Косопад - тема 13

  • 95 879
  • 1 015
  •   2
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 467


Моя феритин излезе. Този, дето го бяха забравили Close
Обобщено пиша кога колко е бил:
28.06.16 - 24.2
07.07.16 - 20.8
09.11.16 - 17  /след този резултат пих около 6 месеца желязо/
18.08.17 - 38  /тук вече спрях да пия всичко/
днес - 23.97

Фолиевата още не ми е излязла.

# 751
  • София
  • Мнения: 615
bananadana Да, имаш право, пък и този на Jarrow е за 2 месеца 250мг хапчето.Ще го купя.

sharpy, много е нисък...

Момичета явно с прием желязо не се получава, друга е причината.

# 752
  • Мнения: 47 973
На дъщеря ми също е много нисък феритина, на долна граница, според докторите- няма никакъв  проблем. Лошото е, че тя приема много фолиева киселина по друг повод, а приема на фолиева киселина замаскира недостига на вит б 12 и малко на сляпо сега се случват нещата...в момента пие мултивитамини с вкл. желязо, но само 50% от дневната доза, тоест не много. Обмислям да купя споменатите биозин и билкова кръв и да ги пие след мултивитамините. Струва ми се, че няма да навредят с нищо.
Има и проблеми със стомаха, което вероятно е източника на проблемите, но според гастро няма нищо...както и да е
Аз съм вдигнала витамин д в референтни граници, макар и на долна. Не знам съвпадение ли беше косопада, който се появи при започването на витамин д...не знам вече нищо и аз. Сложно е.

# 753
  • Мнения: 4 467
HAPPY, а дъщеря ти има ли проблем с косопад?

Аз ще си самоназнача прием на Сорбифер по 2 на ден /желязото, което пиех, предписано от хематолог/, Б12 по 1 на ден, и сега ще видя някъде да купя въпросният лактоферин. Заинтригува ме, още повече банановата дама каза, че й го е предписал немски лекар за покачване на феритин. Надявам се, че той е "по-напред" с материала.

# 754
  • Мнения: 47 973
Да, главно заради нея следя темата . Аз съм се прежалила, дет се вика

# 755
  • Мнения: 174
Момичета, този лактоферин, който го обсъждате се съдържал най много в коластрата, така че вариант е и това да се закупи. Ако е вярно това което пише, че помага да по доброто усвояване на желязото за да не стоят високи стойностите му в организма, е много вероятно, ако има някакви възпалителни процеси или вирусни такива, да се “ хранят” с желяото в организма и оттам да се получават не задоволителните ни резултати. Това съм си го мислила доста отдавна и планувах да си взеха алое за пиене( на LR), но този лактоферин може и той да свърши горр долу същата работа....

# 756
  • Мнения: 3 094
Не го пийте този Сорбифер, особено пък на гладно, както му е в описанието. Доц. Хаджиев, хематолог в МА, ми е казал още преди години да го изхвърля. Съсипва цялата храносмилателна система. Аз имам СРДЧ u пия желязо само след цикъл и само след ядене. По 4-5 дни, не повече. Желязо така самоцелно прави и други бели, натоварва и руши черния дроб. Резорбцията на червата се прецаква, за да се оправи пробиотици, фибри, техники с прочистване на червата. Помага усвояването на желязото приемът на витамин Це. Така че трабва да се набляга на свежи плодове и зеленчуци. Добре е и разделно хранене, за да се усвоява храната пълноценно и хранителните добавки. При някои хранителни алергии и дори при по-слабото - непоносимости, усвояването е нарушено. Напримeр глутенова или лактозна непоносимост. Желязото не обича млечните храни. Хапвайте и повечко сусамов тахан, той се препочърва и за стомах и за попълване нивата на калций в организма (това е най-богатата на калций храна). Джънк фудът със сигурност прави бели. Естествено не веднага, но след години консумация. Организмът забавя, но не забравя.

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 17:50 от Bastet

# 757
  • Мнения: 4 467
А хората с желязодефицитна анемия какво да пият?

# 758
  • Мнения: 134

Днес с надежда закупих тези продукти.Избрах ги заради състава,който ми се стори целеви за косопадни неизяснени причини.Скоро ще разкажа.Надявам се само хубави неща!😊😍

# 759
  • Мнения: 17 982
Стискам палци!!!

# 760
  • Мнения: 3 094
А хората с желязодефицитна анемия какво да пият?

И преди съм писала, че пия Тардиферон.От една оппаковка Сорбифер си прецаках червата. Вероятно моите са по-пострадали и чувствителни. Но скоро след лвчението със Сорбифер имах чревен кръвоизлив. Аз съм имала желязодефицитна анемия. Серумно желязо 2.5. По принцип съм застрашена заради тежка менструация.

# 761
  • Мнения: 4 467
И преди съм писала, че пия Тардиферон.От една оппаковка Сорбифер си прецаках червата. Вероятно моите са по-пострадали и чувствителни. Но скоро след лвчението със Сорбифер имах чревен кръвоизлив. Аз съм имала желязодефицитна анемия. Серумно желязо 2.5. По принцип съм застрашена заради тежка менструация.
Явно на теб не ти е понасяло, да. Аз помня, че когато за първи път изследвах желязо и беше ниско, отидох в аптеката и попитах - какво желязо бихте ми препоръчали да пия. Бяха две жени и двете бяха единодушни, че Сорбифер било най-щадящо. Купих го и започнах да го пия, докато ми дойде денят за преглед при хематолога /тогава записах час през ЗК/ Като отидох на преглед, казах какво пия, и тя ме попита - имаш ли проблеми със стомаха. Казах не. Тя ми отговори, щом нямаш - започваш да го пиеш по 2 на ден. Пиех го след храна и аз, защото на гладно ми ставаше гадно. Та имам наблюдение само върху този продукт. В онзи момент аз също имах много обилна менструация, която преди не съм имала. Изписа ми Рутаскорбин по време на мензиса и Б12 също, че и той беше нисък. Някъде след 5-6 месеца менструацията ми се нормализира като количество кръв.

Започвам да се чудя какво става с тази фолиева киселина, още не е готов резултата ..

# 762
  • София
  • Мнения: 615
ако има някакви възпалителни процеси или вирусни такива, да се “ хранят” с желяото в организма и оттам да се получават не задоволителните ни резултати.
Ей тук според мен се крие ключа от палатката.
Знам, че съм се хванала за тия пусти черва като удавник за сламка Grinning Но наистина вярвам ,че всичко тръгва от там.
Млечните ги махнах, храната гледам да е що-годе ок, пробиотика е ясен, сега и лактоферин ще включа.
Приемам идеи какво още може да се направи?

# 763
  • Мнения: 1 660
Хеликобактер е един от причинителите на ниски нива на желязо в организма.Съдържа се в червата и се изследва във фецес.Аз не стигнах до там.При мен процеса е ужасно сложен, пия желязо феритин и желязо седят ниски, а хемоглобина се качва и е на горна граница.Нещо не е наред и май ще трябва това да изследвам.Записах си час за един от най-хвалените лекари в тази сфера да видим.Иначе бях с ниски нива на вит.Д и средни на вит.б12.Пия всичко, като ходеща аптека съм и да ви кажа писва ми на моменти.ДОри като стабилизирах нива на желязо и феритин, не ми беше ОК косопада.Според мен се нормализира като качих вит. Д, но това си е моя теория.

# 764
  • София
  • Мнения: 615
Да, и това изследване ми е минавало през ума, благодаря за подсещането!
Комплексна е тая гад косопада, както вече си писахме...и вярвам, че до голяма степен всичко е и до организъм.
При едни ще има подобрение от вит.д, при друг желязо и феритин, при трети нещо съвсем друго.
За себе си започвам да навързвам лека-полека евентуалните причини и случки, които са ме довели до тук и оставям 1% да е андрогенна алопеция....подготвям психически, че ме очаква дълъг път.

Общи условия

Активация на акаунт