Бебенце на 17 дни отказва да спи почти цял ден?!

  • 3 733
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте бъдещи и настоящи мами. Моля за споделен опит, ако някой се е сблъскал със подобно нещо. Бебето ми е на 17 дни. Вече въпра нощ се буди в 5 и заспива чак в 7. След което всичко е наред до 12. И от тогава до 17:00 не заспива. Раздразнително е, храня го на поискване. Яде изключително много и пак не заспива. Когато заспи или сънят му е много неспокоен или се буди след 5 минути. Не знам на какво се дължи това, но вече се притвснявам много.

# 1
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Нещо за коликите не му ли даваш?

# 2
  • Мнения: 104
От 3 дни давам Лефакс. Но той не плаче и не се превива като при колики, пъшка и се напъва... не знам дали това са точно коликите, но реших да давам капки по рано.

# 3
  • Мнения: 1 421
Да не те отчайвам, ама дъщеря ми от 14я си ден до шестия  месец през деня спеше два пъти по 15 минути... колики категорично нямаше, просто не спеше.
Щом се напъва сигурно са колики, но ти даваш капки и затова са по-леки. Консултирай се с педиатъра, скоро трябва да има консултация на 20я ден, най-късно на месец

# 4
  • Мнения: 441
И моето е така,  отчайвам се.  Имам чувството,  че го заболява стомахчето след като се нахрани - успива се,  докато пие от шишето и в момента,   в който го сложа да спи 5 минути след това се започва едно пъшкане,  тръцкане,  свиване и проплакване от болка.  Това го разсънва и така не успява да спи в тричасовата пауза.  Вече започвам да си мисля,  че това мляко Хип 1 просто не е Ок.  Sad Не знам какво да го правя,  за да се успокои и да спи спокойно.  Давам от първата седмица още Еспумизан бебе превантивно за коликите.

# 5
  • Мнения: 602
Не искам по никакъв начин да ви отчайва, но моята дъщеря е на три месеца вече и нз за деня дали й си събират два часа сън без нощния.. За колики давах колийф в допълнение с лефакса, но ние се скъсвахме от рев от 15-я ден до края на втория месец..

# 6
  • Мнения: 11 235
Ами пробваш - да е по-топло в ставта, да е по-студено /мериш с термометър, а не на око/
Да е завито - да е отвито.
Да е наляво, да е надясно.
Да спи веднага след сън, да спи час след сън, като си поигравате.
Проверяваш дали му е комфортно и ако всичко е все тая го слагаш в твоето легло и всички спите като къпани /поне при нас САМО ТАКА имах повече от 2 часа сън/

# 7
  • Мнения: 602
Ами пробваш - да е по-топло в ставта, да е по-студено /мериш с термометър, а не на око/
Да е завито - да е отвито.
Да е наляво, да е надясно.
Да спи веднага след сън, да спи час след сън, като си поигравате.
Проверяваш дали му е комфортно и ако всичко е все тая го слагаш в твоето легло и всички спите като къпани /поне при нас САМО ТАКА имах повече от 2 часа сън/
Радвайте се, че се получава при нас през деня нищо не лови ред (включително и количката..), но пък нощем нямаме никакъв проблем със съня.. Спи по 5-6часа,суче и пак заспива..

# 8
  • Мнения: 610
И според мен са колики, но попитай и педиатъра на следващата консултация.  Период е , ще отмине . После ще дойдат зъбките и така ...Hug

# 9
  • Мнения: 97
Най-вероятно са колики, може да включиш към капките и биогая сутрин, на нас ни помогна. Отделно трябва да следиш какво ядеш ти, почти всичко се пренася в кърмата. Може да пиеш чай с копър, това също помага. Дано скоро всичко се нормализира Blush

# 10
  • Мнения: 602
Може и на самото бебенце да правиш чай от копър вместо водичка, ако иска да го пие, защото моята от казваше да го пие и аз приех чай от копър, за да попадне в кърмата. Ако искаш можеш да си купиш чай на hipp за кърмачки, ако кърмиш и да пиеш от него! Трябва търпение, няма как.. Ще мине.

# 11
  • Мнения: 104
Аз пия чайя на хип. Странното е че всички казват че коликите са вечер, а него го дразни повече денем.

# 12
  • Мнения: 602
Аз пия чайя на хип. Странното е че всички казват че коликите са вечер, а него го дразни повече денем.
Моята дъщеря беше със страшни колики.. При нас няма денем и нощем, а и много рядко са само вечер.. Те са на периоди.. Ние и денем имахме, а вечер по 4-5 часа не спираш да плаче.. А и всяко дете има колики, но всяко бебе има различен праг на търпимост на болка. Затова едни реват, други се присвиват, а има и такива, които изглеждат, че нямат колики.. Но за да облекчиш поне малко нещата се съобразявай и какво ядеш ти, за да не дразниш допълнително коремчето на бебето!

# 13
  • Мнения: 17
Когато бяхме на около 3 месеца имахме същият проблем само , че ние не спяхме през нощта от 19ч. до 2 ч през нощта не спеше .. беше нещо кошмарно .. мислех и аз , че са колики , но нямаше синптоми и не исках да давам лекарства..  бяхме изцяло на АМ първо смених водата преди сварявах вода и така му приготвях млякото .. почмах да му купувам бебешка  вода .. След това увеличих дозата на млякото и всичко си влезе в режим ... Просто детето ми е бил не спокоен от водата и не се е насищал .. просто не мога да опиша как минаха тези 10 дена докато се усетя от какво и защо не спи .. Сложи си едно на ум може да ти помогне , незнам вие как се храните .. А може да и му е топло или не комфортно от дрешки и т.н. ни спим само по боди с къс ръкав и отвреме на време с чорапки ако е хладно

# 14
  • Мнения: 55
Здравейте,аз имам дъщеричка на 37 дена и тя също е така,не иска да спи през деня,а вечер заспива късно и спи по 4/5 часа.Това е вече около 3/4 дена,преди това си спеше през деня и вечерта също,случвало се е да не спи,но само през една от 3 часовите паузи,след това си го взимаше.
Сега сме доста зле,през деня не спи много,ако спи се буди след 10 мин.,плаче и то мнооого,чак преграхва.Давам капки Лефакс и Санколик.Започвам да си мисля,че е нещо друго,а може би при нас са по-силни?🤔
Нали казват,че при момиченцата са по-болезнени,поне нашата педиатърка каза,че от нейните пациентчета от колики се оплаквали повече момиченцата..не знам какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт