата ръка от такова седене.

И аз имах такъв проблем - изтръпваха ми трайно три пръста на ръката и не искаха да се оправят, колкото и да ги движа. Лекар ми каза да не се подпирам на лакти и да пия В12, а аз си добавих една седмица само на цитрусови сокове и вода - не ми е изтръпвала ръката от година и тъмните петна по лицето ми (появили се като страничен ефект от лекарства) избледняха, като на места почти изчезнаха. Операция не съм си правила, само изследвания за установяване на проблема и преценка на състоянието.

# 488
  • Мнения: 31 380
Лекаря ми каза, че е имал доста пациенти, които са се оправили и без операция.
От новия В12 пих засега само едно. Все забравям. Нали се смучи.
Ще си взема в малко шишенце и на работат ще си нося.

# 489
  • Мнения: 393
Неви, благодаря ти. Направо трябва да ти връчат диплома за клинични проучвания, относно IR. Страхотни са ти постовете и много полезни.
Да попитам за магнезиевия цитрат-не разхлабва ли стомаха? С моя проблем с WC-то, от днес съм на Ентеросан основен.
Инулина и него реших да включа:
https://apteka.framar.bg/30044592/нау-фудс-инулин-прах-227-гр

Неви, събраха се десетина добавки и мъжа ми, като ги видя наредени, ме попита дали съм решила да се тровя...
От всичко има нужда.... Витамини от група Б, Омега 3, Метилколбамин Б12  Витамин D на капки,  Пективит, Магнезии, сега и Калиев цитрат, Инулин, Витамин Ц, стана си един рафт от аптека...Стана така, че на всеки два часа трябва да взимам нещо от тези добавки.
Момичета, НВ-ВМ диетата вече е начин на живот, ами тези добавки-как се справяте с тях, за да не ги забравяте?

# 490
  • София
  • Мнения: 4 878
Улинарният нерв не се оправя без операция. И аз имам 2 изтръпнали пръста на лявата ръка от такова седене.
Може и да се права. Щом вече над година няма оправия.
Вече не седя така естествено.
Неврологът ми каза и да не спя с подгъната ръка. Опитвам се. Но понякога го правя.
Съжалявам за отклонението, но едно въпросче.
Освен изтръпването имаш ли и болки в пръстите, в китката или някъде другаде?

Болки нямам и не са ми безчувствени пръстите, само ги усещам изтръпнали вече няколко месеца.
Ще пия и аз Вит. Б 12, дано се оправят. Операция не си и помислям да правя и на лекар не съм ходила. Като ми се появи тоя проблем доста четох из нета и навсякъде пишеше, че само с операция се оправяло.

# 491
  • Мнения: X
Ами, просто не пия...

# 492
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
С две ръце подкрепям написаното от beki8. Операцията оставя наранявания и белези в тъканите. Пробвайте инжекции Вит B12! Правят чудеса. Дъщеря ми си върна слуха с тях.

Бръчките - бръчките са гликация. След отслабването се подмладих и доста хора ми го казаха. Кожата ми беше увиснала преди да отслабна и при отслабването се сви. Трябват витамини и зелении. И по-малко мазнини и захар. Яжте си салатите, пийте си цитратите!  И понякога е добре да седим гладни за да може организмът да изяде старите, болни, безвъзвратно гликирани клетки.

Деве, иди все пак да глътнеш една глюкоза за да видиш как стоят нещата. Понякога си мислим, че ядем правилно, но ОГТТ показва друго. Ти на гладно май нямаше проблем или не беше голям. За отслабването е ясно.

Качър, не си хаби нервите. Аз, например, търся калиев бикарбонат в България. Няма и няма. Тук го има в сайтовете за винарство, обаче доставката е убиец. Примирих се и си го купувам от тук. Вземи си от айхърб каквото можеш! За тебе той в момента е страшно важен, защото помага за усвояване на цинк. За твоят случай се удря по всеки фронт - алкализация, имунитет, захар, инсулин. Ще се учудиш на резултата сама. Всички съфорумки с брадавици по врата, крака или другаде, херпеси или подобни трябва да го проучат.

Савич, аз сериозно се замислям да се захвана с бизнес. Да организирам санаториум за отслабване с готварски курсове и добавки. Недоволна може да дойде с колбасите. Знаеш ли колко западняци ще дойдат? Аз не пиех всички добавки ежедневно. Някои не ги пих изобщо. За да ти е по-лесно пий през ден инулин, витД, витЕ и подобни. Сама си разбрала, че е трудно. Джипито ме скастри за тая работа. Помолих го да направи график и се оказа, че трябва да пия по нещо на всеки 2 час от 8 до 22ч. Колко дни ще можеш? Аз можах седмица и се отказах. Честно да ти кажа, не мисля, че всичко ни е необходимо всеки ден. Ако има липса да. Омега 3, магнезий, витД, и до там за мене. Вит К1 от магданоз, селен от бразилски орехи, д чиро инозитол от яйца. Иначе не се издържа.

Александрия, и аз все още чета, че диабет 2 не може да се излекува. Жалко е , но е факт. Дори и светила не предлагат нищо различно от зобене с лекарства. Обаче лично познавам излекувани хора, чиито ОГТТ съм видяла с очите си. Ползувах си акъла и търси!

Пример:

http://medline.bg/index.php?p=5&id=134&l=1

"Прогресивната", ходеща по конгреси докторица обяснява, че диабет 2 може да се излекува, но само с бариатрична хирургия. Не забравя да спомене и цената. Такава хирургия правеха безплатно в България през 80те ня миналия век. Не е никаква новост. Говори за ново лекарство, чрез което захарта се насилва към бъбреците и се изпикава. Захар над 10 ммол/л разболява бъбреците и след няколко години праща на ежедневна диализа. Да не говорим за инфекциите в пикочния мехур при наличие на захар. Не споменава диета или добавки. Това е положението. Засега.

# 493
  • Мнения: 413

Качър, не си хаби нервите. Аз, например, търся калиев бикарбонат в България. Няма и няма. Тук го има в сайтовете за винарство, обаче доставката е убиец. Примирих се и си го купувам от тук. Вземи си от айхърб каквото можеш! За тебе той в момента е страшно важен, защото помага за усвояване на цинк. За твоят случай се удря по всеки фронт - алкализация, имунитет, захар, инсулин. Ще се учудиш на резултата сама. Всички съфорумки с брадавици по врата, крака или другаде, херпеси или подобни трябва да го проучат.

Вярно ли този калиев бикарбонат помага срещу брадавици и херпеси? Как точно?

"Прогресивната", ходеща по конгреси докторица обяснява, че диабет 2 може да се излекува, но само с бариатрична хирургия. Не забравя да спомене и цената. Такава хирургия правеха безплатно в България през 80те ня миналия век. Не е никаква новост.

Само да погледнете във фейсбук групите на диабетиците. Постоянни реклами на бариатрични операции. Пък някакво светило от Истанбул, пък безплатни консултации, пък после рязането с пари. Луда работа! А никой не обяснява на хората, че една такава операция те прави до гроб вързан за лекарства, режим и да не се отдалечаваш на повече от 50км от свястна болница с отлична хирургия. Щото си супер рисков пациент. Иначе в по-богатите държави като Швеция и Германия направиха от това чудесен бизнес. Режат яко. Ама то там и стави сменят всякакви. Бизнесът да върви.

# 494
  • София
  • Мнения: 17 711
Голяма мъка е с тия добавки. Само хапчета трябва да се взимат.
Невена, Калиевият бикарбонат, който се смесва с лимонтузу, по колко горе- долу? Намерих едно пакетче от 100гр. Може би по 2 гр някъде?
Нещо такова гледах в един блог. Че от 2 гр от тая помада- около 500мг К.

Оф, аз още Zn и Mg не съм си взела, а трябва и тях да ги наместя. Допивам Магнерича, който май беше оксид и почти нищо няма в него.
Затова пък днес- 2 бурканчета по 100гр. витамин С на прах (отзад пише аскорбинова киселина 100%). Ако пия по 1000мг на ден,което си е една стабилна доза май, ще ми стигне за мн време. Поне това да не го мисля. Отзад пише по 600мг, ама ще взимам повече с надежда и венците ми да се подобрят.
Желязото, дето падало от Б12, ще се опитам с чай от коприва и спанак да го наваксам. Не мога и това да пия.

Samt, цитратите алкализират. Смята се, че вирусите (какъвто е херпесът, например) не могат да живеят в алкална среда. Затова се приемат такива добавки.

Общи условия

Активация на акаунт